Reklama

Dohra Kúdelova “rasismu”?Anglické týmy bojkotují kvůli rasismu sociální sítě

Týmy anglických nejvyšších fotbalových lig budou o víkendu bojkotovat své sociální sítě. Chtějí tím vyjádřit nesouhlas s rasismem, kterým bývají jejich hráči napadáni.

Zdroj: SK Slavia Praha

Rasismus je v Británii hodně citlivé téma. V minulosti byli na stadionech napadeni třeba Antonio Rudiger či Raheem Sterling, mnohem agresivnější jsou ale fanoušci na sociálních sítích.

Svůj podíl na třídenním bojkotu týmů má dost možná i Ondřej Kúdela, který v březnu údajně rasisticky urazil Glena Kamaru, hráče skotských Rangers. Za své chování dostal desetizápasovou stopku v rámci soutěží spadajících pod UEFA.

Bojkot se bude týkat všech seniorských anglických lig, jak ženských, tak mužských. Týmy nebudou publikovat příspěvky od pátku 30. dubna do pondělní půlnoci.

Anglické týmy se rozhodly postavit se proti rasismu díky dopisu, který prostřednictvím Football Asociation zaslaly představitelům sociálních médií, aby odhalily, blokovaly a zastavily jeho šíření.

„Anglický fotbal chce společně zdůraznit, že sociální sítě jako je Facebook a Twitter musí učinit víc pro to, aby z nich vymizela nenávist v online prostředí, a zaměřit se na vzdělávání lidí, kteří budou pokračovat v boji proti diskriminaci,” stojí v dopisu.

Zdroj: Twitter, Premier League

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Prosím vás, oni tam žijí už třeba ve třetí čtvrté generaci a s Afrikou nemají nic společného. To je jako by nás posílali někam na Ukrajině. Ano Hitler to tak chtěl

  1. Jsem všemi deseti pro bojkot nenávistných útoků,které se ze strany fotbalových týmů Velké Británie linou směrem na Východ.Bojkot by měl trvat do té doby,než si tamní fanoušci,hráči,trenéři a funkcionáři uvědomí,že my,Češi a Moravané a další Slovanské národy nemáme nic společného s koloniální minulostí Západní Evropy a všemi zločiny s tím spojenými a tudíž se nemáme komu omlouvat,někoho všemožně zvýhodňovat,klekat a podléhat všeobecné BLM hysterii.

  2. Obrovští humanisti nejdřív je 500 let zotročovali kolonizovali jejich nerostné bohatství vytěžili navozili v okovech do Ameriky a po celém světě a dnes je milují klekají a napadají každého,kdo se s tím neztotožňuje.Poláky nenávidí to stejné Čechy a Slováky vraždy na národech z východu se zametají pod koberec a takovým my máme poklonkovat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené