Fotbalová Sparta se točí v bludném kruhu a jednou z posledních šancí jsou její fanoušci

Po dalším prohraném derby zbyly sparťanům, jako obvykle v poslední době, pouze oči pro pláč. Důvodů je jistě více, ale nezaujatý fotbalový fanoušek viděl markantní rozdíl ve výkonu obou celků. Jak říkal sparťanský trenér Václav Jílek, ve sportovním výkonu velký rozdíl nebyl, ale obrovský rozdíl byl v hlavách hráčů.

Zdroj: sparta.cz

Hráči Slavie převedli konsolidovaný výkon, u každého hráče bylo vidět, že má jasně stanovené úkoly na hřišti a ty se snaží plnit na 100 %. Z výkonu hostí byla cítit neochvějná víra ve vítězství, což se také v utkání projevilo a Slavia nakonec jasně zvítězila. Na druhou stranu nutno říci, že Sparta, včetně jejího trenéra Václava Jílka, jí to hodně usnadnila. Sparťanský trenér nominoval k utkání sestavu, která měla hodně vad na kráse a velmi chyboval s volbou na některých místech v týmu. Především, proč nehrál od začátku levý záložník Srdjan Plavšič, který má v současné době výbornou formu? Martin Frýdek měl hrát levého obránce a ne záložníka.

Na pozici sparťanského kapitána měl hrát buď Martin Hašek nebo Michal Trávník. Také na postech brankářů byl velký rozdíl. Brankář Milan Heča sice vyloženou chybu neudělal, ale brzdil hru, protože se bál rychle rozehrávat. Slavia svoje šance proměnila, ale Sparta ty svoje ne. Především z důvodu výborně chytajícího Ondřeje Koláře. Václav Jílek by si měl sypat popel na hlavu, neboť sestava byla hodně špatně zvolena. Dále bylo vidět, že minulý týden ve Zlíně a v neděli na Letné, to byla úplně jiná Sparta. Ve Zlíně to byl sebevědomý tým, v neděli to byl tým bez sebevědomí.

To jsou všechno důvody, které jsou možná pravdivé, ale to obyčejného fanouška Sparty vůbec nezajímá. Sparta se pod majitelem Danielem Křetínským točí pořád v bludném kruhu a vypadá to, že z něho není žádného východiska. Nejsmutnější na tom je to, že majitel Sparty nemíní vůbec ustupovat ze svého přesvědčení, že Spartu si řídí podle sebe a nenechá si radit od nikoho jiného. Na obyčejném fanouškovi letenského týmu mu asi vůbec nezáleží a že tito fanoušci musí poslední dobu snášet jednu potupu za druhou, to mu asi také nevadí.

Takže fanouškům tohoto klubu nezbývá nic jiného, než se spojit a na nějaký čas, třeba na 10 minut od začátku utkání, opustit svoje místa na letenském stadionu, aby se hrálo před poloprázdnými tribunami. Sice to není vůči hráčům správné, ale je to jediná cesta, jak donutit majitele klubu k dialogu o jeho budoucnosti a pokud nebude reagovat, tak je ten tlak na něj je nutno stupňovat.

Sparta totiž byla ŽELEZNÁ, není žádná hračka a měla by se k této tradici co nejdříve vrátit. Vypadá to tak, že majiteli klubu to nic neříká, ale fanoušci by mu to měli rázně připomenout.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.