Reklama

Cesta Sparty do Evropy: Jak se letenští mohou dostat do základních skupin a kolik mají pokusů?

Sparta se loni dostala do základní skupiny Evropské ligy přímo díky vítězství v poháru, letos ji však čeká složitá cesta předkoly. Kudy vede ceste do Evropy?

Letenští jako vicemistři Fortuna ligy naskočili do druhého předkola Ligy mistrů. Tam narazili na Rapid Vídeň, první utkání na Allianz Stadionu ale nezvládli. Porážku 2:1 budou muset odvracet za týden na Letné.

Pokud by svěřenci Pavla Vrby rakouský celek vyřadili, narazili by na Monaco. Už by však měli jistotu Evropské ligy.

V případě vyřazení s Rapidem by se letenští utkali s Famagustou. Pokud by tohoto soupeře ve 3. předkole Evropské ligy dokázali přelstít, čekalo by je ještě Playoff této soutěže.

V opačném případě by si to museli sparťané s někým rozdat ještě v Playoff Konferenční ligy. Pokud by toto dvojutkání zvládli, čekala by je základní skupina této nové soutěže. Pokud by však ani tento duel nedokázali dovést k vítěznému konci, nezahráli by si sparťané evropské poháry vůbec.

Pokud tak chtějí mít letenští jistotu pohárové Evropy, musí přejít přes Rapid Vídeň. Pokud by putovali do předkola Evropské ligy proti Famagustě, může se stát cokoliv.

Zdroj: FlashSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nechte prosím těchto trapných rozborů, co by, kdyby! Sparta není schopná přejít ani přes partů mladých kluků, z nějaké zapomenuté srbské vesnice! Prostě bez Královce, Chovance a kožené tašky, jsou v prdeli!

  2. Sparta Rapid dá, stačí vyhrát o dvě. I když bych raději aby sbírala body do koeficientu v třetí (konferenční) lize

  3. Sparta to je tým tzv.Velká Huba ,jak by řekl Indiánský náčelník Tašonka Vitko mluvíš pyšnou řečí mládí.Všichni ti fanatičtí fanoušci Sparty,každý týden věří v obrovské zlepšení a nástup na pomyslný český fotbalový trůn.Ovšem po každém víkendovém zápase nastupuje opět a zas obrovská flustrace.Jestli je to po utkání s Pardubicemi nebo s Příbrami prostě očekávaný válec drtící soupeře prostě a jednoduše 10 let nefunguje.Nefunguje v pohárech nefunguje v lize a žít jen ze jména Sparta se nedá.Obrovské miliardové investice a výsledky o trochu lepší,jak v Opavě a do toho omšelé pohádky ve Sportu,který vlastní majitel Sparty,jak už si to sedá jsou tristní a deprimující.Novináři tohoto plátku to musí být vzácná parta lidí,psát na zakázku a bát se napsat pravdu to si nedodovolili ani hlupáci za minulého režimu pod dozorem STB.Prostě si musí vedení Sparty uvědomit ,že jsou fotbalovému národu k smíchu a to již deset let.Ono se to těžko kouše ,ale je to Bohužel pravda.Kdyby Královec coby 12 útočník Sparty nezařídil výhru v Českém poháru ,tak se tam nikdy nedostali.Při pohledu na křepčícího Rosického,který o té křivárně musel vědět(Už volal Krula) jsem pochopil jací lidi vedou Spartu a jak se dovedou plácat po ramenou za podraz.Tito manažeři Spartu s problému nikdy nevyvedou.Jejich laboratorní pokusy ,jak překabátit Český fotbal skončili na smetišti fotbalových dějin.

  4. Sparta ve Vídni ukázala svojí nezralostí a spoustou slabých míst, že na LM nemá. Úspěchem by pro ni byla účast v EL, kde by více podpořila český koeficient, případně KL, kde by si i nějakým vítězstvím mohla zvýšit léty pošramocené sebevědomí.

  5. Pan Vrba, Bílek a další jen lžou o tom, jak je jejich mužstvo skvěle připravené na novou sezónu. V konfrontaci s podprůměrnými evropskými týmy se ukazuje, že našim chybí rychlost, technika, fotbalové myšlení. Talentovaní mladíci sedí na lavičkách, hrají neperspektivní “důchodci”. Zápasy Sparty, Plzně i Slovácka ukázaly skutečnou kvalitu českého klubového fotbalu. Před nedávnem jsem tady napsal, že česká liga není tak špatná. Teď vidím, jak hluboce jsem se mýlil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené