Češi v zahraničí (2.část): Zlámal si připsal čisté konto, Sadílek ligový debut v dresu PSV Eindhoven

Čeští fotbalisté nastoupili v dalších evropských soutěžích. Jak si ve svých vystoupeních vedli?

Championship

Tomáš Kalas (Bristol City)

Nastoupil na postu stopera na hřišti Birminghamu. Odehrál celé utkání a pomohl svému týmu k vítězství a čistému kontu (1:0). Bristol bodoval potřetí v řadě a v ligové tabulce mu patří 13. příčka.

Daniel Pudil (Sheffield Wednesday FC)

Naskočil do druhého poločasu v domácím zápase s Rotherhamem za stavu 1:1. Pudil asistoval u vyrovnávající branky svého týmu na 2:2 v 64. minutě. Tímto výsledkem zápas i skončil a oba týmy tak braly bod. Sheffieldu patří v tabulce 17. místo.

Ondřej Mazuch (Hull City)

Naskočil v 84. minutě a byl tak u remízy svého mužstva na hřisti Millwallu (2:2), na jehož lavičce zůstal Jiří Skalák. Hull je v ligové tabulce 19., Millwallu patří 21. místo.

Premiership

Zdeněk Zlámal (Hearts)

Už po sedmnácté v letošní sezoně se postavil v ligovém zápase mezi tyče. V domácím utkáním s Motherwellem vychytal čisté konto a pomohl svému týmu k vítězství 1:0. Hearts v lize zvítězilo poprvé po šesti zápasech a ligové tabulce se nachází na 4. místě.

Eredivisie

Michal Sadílek (PSV Eindhoven)

Devatenáctiletý mládežnický reprezentant si odbyl svou ligovou premiéru v dresu PSV, do zápasu naskočil v 78. minutě za stavu 3:0. Eindhoven přidal další tři branky a v domácím utkání s Excelsiorem zvítězil 6:0. PSV vede ligu o dva body před Ajaxem.

Tomáš Necid (Den Haag)

Do domácího utkání s Graafschapem naskočil v 57. minutě. Gólově se neprosadil a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Den Haagu patří v ligové tabulce 12. místo.

1. HNL

Jan Lecjaks (Lokomotiva Záhřeb)

V zápase na hřišti Rijeky odehrál na postu levého obránce 49 minut, poté byl vystřídán. Lokomotivě se zápas nevydařil a prohrála 3:0. V tabulce jí patří 4. místo.

Ekstraklasa

Adam Hloušek (Legia)

Ve šlágru kola s Lechii nastoupil na postu levého obránce a odehrál celé utkání. V zápase branka nepadla a Legia tak stále ztrácí právě na vedoucí Lechii pět bodů.

Zdeněk Ondráček (Wisla) a Martin Pospíšil (Jagiellonia)

Ondráček odehrál v útoku celé utkání a asistoval u branky na 2:0 ve 36. minutě. Jagiellonia s Martinem Pospíšilem v základní sestavě dokázala vyrovnat a oba týmy si tak rozdělily bod. Wisla je v tabulce na 8. příčce, Jagiellonia třetí.

Jakub Mareš (Zagłębie Lubin) a Michal Papadopulos (Piast)

Mareš naskočil na posledních osm minut v domácím utkání s Piasti, za kterou odehrál 57 minut útočník Michal Papadopulos. Oba týmy si rozdělily bod za remízu 2:2. Zagłębie Lubin patří v tabulce 10. příčka, Piast je čtvrtá.

Jupiler League

Lukáš Mareček (Lokeren)

Na hřišti Oostende odehrál celé utkání na postu defenzivního záložníka. Porážce svého mužstva (1:0) ale nezabránil, Lokeren je tak v belgické lize nadále poslední.