Reklama

Cyklokrosařům začíná sezona. Novinkou je Evropský pohár pro mladé jezdce

Závodem v Mladé Boleslavi dnes odstartovala nová cyklokrosová sezona. Mladoboleslavský závod je prvním podnikem Českého poháru, který nese název Toi Toi Cup. Celkově cyklokrosaře čeká v sezoně deset závodů domácího Toi Toi Cupu a vrcholem je mistrovství České republiky, které proběhne 8. ledna příštího roku v Kolíně.

Pro reprezentanty bude vyvrcholením sezony mistrovství světa, které se jede po delší době za oceánem. Dějištěm světového šampionátu bude tentokrát Fayetteville v USA. Mistrovství světa se pojede ve dnech 29. a 30. ledna 2022.

Na nejlepší české cyklokrosaře čekají také závody světového poháru, celkem se jich pojede šestnáct. Čeští příznivci cyklokrosu by si měli do kalendáře poznamenat datum 14. listopadu. V pořadí sedmý závod světového poháru se totiž jede v Táboře.

Špičkové světové závodníky však čeští fanoušci uvidí i na dalších závodech v Čechách. Třeba hned na první závod Toi Toi Cupu, který se jede 28. září v Mladé Boleslavi, bylo už v polovině minulého týdne přihlášeno 320 jezdců z osmi zemí.

Předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Petr Balogh by rád za pomoci šéftrenéra reprezentace Petra Kloučka navrátil českému cyklokrosu lesk a úspěchy minulosti.

Na tiskové konferenci věnované zahájení cyklokrosové sezony zároveň představil novinku zejména pro středoevropské závodníky. Chystá se totiž nultý ročník Evropského poháru pro mladé jezdce.

„Nadvláda Belgičanů a Nizozemců je obrovská. Evropský pohár bude sérií několika závodů pro mužské i ženské kategorie kadetů, juniorů a jezdců do třiadvaceti let. Tuto novinku kvituji a vidím v ní samá pozitiva. Tenhle projekt povzbudí cyklokros ve střední Evropě i v dalších zemích, jakými jsou Francie, Portugalsko, Německo, Polsko nebo Slovensko,“ míní šéf českého cyklokrosu.

Vedoucí trenér Petr Klouček se do prostředí českého cyklokrosu vrací po deseti letech. Na tiskovce představil důvody svého návratu. „Přemluvil mě Petr Balogh. Jinak jsem v posledních letech cyklokros nadále pečlivě sledoval. Jezdil jsem na domácí pohárové závody a chyběl jsem asi jen na dvou mistrovstvích světa. Všechny okolo cyklokrosu tak dobře znám,“ prozradil Klouček, který spoléhá hlavně na výkony cyklokrosařů v kategorii do 23 let.

Velký potenciál Klouček vidí v bratrech Adamovi a Jakubovi Ťoupalíkových. Mezi ženami bude Českou republiku reprezentovat Kateřina Nash. Pro dlouholetou českou reprezentantku se jedná pravděpodobně o poslední sezonu. Na lednovém mistrovství světa hodlá svoji bohatou a úspěšnou kariéru ověnčenou mnoha vavříny ukončit.

Zřejmě největším favoritem domácí scény bude loňský vítěz Toi Toi Cupu a mistr republiky Michael Boroš, který chce být i letos nejlepší. „Tvrdě jsem trénoval a doufám, že se mi tohle úsilí vrátí. Uvidíme, jak do elitní kategorie promluví junioři, kteří přešli do mužů. Je to pro ně velký skok, ale vím, že jsou dobře připraveni,“ uvědomuje si Boroš. Mezi své hlavní soupeře řadí Matěje Stránského a Matyáše Fialu.

Zdroj: Cyklokros

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené