Blog

Češi v zahraničí (2.část): Zlámal si připsal čisté konto, Sadílek ligový debut v dresu PSV Eindhoven

Čeští fotbalisté nastoupili v dalších evropských soutěžích. Jak si ve svých vystoupeních vedli?

Championship

Tomáš Kalas (Bristol City)

Nastoupil na postu stopera na hřišti Birminghamu. Odehrál celé utkání a pomohl svému týmu k vítězství a čistému kontu (1:0). Bristol bodoval potřetí v řadě a v ligové tabulce mu patří 13. příčka.

Daniel Pudil (Sheffield Wednesday FC)

Naskočil do druhého poločasu v domácím zápase s Rotherhamem za stavu 1:1. Pudil asistoval u vyrovnávající branky svého týmu na 2:2 v 64. minutě. Tímto výsledkem zápas i skončil a oba týmy tak braly bod. Sheffieldu patří v tabulce 17. místo.

Ondřej Mazuch (Hull City)

Naskočil v 84. minutě a byl tak u remízy svého mužstva na hřisti Millwallu (2:2), na jehož lavičce zůstal Jiří Skalák. Hull je v ligové tabulce 19., Millwallu patří 21. místo.

Premiership

Zdeněk Zlámal (Hearts)

Už po sedmnácté v letošní sezoně se postavil v ligovém zápase mezi tyče. V domácím utkáním s Motherwellem vychytal čisté konto a pomohl svému týmu k vítězství 1:0. Hearts v lize zvítězilo poprvé po šesti zápasech a ligové tabulce se nachází na 4. místě.

Eredivisie

Michal Sadílek (PSV Eindhoven)

Devatenáctiletý mládežnický reprezentant si odbyl svou ligovou premiéru v dresu PSV, do zápasu naskočil v 78. minutě za stavu 3:0. Eindhoven přidal další tři branky a v domácím utkání s Excelsiorem zvítězil 6:0. PSV vede ligu o dva body před Ajaxem.

Tomáš Necid (Den Haag)

Do domácího utkání s Graafschapem naskočil v 57. minutě. Gólově se neprosadil a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Den Haagu patří v ligové tabulce 12. místo.

1. HNL

Jan Lecjaks (Lokomotiva Záhřeb)

V zápase na hřišti Rijeky odehrál na postu levého obránce 49 minut, poté byl vystřídán. Lokomotivě se zápas nevydařil a prohrála 3:0. V tabulce jí patří 4. místo.

Ekstraklasa

Adam Hloušek (Legia)

Ve šlágru kola s Lechii nastoupil na postu levého obránce a odehrál celé utkání. V zápase branka nepadla a Legia tak stále ztrácí právě na vedoucí Lechii pět bodů.

Zdeněk Ondráček (Wisla) a Martin Pospíšil (Jagiellonia)

Ondráček odehrál v útoku celé utkání a asistoval u branky na 2:0 ve 36. minutě. Jagiellonia s Martinem Pospíšilem v základní sestavě dokázala vyrovnat a oba týmy si tak rozdělily bod. Wisla je v tabulce na 8. příčce, Jagiellonia třetí.

Jakub Mareš (Zagłębie Lubin) a Michal Papadopulos (Piast)

Mareš naskočil na posledních osm minut v domácím utkání s Piasti, za kterou odehrál 57 minut útočník Michal Papadopulos. Oba týmy si rozdělily bod za remízu 2:2. Zagłębie Lubin patří v tabulce 10. příčka, Piast je čtvrtá.

Jupiler League

Lukáš Mareček (Lokeren)

Na hřišti Oostende odehrál celé utkání na postu defenzivního záložníka. Porážce svého mužstva (1:0) ale nezabránil, Lokeren je tak v belgické lize nadále poslední.

Blog

Zvrat! Granečný nakonec mění Bohemians za maďarský celek

Poměrně nečekaný směr nabrala kariéra třiadvacetiletého obránce Denise Granečného. Ten se ještě před pár dny hlásil na tréninku v Ďolíčku, kam společně s Antonínem Křapkou zamířil na zkoušku. Zatímco ex-karvinský Křapka v Praze setrval, Granečný vyměnil Bohemians za maďarský celek.

Odchovanec ostravského Baníku, jenž má na kontě celkem 78 prvoligových startů, hned tak další zápasy v naší nejvyšší soutěži nepřidá.

O služby tohoto obránce, který mimo Českou republiku okusil angažmá také v nizozemském Emennu, totiž projevil zájem maďarský Mezőkövesd-Zsóry SE.

„Poté, co nedošlo k dohodě s Bohemkou, se ozvali Maďaři. Denis tam už dnes odjel a na úrovni klubů už jen administrativně dolaďujeme jeho hostování v jarní části sezony,“ vyjádřil se k celé situaci sportovní ředitel Alois Grussmann pro klubový web.

Granečný tak rozšíří skupinu českých fotbalistů působících v maďarské lize. O tom, jak se tam našim hráčům daří se můžete dočíst zde.

Zdroj: FC Baník Ostrava, Transfermarkt

Blog

Deník Sport vybral největší české fotbalové talenty. Kdo je v první pětici?

V tradiční každoroční anketě deníku Sport o padesát nejnadějnějších mladých českých fotbalistů bylo tentokrát na prvních místech poměrně těsno. Takřka polovina mladíků v žebříčků už má za sebou starty v české lize. Kdo se umístil mezi pěti nejlepšími?

5. Denis Alijagić – 18 let, Slavia (útočník)

Bosensko-český fotbalista má za sebou vydařený podzim v druholigové Vlašimi. I proto si ho v zimě stáhla Slavia, aby ho zabudovávala do týmu. Alijagić bude mít v útoku konkurenci v Krmenčíkovi, Schranzovi a Teclovi.

4. Kryštof Daněk – 19 let, Olomouc (záložník)

Největší talent olomoucké líhně. Levonohý, technicky dobře vybavený záložník s tvůrčími schopnostmi i dobrým zakončením je Sigmou ceněn na 50 milionů korun. Na Hané se ho zatím prodat nechystají.

3. Daniel Samek – 17 let, Slavia (záložník)

Vlétl do ligy jako kometa, připisoval si góly i asistence. Ani na evropské scéně se neztratil. Potřeboval by přidat na rychlosti, intenzitě a osobních soubojích, pak bude ještě lepší.

2. Adam Karabec – 18 let, Sparta (záložník)

Talentovaný sparťan by potřeboval více hrát. Pavel Vrba stále více na jeho postu upřednostňuje Bořka Dočkala. Možná by mu neuškodilo nějaké hostování.

1. Adam Hložek – 19 let, Sparta (útočník, záložník)

Jednoznačným vítězem této ankety je již podruhé Adam Hložek. Stále se spekuluje, jestli nepřestoupí někam do zahraničí. Letos v létě už by asi měl nastat jeho čas.

Zdroj: Deník Sport, Twitter

Blog

Ahonen si doskočil pro senzační bronz na mistrovství Finska

Legenda skoků na lyžích Janne Ahonen se překvapivě umístil třetí na finském šampionátu v Suurmäki. Pro ohromný výsledek si doskočil výkony 110 a 116 metrů, za které získal 206,8 bodů.

Jsem spokojený se všemi skoky. Není třeba se stresovat. Mám velmi dobrý pocit,“ uvedl 44letý Ahonen bezprostředně po závodu. Porazili ho jen Antti Aalto (243,3 bodů) a Eetu Nousiainen (231,3).

Pětinásobného vítěze Turné čtyř můstků štvalo, že se mu v tréninkových skocích dařilo o něco lépe než přímo v závodě. Nicméně jedním dechem dodal, že mu před startem nezáleželo na výsledku nebo umístění.

I přes jeho skvělý návrat ho neuvidíme na nadcházejících olympijských hrách v Pekingu. Závodu se účastnil také Ahonenův syn Mico. V prvním kole skočil 90 a ve druhém 103 metrů.

Zdroj: iltalehti.fi