MLS

David Beckham by rád jednou do Interu Miami dovedl Lionela Messiho

David Beckham se připravuje na start jeho nového klubu Inter Miami, který bude hrát americkou MLS. Šéf floridské organizace pak měl kontaktovat hvězdu Lionela Messiho a vábit ho k přesunu za oceán.

Pro Inter Miami by to byl samozřejmě obrovský finanční závazek. Messi má smlouvu v Barceloně do léta 2021 a Argentinci se tento zájem zdá být zajímavý, nicméně jeho případná smlouva asi celou záležitost zarazí.

Sami šéfové Barcelony jsou si vědomi toho, že Beckham chce v týmu, který svůj první ligový duel odehraje v březnu, nějaké velké jméno, aby tak nalákal nové fanoušky.

Spekulace kolem budoucnosti Messiho vyvstaly po tom, co bylo zjištěno, že má ve svém současném kontraktu klauzuli, díky které může Camp Nou po konci sezóny opustit. Prezident klubu Josep Bartomeu si ale myslí, že fotbalista nikdy za žádný jiný tým hrát nebude a hráči plánuje nabídnout smlouvu do konce života.

Beckham se potom k posilám vyjadřuje: “Každý má svůj snový seznam. Ale když se podíváme na to, jak Leo a Cristiano pořád hrají, zatím to u nich na konec nevypadá. Jsou tak dobří, že je nyní těžké jejich kluby opustit. Ale uvidíme. ve fotbale nikdy nevíte, co se stane.”

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MLS

Velký návrat Carlose Vely! Nastoupil po dvouzápasové pauze a dokázal skórovat, stačilo to na výhru?

Kalifornský celek Los Angeles FC vypadl několik týdnů před začátkem play-off z optimální formy. Velkou zásluhu nad tím mělo pochopitelně zranění Carlose Vely. Mexický křídelník se totiž zranil a nemohl zasáhnout hned do dvou utkání. Teď se ale opět vrátil, a to ve velkém stylu. V duelu s Philadelphií vstřelil jednu branku. Stačilo to na výhru?

Ten úspěšnější ze dvou losangeleských celků v této sezóně přijel napravit svou zkaženou formu do města známého jako rodiště Rockyho Balboy.

V Pensylvánii ho přivítal místní Union, který od první minuty působil velmi sebevědomě. Mentalita domácích byla nastavena tak, že hráči nechtěli uhrát pouze přijatelný výsledek, ale v zápase zvítězit!

Což bylo vítanou změnou oproti stylu, jakým se prezentovali předešlí soupeři LAFC. Philadelphia nezalezla na vlastní polovinu, nevyčkávala na soupeře. Byla aktivní!

Dokonce ji vyšel i vstup do utkání. Hned ve třetí minutě se ujali vedení. Akci nastartoval vyhraným vzdušným soubojem ve středu hřiště Picault. Odražený balón doputoval ke kapitánu Bedoyovi, který následným pasem opět nastartoval rychlého Picaulta.

Ten už „jen“ nacentroval na zadní tyč, kam nabíhal úplně osamocený Przybylko. Polský forvard se vyšponoval do vzduchu a v záklonu hlavou zakončil. Oblouček se snesl až za záda brankáře Millera.

Gólový účet otevřen. 1:0 pro domácí. Stadionem zněla gólová melodie, kterou fanoušci znají spíše z hokejových arén. Publikum se dostalo do varu!

Obdržená branka ovšem probudila spícího zlobra v podobě losangeleského FC. Hosté přidali. Iniciativu si vzali zpět na svoji stranu. Ujali se míče. Trpělivě kombinovali. Chyběla však myšlenka, stejně jako v předchozích duelech. Očekávalo se, že s návratem Vely půjde vše opět podle plánu.

To se ovšem ze začátku nedělo. Mexičanovi chyběla jistota, herní vytížení z posledních týdnů. A tak jsme u něj byli svědky několika zbytečných ztrát či přihrávek dozadu, na které úplně nejsme zvyklí. S postupem času se však stroj jménem Vela naplno rozběhl.

Chvilku před koncem první poloviny utkání došlo ke skrumáži před brankou Philadelphie, poté co Rossi našel krásným bochánkem Diomandeho, který se pokoušel přehodit gólmana Blakea.

Míč se však odrazil od horní tyče a doputoval právě k Velovi. Ten si míč v rychlosti zpracoval na prsa a pohotovým zakončením i s pořádnou porcí štěstí srovnal na 1:1!

V druhé půli jsme sledovali krásný fotbal na obě dvě branky. Takzvaně nahoru dolů. Tempo bylo vysoké. Diváci se bavili! Rozhodující trefa ovšem nepadla. A tak se obě mužstva museli spokojit s pouhou remízou.

MLS

Play-off se blíží a Zlatan Ibrahimovič řeší obrovský problém! Galaxy opět ztratilo, postup se vzdaluje

Do konce základní části Major League Soccer už nezbývá mnoho kol. Postup do další fáze soutěže si zatím zajistily pouze tři týmy. Zápasů ubývá, kdežto tlak se stupňuje. Některé týmy ho zvládají lépe, některé zase hůře. Co třeba fotbalisté LA Galaxy? Ti se ocitli ve velmi složité a nepříjemné situaci.

Zatímco si jejich městský rival LAFC s velkým předstihem zajistil první příčku ve své konferenci, a zároveň také postup do play-off, hráči Los Angeles Galaxy neprocházejí zrovna ideálním období.

Ze základní části kalifornskému celku zbývá pouhých pět utkání, ze kterých budou muset svěřenci trenéra Schelotta vydolovat, co nejvíce bodů. A právě tento úkol byl pro Galaxy v posledních kolech horko těžko splnitelný. Ze sedmi zápasů totiž vyhráli jen jediné, a to doma s Dallasem.

Šanci na reparát měli hned ve čtvrtečním duelu na půdě Colorada. Museli se však obejít bez středové dvojice Dos Santos a Lleglet, která si plnila reprezentační povinnosti.

Do utkání ale borci v bílých dresech s ikonickým modrým pruhem nastoupili se značnou opatrností a místo odhodlání z nich vyzařoval spíše strach, nejistota a opatrnost.

Soupeř tak mohl těžit ze zbytečné zbrklosti a nepřesnosti, která s nervozitou přicházela, a hrozil velmi nebezpečnými protiútoky.

První půle nám toho moc nepřinesla. Nezáživný fotbal z obou stran bez větší gólové příležitosti. Ve druhém poločase se však lámal chleba. Domácí se ujali iniciativy a pasivního soupeř postupně začali přehrávat.

A byli to právě fotbalisté Colorada, jenž se dočkali úvodní branky. A to v 79. minutě, kdy se po volném kopu z levé strany prosadil hlavičkou Bassett.

Ten využil zaváhání brankáře Binghama, který výběh ze své svatyně načasoval přímo hrůzostrašně. A tak nebyl žádný problém pro osmnáctiletého záložníka nasměrovat míč za brankovou čáru. 1:0!

Odpověď hostů přišla záhy. Tři minuty po obdrženém gólu srovnal svým prvním zásahem v americké nejvyšší soutěži Geancarlo González. Vysoký stoper vyskočil ze všech nejvýše a uklidil míč za záda brankáře Irwina, který v zápase zastoupil zraněnou jedničku Tima Howarda. 1:1!

View this post on Instagram

@pipogonzalez88’s first goal for #LAGalaxy

A post shared by LA Galaxy (@lagalaxy) on

To ovšem nebylo vše. Střelec vyrovnávací branky se o pár minut později ocitl na druhé straně hřiště ve velmi ošemetné situaci. Do vápna se totiž řítil japonský útočník Shinyashiki, který po střetu se stopery losangeleského mužstva upadl na travnatou plochu.

Teatrálním pádem hlavního sudího oklamal. A ten nařídil pokutový kop. Balón si na penaltový puntík postavil Mezquida. Se svým kopem si dal pořádně na čas. Situaci mu neulehčil ani pískot příznivců ze sektoru hostí.

I tak se mu podařilo propasírovat míč do sítě a vrátit vedení na stranu Rapids. 2:1! Největší příležitost na zdramatizování výsledku měl v osmé minutě nastaveného času švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič.

Tomu však ke skórování chybělo pár centimetrů, a tak všechny tři body zůstaly v Coloradu. LA Galaxy se tak propadlo na osmou pozici tabulky, odkud sice nebude nereálné, ale přesto velmi těžké dostat se do play-off.

🤬

MLS

Žádný Vela, žádná párty! Bez zraněného střelce si Los Angeles opět vylámalo zuby

Jak je důležité míti nejlepšího střelce týmu i soutěže zároveň, se přesvědčili hráči Los Angeles FC. A to nejen v kole minulém, ale i v tom současném. Lídr tabulky přijel do Orlanda s vidinou zisku tří bodů, nečekalo ho však nic jednoduchého. Dokázal kalifornský celek vydolovat nějaké body?

Na krásném stadionu Orlando Citrus Bowl, jak jej místní nazývají, byla tradičně skvělá atmosféra. Již předzápasový program napovídal tomu, že budou fanoušci svědky strhující podívané.

Jedno velké mínus utkání však utkání mělo. A to předem známý fakt, že mexický křídelník Carlos Vela opět nenastoupí.

Nejlepší střelec soutěže se zotavuje ze svého zranění zadního stehenního svalu, které utrpěl v derby El Tráfico proti lokálnímu rivalovi Galaxy.

Dle posledních zpráv se jeho stav neustále zlepšuje, bližší informace o jeho návratu zůstávají však i nadále známé.

V minulém zápase si jeho celek nedokázal poradit s Minnesotou a utrpěl tak vůbec první porážku v této sezóně. Dalo se tak očekávat, že trenér LAFC Bob Bradley udělá pár změn a nasměruje svůj tým zpět na vítěznou vlnu.

Nebylo tedy žádným překvapením, že se v základní jedenáctce objevil Adrien Perez nebo i brankář Tyler Miller.

Start utkání byl pro hosty jako z říše snů! Hned ve třinácté minutě se po skrumáži ve vápně dostal k odraženému balónu právě Adrien Perez a pohotovým zakončením otevřel gólový účet.

Dlouhodobým problémem hráčů Los Angeles je koncentrace a zodpovědnost v pětiminutovém úseku po vstřeleném či obdrženém gólu. A právě toho soupeř dokázal využít.

Necelou minutu po gólu dokázal odpovědět! A to ve velkém stylu. Nejprve se po hopsavé přihrávce Higuity objevil tváří v tvář brankáři Nani, který elegantním lobem vyrovnal. 1:1!

🚨 @luisnani chip 🚨

A post shared by Major League Soccer (@mls) on

A poté o malou chvilku později byl obrat dokonán. U zrodu gólové akce byl i tentokrát Higuita, který ve spolupráci s Ruanem našel ve vápně Michela. A ten už měl práci snadnou. 2:1!

Těžká rána pro hostující mužstvo, které bylo v první půli velice aktivní a dominantní na míči. Bez Carlose Vely mu však chyběla produktivita.

V druhé půli ale Los Angeles zabralo!

Orlandu nedovolili hráči v bílých dresech jedinou střelu na bránu a v osmasedmdesáté minutě se jim podařilo dokonce vyrovnat.

Hlavní zásluhu na brance měl hrotový útočník Adama Diomande, který si výborně zpracoval míč a exkluzivní přihrávkou rozevřel obrannou linii domácích. Našel jednadvacetiletého Diega Rossiho a ten zakončil přesně!

Poté, co čas vypršel a hlavní sudí odpískal konec utkání, na tabuli ve floridském Orlandu svítilo skóre 2:2! Body tak musí být rozděleny.

Orlandu jindy cenný bod tentokrát spíše uškodil, jelikož se dostalo z pozic zajišťujících postup do play-off. Na opačné straně LAFC se stále o první příčku obávat nemusí!