Reklama

Dokázal by Hamilton zvítězit i za normálních podmínek? Šéf Mercedesu naznačil opak

Dokázal by Lewis Hamilton zvítězit ve Velké ceně Ruska, i kdyby v závěru závodu nezačalo pršet? To je otázka, která v posledních hodinách vzbudila mnoho dohadů. Se zajímavým výrokem přišel Toto Wolff, jak to vidí u McLarenu?

Velká cena Ruska měla opravdu všechno. A jak je zvykem, na sociálních sítích se rozběhly mohutné debaty o tom, zda by Hamilton vůbec dokázal zvítězit, kdyby nezačalo pršet.

Lando Norris nasadil vskutku obdivuhodné tempo, a také díky bezchybné jízdě a skvělé maximálce jeho monopostu dokázal držet Hamiltona za sebou. Několik kol před koncem se ovšem na okruh v Soči začal snášet déšť, který v 50. kole výrazně zesílil.

A zde došlo k zásadnímu rozhodnutí – zatímco Hamilton a zbytek startovního pole zajeli do boxů pro pneumatiky do přechodných podmínek, Norris se rozhodl zůstat. Intenzita deště však stále zesilovala, což se nakonec jezdci McLarenu stalo osudným.

Své 100. vítězství v kariéře tak zaznamenal právě Hamilton. Nejen on, ale i Toto Wolff, šéf Mercedesu, přiznal, že předjet pilota McLarenu za normálních podmínek by bylo velmi obtížné.

“Pokud jde o závod, myslím, že na suchu by bylo obtížné dostat se před Norrise, protože Lewis měl problém předjet Ricciarda i s DRS. Norris zvládl závod velmi dobře, kdo ví, co by se stalo, kdyby déšť nepřišel, ale stalo se.

Takové rozhodnutí je nesmírně těžké, na polovině okruhu začalo mrholit, ale rozhodli jsme se a vyplatilo se to,” řekl o situaci na závodní dráze Wolff.

V pozávodním rozhovoru něco podobného přiznal i sám Hamilton. “Lando tady odváděl skvělou práci, nejsem si jistý, zda by se to podařilo (předjet Norrise – pozn. red.), kdyby nezačalo pršet. O to je to vítězství sladší,” doplnil.

Ano, jedna věc je, že se Norrisovi téměř pokaždé podařilo poodjet a Hamilton neměl příliš možností k útoku, což vede k závěru, že za normálních podmínek, pakliže by pilot McLarenu nevyrobil žádnou větší chybu, by zřejmě dokázal Velkou cenu Ruska vyhrát.

Jenže na druhou stranu, jedenadvacetiletý Brit se o vítězství připravil sám. “Jsem samozřejmě zklamaný, svým způsobem zdrcený, ale rozhodli jsme se zůstat na trati a za tím rozhodnutím si stojíme,” řekl Norris o celé situaci.

“Cítil jsem, že jsem udělal všechno, co šlo, i když to bylo složité. Udělal jsem pár chyb a stále jsem držel Lewise za sebou. Bylo mi řečeno, že intenzita deště bude stejná, ale nakonec bylo vody více, než tým očekával.

Nakonec to dopadlo špatně, i tak jsme ale odvedli skvělou práci. Až na to jedno rozhodnutí jsem se vším spokojen,” doplnil.

“Samozřejmě jsme v ten okamžik byli velmi zklamaní, zejména Lando. Ale i tohle je součást sportu, kterému se věnujeme. S odstupem času je vždy snadné posoudit, co jsme mohli udělat jinak nebo co on mohl udělat jinak.

Situaci jsme jako tým prostě nezvládli, nezajet do boxů bylo špatné rozhodnutí. Ale opět připomínám, je to sport,” zhodnotil závěr závodu Andreas Seidl, šéf McLarenu.

Zdroje: F1, McLaren F1 Team, Mercedes-AMG Petronas F1

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené