Famózní Messi udělal z Barcelony během své kariéry tým jednoho muže! Podílí se téměř na každé druhé brance

Možná až přespříliš moc se nyní v médiích řeší spor Lionela Messiho s Ericem Abidalem. Vznikly díky tomu již i spekulace, kam by mohl hvězdný Argentinec zamířit. To však příliš zajímavé není. Zajímavé však už jest to, že díky tomu spatřují světlo světa různé statistiky, které jen skvěle dokazují, jak nepostradatelný a jak famózní fotbalista vlastně Lionel Messi je. Z Barcelony prakticky učinil “one-man team”.

Embed from Getty Images

Lionel Messi je bezesporu jedním z nejlepších fotbalistů v historii nejpopulárnějšího sportu, ne-li rovnou tím vůbec nejlepším. I přes tento fakt je však dechberoucí pohled na jeho statistiky. Jak již bylo výše zmíněno, z katalánského giganta se díky jeho osobě stal téměř tým jednoho muže a to jen dokazuje jeho výjimečnost. Náhrada za něj se bude hledat velice obtížně.

Argentinec vyhrál s Barcelonou senzačních 34 trofejí. Průlomová pro něho byla sezona 2004/05, když se konečně prosadil v A-týmu jednoho z největších klubů světa. Od svého debutu odehrál za katalánský celek 711 utkání a podílel se na 864 gólech svého týmu (622 branek, 242 asistencí). Je to samozřejmě neskutečný počin. Nicméně více neskutečný se zdá, vezmeme-li v potaz ještě jiné číslo.

Barcelona od Messiho debutové sezony, v níž Argentinec odehrál jen devět duelů, vstřelila 2 241 branek. To znamená, že se její nynější kapitán podílel během své kariéry na 39 % gólů. To je zkrátka něco nepředstavitelného a přesto je to realita. Každopádně, ještě více famózní jsou čísla od sezony 2007/08, kdy se Messi podílel na více jak 20 gólech.

Za těchto 12 a půl let se šestinásobný držitel Zlatého míče podílel na fantastických 804 z celkových 1 812 gólů Barcelony. To jest famózních 44 %! Připočtěme k těmto číslům fakt, že za posledních 12 sezon skončil Messi ve všech sezonách až na jednu (2015/16) jako nejlepší střelec Katalánců.

Když se nad tím tak zamyslíte, jak vůbec můžete nahradit hráče, který má podíl téměř na každé druhé brance vašeho týmu? Barcelona by to v případě jeho odchodu měla extrémně těžké. Nicméně po náhradě by se měla již nyní poohlížet. Přeci jen nikdo nemládne. Ani Lionel Messi, jakkoliv se na jeho výkonech a ani číslech čím dál vyšší věk neprojevuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..