Griezmann: Musím se zlepšit na hřišti, dokáži se více zapojovat do hry

Vedle Ernesta Valverdeho se barcelonské části tiskovky zúčastnil z hráčského kádru jeden z letošních nováčků, Antoine Griezmann. Ten na ní pohovořil o své adaptaci v týmu a cílech pro tuto sezonu.

http://gty.im/1172653886

Pol Martínez, Barca TV: Zítra (tisková konference proběhla včera, pozn. přek.) si poprvé zahraješ za Barcelonu na Camp Nou v Lize mistrů. Je to pro tebe speciální utkání? A cítí to stejné i tým, který chce poprvé vyhrát v tomto ročníku?

Zápasy v Lize mistrů jsou vždy speciální a pro mě v této situaci obzvlášť. Samozřejmě se jej nemůžu dočkat. Budeme muset zahrát jak nejlépe svedeme a získat tři body. To je nejdůležitější věcí.

Marta Ramon, RAC1: Jak hodnotíš svou adaptaci? Co ti schází pro to, aby ses cítil na 100 % pohodlně v Barceloně?

Chybí mi čas. Cítím se pohodlně, ale potřebuji se na hřišti zlepšit. Na míči jsem dobrý, ale musím zapracovat na svém pohybu a někdy se můžu více zapojovat do hry. K tomu mohu zlepšit svou hru na křídlech. Cítím se dobře, nicméně si uvědomuji, že jsem ještě trochu vzdálený od nejlepší verze Griezmanna. Jsem ale na správné cestě.

Adriá Albets, Cadena SER: Hodně se mluvilo o tvém vztahu s Messim. Jaký je? Překvapilo tě na Leovi něco konkrétního?

Leo není příliš mluvný, stejně jako já a tak je pro nás těžké si spolu hodně povídat. Už jsme spolu pili maté (tradiční nápoj jihoamerické kultury, jde o sypaný čaj z lístků cesmíny paraguayské podávaný v tzv. kalabase a požívající skrze brčko zvané bombilla, pozn. přek.), takže jdeme správným směrem. Leo byl zraněný, netrénovali jsme spolu a to učinilo zlepšení našeho vztahu těžší. Myslím si však, že jsme oba v pohodě a jsem připraven pomoci každému členovi týmu.

Josep Capel, Radio Nacional: Jak se cítí Dembélé na začátku další pro něj těžké sezony? Jak se mu snažíš pomoci?

Stojím při něm. Ousmane chodí na tréninky dříve, aby posílil své nohy a tělo, stará se o sebe, ale pokud se dostanete do dynamiky zranění, těžko se z ní lze dostat. Dembélé má mou podporu, trenéra i kolegů a jsme zde proto, abychom mu pomohli.

Helena Condis, Cadena COPE: Máte pocit, že v Barceloně hráči vládnou více než v Atlétiku?

Dle mého názoru vládli trochu i Gabi s Godínem. Někteří hráči jsou v Barceloně dlouho a když hovoří, samozřejmě se jim naslouchá. Ty nejdůležitější problémy však pochází od prezidenta a podle mého je to jako v každém týmu, který znám. Někteří se poslouchají více, ale to není nic nenormálního.

Carles Escolán, Radio Marca: Myslíš si, že vzhledem k zraněním důležitých hráčů musíš od sebe vyžadovat více a převzít větší zodpovědnost?

Ne, to si nemyslím. V Barceloně je odlišná filozofie a oproti Atlétiku hraji na jiném postu. Potřebuji se naučit a zlepšit můj pohyb na hřišti. Mí spoluhráči očekávají z mé strany to nejlepší, což chci i já. Požaduji od sobě hodně.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Je vítězství v Lize mistrů tvým velkým cílem? Je to jedna z mála trofejí, která ti schází.

Ano, Liga mistrů je snem pro mnoho lidí, včetně mě. Doufám, že zítřejší večer bude krásný a získáme před naším publikem tři body.

Marcelo Bechler, Esporte Interativo: Domníváš se, že Inter bude nejtěžším sokem, kterému jsi od příchodu do Barcelony čelil?

Nevím. Záleží na to, jestli hovoříme o obraně či útoku. Každý zápas je odlišný, ale Antonio Conte je skvělý kouč, který se svými trenéry pracuje dobře po taktické stránce. Zítřejší zápas bude obtížný.

BeIN Sports: Vyhráli jste první zápas venku v tomto ročníku. Bylo obzvláště důležité nabrat sebevědomí před dalšími zápasy v tomto týdnu?

Vítězství bylo důležité a remíza v madridském derby se stala významnou. Výhra nám dodala důvěru před dvěma domácími duely, které nás nyní čekají.

Jordi Grau, TV3: I přesto, že jsi toho s Messim moc nenahrál, jsi prozatím nastoupil v útoku uprostřed a vlevo. Vím, že jde o rozhodnutí trenéra, ale nemyslíš si, že by sis vedl lépe napravo?

Dobrá otázka. Nevím. Jak jsem říkal dříve, teprve jsem se přidal k týmu a chci pomoct mým spoluhráčům. Mé odpovědi jsou nudné, co. (smích) Nemohu s tím nic udělat, tak to je. Trenér vybírá taktiku, na kterou se musíte přizpůsobit.

FCBarcelona.cat: Zítra nastoupíš proti Godínovi. Dokážete se ještě navzájem překvapit?

Zápas na Mistrovství světa byl speciální, protože jsme proti sobě naskočili poprvé. Zítra to bude stejné. Godín je mým přítelem a kmotrem mé dcery. Od mého přesunu do Atlétika to byl můj vzor. Mám však nějaké triky, kterými jej překvapím, pokud si zítra oba zahrajeme.

Ivan San Antonio, Sport: Jsi v Barceloně šťastný? Užíváš si zde strávený čas?

Jsem velmi šťastný na hřišti i mimo něj a stejně tak je šťastná i má rodina. Poznávám nové věci a novou fotbalovou vizi.

Diari Ara: Když jsi zde přišel, říkal si, že pokud se máš omluvit, učiníš tak na hřišti. Jak hodnotíš reakci fanoušků na Camp Nou směrem k tobě?

Velmi dobře. Fanoušci vyvolávali mé jméno a podpořili mě. Pozitivně mě překvapili a já doufám, že se jim budu moci odvděčit v každém utkání. Mám rád kontakt s fanoušky.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Jaké jsou tvé osobní cíle pro tuto sezonu?

Chci hrát ve všech zápasech 90 minut, být důležitý pro klub, trenéra a spoluhráče a aby mi na hřišti věřili.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hancko je zpátky! Při absencích se vrací důležitý článek sparťanské obrany

Dávid Hancko se vrací ve velmi důležitý moment! Sparta proti Pardubicím neměla příliš možností na post stopera a kouč Pavel Vrba se rozhodl pro nasazení Hancka, který má po celou sezonu velké potíže s kolenem.

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.