Fotbalové Slovácko stojí před historickou šancí, využije ji?

Tým z Uherského Hradiště zažívá na své poměry vynikající sezónu a uvidíme, zda ji dotáhne do úspěšného konce. Slovácko se momentálně nachází na pro něj vynikajícím 6. místě tabulky a po dlouhé přestávce, způsobené pandemií koronaviru, hostí na svém stadionu Sigmu Olomouc.

slovacko zdroj fkmb.cz
Zdroj: fkmb.cz

Bude to zápas bez diváků, ostatně jako všechny ostatní zápasy naší první a druhé fotbalové ligy. Tím pádem budou mít svá specifika a uvidíme, které z těchto dvou týmů se s tím lépe vypořádá.

Pro domácí mužstvo je zápas klíčový z hlediska toho, zda se bude pohybovat dále v horních patrech tabulky, protože v případě vítězství by se tak určitě stalo. Ovšem v případě prohry by to bylo horší, neboť v dalším kolem zajíždí Slovácko do Liberce, kde se mu dlouhodobě nedaří. No a prohra v těchto dvou zápasech by byla spíše vstupenkou do středu tabulky, což si v Uherském Hradišti nikdo samozřejmě nepřipouští.

Trenér Martin Svědík určitě svoje mužstvo na úterý dobře připraví, aby podalo co nejlepší výkon a na domácí půdě zvítězilo. Ovšem především hráči musí jeho pokyny přenést na hřiště a realizovat je v praxi.

Slovácko má letošní sezónu dvě tváře, je schopno potrápit a i porazit favority na titul, ale vzápětí klidně prohraje s mužstvem ze spodních pater tabulky. Provází jej tak velká nevyrovnanost výkonů a uvidíme, co bude dál po této dlouhé přestávce.

Dále bude zajímavé sledovat, zda dostanou příležitost Jan Juroška a Tomáš Zajíc, kterým končí 30. 6. 2020 smlouva a odejdou do Baníku Ostrava, který je přímým konkurentem Slovácka v boji o první šestku tabulky.

Oba dva přislíbili trenérovi, že budou do konce sezóny reprezentovat a bojovat za tým z Uherského Hradiště, takže by příležitost rozhodně dostat měli. Martin Svědík tuto nastalou situaci postavil na důvěře a určitě pevně věří, že ji oba dva zmínění fotbalisté nezneužijí.

Největším problémem pro všechny fotbalové kluby, takže i pro tým z Uherského Hradiště bude to, jak se týmy vyrovnají s tím, že se budou zápasy hrát bez diváků. Jistě, situace je to pro všechny týmy stejná, ale kdo se s ní lépe vyrovná, tak ten na tom bude psychicky mnoho lépe, což může být pro průběhy zápasů velmi důležité.

Domácí prostředí tak v žádném případě nebude tak velkou výhodou jako dříve. Bude tak rozhodovat hlavně kvalita jednotlivých mužstev, ale i morální vlastnosti jednotlivých fotbalistů. No a velmi důležité může být i to, zda to určité mužstvo bude mít ve svých řadách někoho, kdo dá povel k obratu v případě neúspěšného průběhu zápasu.

Tým Slovácka čekají po již zmíněných dvou kolech doma mužstvo Karviné, zajíždí do Opavy a doma na něj čekají týmy Bohemians a na závěr pražská Sparta. Los je to docela výhodný, ale musí dokázat, že umí bodovat i s papírově slabšími soupeři. Pokud by se mu podařilo udržet po konci celé soutěže nynější šesté místo, tak by to byl obrovský úspěch pro mužstvo samotné a i celý region Slovácka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kdo nastoupí v sestavě Sparty proti Příbrami? Hložek stále k dispozici nebude

Sparta se vzpamatovává z nákazy koronavirem a v úterý se představí na Letné proti týmu Příbrami. Kdo nastoupí v sestavě domácích a kdo naopak s největší pravděpodobností k dispozici nebude?

Rangers v euforii! Co čekalo Gerrarda při příjezdu na stadion?

Rangers FC v domácím zápase naplnili roli favorita a jistým výsledkem 3:0 zdolali St. Mirren. To znamená, že se přiblížili vytouženému 55. titulu ve skotské Premiership a prožívají euforii.

Baník se s novým koučem připravuje na Slavii. Dokáže ji obrat o body?

Ostravský Baník čeká večer velká výzva. V Edenu totiž sehraje utkání s domácí Slavií, která je v lize dosud neporažená. Dokáže jí výběr nového kouče Ondřeje Smetany obrat o body?