Česko se chystá na chytrou karanténu, která by měla uvolnit opatření. Jak bude v praxi vypadat?

Česko chce spustit nový systém identifikace nakažených a to takzvanou inteligentní karanténu. Díky ní se pomocí dat z mobilů a kreditních karet podaří zmapovat, kde se nakažený člověk nacházel v posledních pěti dnech. Nový systém by měl být spuštěn po Velikonocích.

K mapování trasy bude vždy potřeba získat informovaný souhlas nakaženého. “Nakažený bude požádán, aby dal informovaný souhlas. Pak se vyjede jeho stopa, která bude založená na monitorování jeho mobilního operátora za posledních pět dní plus platby kartou,” popsal proces Roman Prymula.

Získaná data budou použita na identifikování potenciálně nově nakažených osob. “Ty budou okamžitě osloveny, bude u nich provedená karanténa a budou za nimi vyslány odběrové týmy, do jejichž transportu se zapojí i armáda, nebo vlastním vozidlem dojedou do odběrového místa,” dodal český epidemiolog.

Spolu se zavedením chytré karantény také podle Prymuly mohou přijít postihy za její porušování. “Až bude systém spuštěn, budou postihy přísnější, bude skutečně možno člověka vytrasovat a policie bude nedodržování postihovat,” uzavřel Roman Prymula.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.