Spojte se s námi

Fotbal

Fotbal v Brazílii není žádná sranda. Hulk ukázal po zápase drastický úbytek váhy

Brazilský fotbalový útočník Hulk natočil svou váhu před utkáním a po 90 minutách strávených na hřišti v úmorném vedru. Celkový úbytek váhy, který ukázal na Twitteru, Vás asi překvapí.

Publikováno

dne

Brazilský fotbalový útočník Hulk natočil svou váhu před utkáním a po 90 minutách strávených na hřišti v úmorném vedru. Celkový úbytek váhy, který ukázal na Twitteru, Vás asi překvapí.

36letý fotbalista, kterého máme možnost znát především za jeho působení v Portu a později v Zenitu Petrohrad je v současné chvíli fotbalistou brazilského celku Atletico Mineiro. 

Během posledního utkání proti Tombense v rámci brazilského šampionátu Mineiro vstřelil rozhodující branku v 89. minutě utkání. Hulk se prosadil nádhernou střelou umístěnou do horního rohu soupeřovi branky. 

Fotbalové utkání bylo hráno v 11 hodin tamního dopoledního času a to nejspíš právě proto, aby se hráči vyhli těm nejvyšším denním teplotám. I přesto se teplota během zápasu vyšplhala na 30 stupňů, což rozhodně nejsou ideální podmínky pro hraní fotbalového utkání.

Úbytek váhy

Ve chvíli, kdy se Hulk vážil před samotným utkáním, měl na váze hodnotu téměř 98 Kg. Po samotném utkání navážil bezmála 92 Kg. To je úbytek šesti kilogramů během necelých dvou hodin.

Je patrné, že ztrátu takového množství váhy má na svědomí kombinace tropických podmínek a obrovského fyzického nasazení. Především dehydratace během a po utkání, způsobenou právě počasím.

Ke konci utkání se navíc přidal i déšť, který pohyb na hřišti ještě zkomplikoval, protože fotbalisté musí následně vyvinout více fyzického úsilí.

Nebylo to poprvé, kdy se Hulk s podobným výsledkem podělil s veřejností. Půl roku zpátky během utkání proti Flamengu se jednalo o téměř stejný úbytek váhy. Podobné odvodnění může následně zkomplikovat i antidopingovou kontrolu, na které se musí odebrat vzorek moči.

Brazilský útočník tehdy zmeškal letadlo se zbytek týmu, protože na samotné kontrole strávil čtyři hodiny. 

Byl jsem vyčerpaný. Unavený. Začal jsem utkání s 97 kilogramy a skončil s 91. Šel jsem na antidopingovou kontrolu, kde jsem strávil čtyři hodiny. Vypil jsem snad 30 litrů vody ale i přesto bylo strašně těžké vykonat potřebu, aby se mohl odebrat vzorek moči ,“ uvedl tehdy ještě 35letý fotbalista na tiskové konferenci.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené