Reklama

Dukla hlásí posily ze Sparty a Baníku!

Dukla Praha zbrojí na nadcházející sezónu, ve které bude chtít dosáhnout postupu mezi českou elitu. K tomu by ji měly domoci i dvě nejnovější akvizice. Těmi jsou Lukáš Cienciala z Baníku Ostrava a Jiří Kulhánek z Sparty Praha.

Pražský klub nejprve dotáhl příchod Lukáše Ciencialy. Tento dvacetiletý záložník přichází z FC Baníku Ostrava na hostování do konce soutěžního ročníku. Součástí hostování není opce.

“Věříme, že mu angažmá v Dukle, kvalitním týmu druhé ligy, prospěje,” řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann. Baník si hráče v případě potřeby může v zimní přestávce stáhnout zpátky.

Budeme od něj očekávat velkou aktivitu v poslední třetině hřiště, rychlost, tahovost, pracovitost, odvahu a hodně centrů do pokutového území,” řekl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

“Vnímám, že Dukla je velký klub se skvělým zázemím a podmínkami. Byla to pro mě nejlepší možná varianta. Jsem krajní hráč, křídelník. Mám rád souboje jeden na jednoho a snažím se využívat své rychlosti. Pokud to půjde, rád bych přidal i góly,” řekl Cianciala po podpisu.

Druhou akvizicí pražské Dukly se stal Jiří Kulhánek. Tento kmenový hráč Sparty se s druholigovým týmem připravoval již od začátku týdne. Pětadvacetiletý stoper či záložník přichází na hostování do konce soutěžního ročníku s tím, že za určitých podmínek si jej Sparta může v zimě stáhnout nazpět.

“Po odchodu Chlumeckého a Fišla jsme hledali zkušeného stopera, který pomůže zpevnit naši defenzivu. Konan a Kovernikov mají perspektivu, ale chtěli jsme přivést ještě někoho se zkušenostmi.”

“Jirka jich má na svůj věk hodně, víme o jeho kvalitách a věříme, že je plně prodá na hřišti a dodá sebevědomí ostatním naším mladým hráčům. S osou mužstva jsme nyní spokojeni. Jirkova výhoda je i to, že může naskakovat uprostřed zálohy,” sdělil Jan Staněk.

“Jsem spokojený, že se povedlo všechno dotáhnout a že vím, kde budu v následující sezoně hrát. Z Dukly mám zatím dobrý pocit. V kabině je hodně mladých kluků a dobrá parta. Snad se nám bude v sezoně dařit,” dodal Jiří Kulhánek.

Zdroj: FK Dukla Praha, Transfermarkt, FC Baník Ostrava

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené