Frankfurt prožil vydařenou sezonu, přesto je její výsledek zklamáním. Udrží si hlavní kostru týmu?

Frankfurt prožil rozporuplnou sezonu. Až do posledního kola se nacházel v lize na místě zaručujícím Ligu mistrů, nakonec se však musí spokojit pouze s kvalifikací do Evropské ligy. Ilija Milovanovič, fanoušek a admin československé fanpage o Eintrachtu, ji však vzhledem k průběhu považuje za zklamání. Rozpovídal se však také o tom, co očekává v přestupovém období či příští sezoně.

Embed from Getty Images

Jak hodnotíte působení Frankfurtu na domácí scéně v Bundeslize a DFB Pokalu? Je “pouze” kvalifikace do Evropské ligy zklamáním?

Ano, je. Před sezonou bychom kvalifikaci do bojů o Evropskou ligu brali, ale vzhledem k průběhu sezony, kdy jsme dlouho byli na příčkách zaručujících postup do Ligy mistrů, je to mírné zklamání. Na začátku sezony si tým ještě tolik nerozuměl, kvůli odchodu Kovače a změně herního stylu Frankfurtu. Tým ještě nebyl natolik koncentrovaný a sehraný, aby porazil Ulm (celek hrající regionální soutěž v Německu). Tým navíc postrádal několik opor.

Eintracht předvedl fantastickou jízdu v Evropské lize, která však skončila v semifinále. Překvapilo vás toto tažení napříč Evropou, nebo se s tím dalo počítat? Jak moc mrzí, že se nepodařilo celou soutěž vyhrát?

Řekl bych, že tohle asi nečekal nikdo. Už ve skupině jsme byli outsideři. Všichni očekávali, že Marseille a Lazio postoupí bez problému, ale my jsme skupinu vyhráli se 6 výhrami. Po tomhle výkonu jsem věřil, že ve vyřazovací fázi něco uhrajeme a dostat se až do semifinále bylo unikátní. Ale prohra na penalty s Chelsea až do dneška hodně bolí, hlavně po nevyužitých šancích Hallera. Jsem rád, že jsme se dostali tak daleko, ale ta porážka v semifinále mě velice mrzí.

Kteří hráči podle vás zaujali a kteří naopak zklamali?

Mým největším oblíbencem byl od začátku Luka Jović. Jeho zakončení je neuvěřitelné a tuto sezónu byl nezpochybnitelně jedna z největších opor. Dále byl výborný Haller, hráč s obrovskou silou a skvělým přehledem. Bohužel se ke konci sezóny zranil a určitě nám v tom závěru hodně chyběl. Skvělý byl také Kostić, který hrál netradiční pozici levého wingbeka a zvládl jí neskutečně. Takhle bych mohl jmenovat ještě další hráče, ale tahle trojka byla za mě nejlepší.

Zklamáním pro mě nebyl nikdo, i když výkony záložníků nebyly nejlepší. Takový De Guzman, Fernandes nebo Torro neměli zrovna nejlepší sezonu.

Embed from Getty Images

Po skvělé sezoně za poměrně vysokou částku odešel Luka Jovič. Mluví se i o odchodech dalších hráčů. Je reálné udržet hlavní kostru týmu?

Odchod Luky nás velice mrzí, ale zase to naprosto chápeme. Navíc dostaneme slušný balík peněz, takže očekávám zajímavé přestupové období. Zachytili jsme spekulace o Hallerovi a Rebićovi, ale my pevně věříme, že zůstanou.

Kostru týmu zachovat lze, také díky tomu, že jsme měli špatný závěr sezóny a forma některých hráčů šla hodně dolů. Spousta z nich nejsou žádný mladíci, tak by alespoň osm hráčů ze základní sestavy mohlo zůstat.

Jedním z důležitých mužů v sestavě byl gólman Kevin Trapp. Vidíte reálně jeho trvalý přestup z PSG?

Kevin nás držel celou sezónu. Je to brankář se skvělou kopací technikou a jeho reflexy jsou úchvatné. Podle mě má klidně i na lepší týmy, ale v PSG ho nejspíš nechtějí a my všichni víme, že Frankfurt má hluboko ve svém srdci. Nevidím tak důvod, proč by neměl přestoupit natrvalo. Pokud vedení Eintrachtu tento přestup dotáhne, bude to pro nás neuvěřitelné.

Jaké posty by potřeboval Frankfurt do nové sezony posílit a co očekávat od přestupového období?

Očekávám nějakého defenzivního záložníka. Osobně bych si přál Tomáše Součka, jak pro Česko, tak pro Frankfurt by to bylo výborné. Pokud nepřestoupí Trapp, tak očekávám příchod brankáře. Ronnow je sice dobrý a talentovaný gólman, ale myslím si, že nemá na to být jedničkou ve Frankfurtu. A na závěr bych posílil útok. Sice trojlístek Haller, Rebić Gaćinović zní skvěle, ale i tak bych se pokusil získat dalšího talentovaného mladíka, jakým je například Luka Jović.

Embed from Getty Images

S jakými ambicemi bude vstupovat Eintracht do nové sezony a co příští ročník podle vás přinese?

Příští sezóna bude velká neznámá. Určitě si přeji, aby se Eintracht znovu dostal do Evropské ligy a předvedl tam něco jako letos, ale bude to obtížné. Rád bych viděl Frankfurt v Bundeslize alespoň do 6. místa, v německém poháru aspoň čtvrtfinále a v Evropské lize věřím, že dojdeme do osmifinále.

Ambice nejsou veliké, ale alespoň se nechám jako letos překvapit. Nejdůležitější je, aby měl klub stabilní výsledky, aby se pomalu finančně zvedal, jelikož jsme ještě nedávno byli blízko krachu, a třeba někdy za pár let se z nás stane velkoklub.

Na závěr bych rád poděkoval Ilijovi a celé jeho stránce za vstřícný přístup a věcné odpovědi!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..