Dortmund se má snažit udržet tým pohromadě, ne vydělávat prodejem nejlepších hráčů, kritizuje rivala čestný prezident Bayernu Mnichov

Borussia Dortmund je proslulá vynikající prací s mládeží, rozvojem talentovaných fotbalistů a jejich začleňováním do seniorského fotbalu. Namísto udržení nejlepších hráčů je však pravidelně prodává za nemalé finance do jiných klubů. Nejinak tomu zřejmě bude s Jadonem Sanchem. Tuto strategii nyní kritizoval Uli Hoeness, čestný prezident Bayernu Mnichov.

Zdroj: Twitter/Sanchooo10

Bundesliga je bezesporu kvalitní a skvělou ligovou soutěží. Je však velice nedoceněná kvůli extrémní dominanci Bayernu Mnichov. Za tu však může vynikající a stabilní ekonomika bavorského celku, čímž se většina potenciálních konkurentů chlubit nemůže.

Příkladem budiž Borussia Dortmund, která, kdyby neprodávala prakticky každoročně své nejlepší hráče, by mohla dominanci Bayernu ukončit, případně alespoň minimalizovat. Koneckonců i Bavoři touží po tom, aby Bundesliga byla co nejvíce vyrovnaná a aby v ní byla co největší možná konkurence.

I proto se nyní Uli Hoeness, dlouhodobý šéf Bayernu a nyní čestný prezident klubu, vyjádřil na adresu vestfálského celku poměrně kriticky. Je toho názoru, že by se v Dortmundu měli snažit své nejlepší hráče udržet, ne na nich vydělávat.

„Když si koupí velice talentovaného hráče a on hraje dobře, můžete o pár měsíců později slyšet, buď přímo od klubu nebo od ostatních, že v určitou dobu přestoupí jinam. To není moudré. Jak má hráč absorbovat DNA klubu na 100 %, pokud má pocit, že je jen předmětem na prodej?“ nechal se slyšet Hoeness.

„To vůbec není jako u nás. My podepisujeme hráče, aby hráli pro Bayern Mnichov a ne, aby byli pouze položkou k byznysu. Naši hráči musí mít pocit, že v Bayernu budou napořád. Toto se musí v Dortmundu změnit, jinak jim bude pořád chybět těch 10 %, aby byli úspěšní v důležitých zápasech,“ pokračoval čestný prezident bavorského celku.

Vyjádřil se také na adresu nové posily Dortmundu. „Mladý Bellingham byl teprve koupen, ale počkejte, jak rychle o něj bude zájem, pokud bude hrát dobře. Já bych to nedovolil. Řekl bych veřejnosti, ale také vlastním lidem, že to je náš hráč, a pokud bude hrát dobře, zůstane, i když nám bude nabídnuto 100 milionů eur,“ zakončil Uli Hoeness své vyjádření.

Zdroj: faz.net

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Draftován byl čtvrtý od konce, teď Ondřej Palát patřil mezi hlavní tahouny v cestě za Stanley Cupem

Hned dva hokejisté z České republiky se mohou radovat ze zisku Stanley Cupu. Nicméně především Ondřej Palát byl tím, bez koho by to Tampě nemuselo vyjít. Byl totiž klíčovým hráčem v cestě za úspěchem.

Tampa Bay Lightning aneb Šampioni pod drobnohledem. Jaká budoucnost Blesky čeká?

Blesky na vrcholu! Roky 2004 a 2020 se do historie klubu navždy zapíší nesmazatelným písmem. Hráči Tampy Bay po dlouhých 16 letech získávají Stanley Cup. Lightning za sebou už nyní mají bohatou minulost, klubu se však navíc blýská na velmi úspěšnou budoucnost...

Midtjylland je velký tým se skvělou mentalitou, tvrdí Trpišovský, který nechce zažít penalty

Už dnes večer čeká Slavii klíčový odvetný zápas o Ligu mistrů na půdě dánského Midtjyllandu. O svém soupeři se rozpovídal pro klubový web kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.