Hokej

Češi v NHL: David Pastrňák a Filip Hronek jako hlavní střelci svých týmů, Nečas opět bodoval

V nočních zápasech NHL zazářilo hned několik českých hráčů a my si spolu nyní připomeneme jejich branky a asistence. David Pastrňák vstřelil dva góly Chicagu, bod si v zápase připsali i David Krejčí a Tomáš Nosek.

V nočních zápasech NHL zazářilo hned několik českých hráčů a my si spolu nyní připomeneme jejich branky a asistence. David Pastrňák vstřelil dva góly Chicagu, bod si v zápase připsali i David Krejčí a Tomáš Nosek. V zápase Detroitu se prosadili Filip Hronek i Dominik Kubalík. Druhou branku v sezóně zaznamenal Radek Faksa.

Boston Bruins potvrdil roli nejlepšího celku v NHL a bez problémů porazil Chicago Blackhawks 6:1. U vysoké výhry se objevilo i trio českých hráčů, David Pastrňák se prosadil dvakrát, jednu branku přidal David Krejčí a Tomáš Nosek si připsal asistenci.

Úvodní branku zápasu vstřelil právě nejlepší Čech v NHL, pro kterého šlo již o desátý gól v sezóně. Krejčí střílel gól minutu před koncem druhé třetiny, zvyšoval už na 4:1. Předposlední branku Bostonu vstřelit opět Pastrňák, přihrával mu Nosek.

Dva vstřelené góly stačily pouze k tomu, aby se Pastrňák stal třetí hvězdou zápasu. Druhou se stal Marchand se třemi asistencemi a nejlepším hráčem byl vyhlášen McAvoy, který zaznamenal dokonce čtyři asistence.

Detroit Red Wings zaznamenal také vysoké vítězství 6:1, když porazil Columbus Blue Jackets. Do zápasu naskočili Filip Hronek a Dominik Kubalík, kteří se podíleli na výhře skvělým výkonem.

Hronek coby obránce dokázal vstřelit dvě branky. Stal se střelcem vítězné branky, když zachytil špatně vyhozený puk před brankou a bez problému jej proměnil v gól. Jeho druhým gólem zvyšoval tři minuty před koncem druhé třetiny na 4:1.

V poslední části zápasu o sobě dal vědět i Kubalík, který vstřelil předposlední branku svého týmu, jednalo se již o 21. bod českého útočníka v sezóně.

Hronek byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Druhou se stal Seider se třemi asistencemi a první Larkin za jednu branku a dvě asistence. Detroit porazil beznadějně poslední Columbus a drží se na šestém místě Východní konference.

Radek Faksa se dokázal prosadit proti New Yorku Islanders, srovnával na 1:1. Jeho Dallas nakonec zvítězil v zápase 5:2. Faksův kolega Seguin si u první branky připsal asistenci, jednalo se o jeho sedmistý bod v NHL. Následnou asistencí u gólu Benn Ja na 3:2 začal osmou stovku.

Carolina Hurricanes podlehla Minnesotě Wilds 1:2 po prodloužení. Jedinou branku Caroliny vstřelil Aho, kterému asistoval český útočník Martin Nečas, který letos posbíral už 22 bodů.

San Jose Sharks podlehlo 1:2 New Yorku Rangers. Asistenci si v zápase připsal Tomáš Hertl, k bodům pro jeho tým to však nestačilo. Na druhé straně se objevil Filip Chytil, který však nebodoval.

Toronto Maple Leafs zvítězilo nad Buffalem Sabres 5:2. K vysokému vítězství přispěl i český útočník David Kämpf, který asistoval u vítězné branky.

Zdroj: NHL, Youtube

Hokej

Toronto Maple Leafs vs. Boston Bruins: Preview a tipy na sázení

Před All Star Game NHL, kde se ukáží nejlepší hokejisté letošní sezony, nás čeká ještě utkání mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins, tedy rivaly v Atlantické divizi. Hosté, které táhne český útočník David Pastrňák, vedou celou ligu. Parta okolo Auston Matthewse na ně ztrácí 11 bodů.

Toronto Maple Leafs se po špatném začátku sezony zvedlo a nachází se už na třetím místě Východní konference se ziskem 70 bodů. V posledních pěti zápasech mají dobrou formu, když bodovali hned ve čtyřech případech.

Třetí tým Východní konference a zároveň druhý tým Atlantické divize dokázal třikrát zvítězit a jednou si připsal bod za prohru po prodloužení.

Nejlépe bodujícími hráči Toronta jsou William Nylander a Mitchell Marner, oba si připsali 59 kanadských bodů. Švéd zaznamenal 28 branek a 31 asistencí, zatímco Kanaďan má na kontě 18 branek a 41 asistencí.

Bostonu Bruins patří první místo v celé NHL poté, co se jim podařilo nasbírat 81 bodů. Z 50 odehraných zápasů Boston pouze sedmkrát nebodoval. Avšak z posledních třech zápasů si připsal jednu porážku po prodloužení a dvě v základní době.

Dobrou zápasovou formou tedy Bruins nyní nemají, ale to se nedá říct o Davidu Pastrňákovi. Český útočník nadále táhne celý tým, když se mu podařilo nasbírat už 71 bodů za 38 gólů a 33 asistencí. Patří mu čtvrté místo v bodování a druhé mezi střelci.

Letos se tyto týmy utkaly už dvakrát. Nejprve zvítězilo Toronto 2:1 a následně Boston 4:3. Torontu může hrát do karet, že hraje doma a Boston nemá nejlepší formu. Očekáváme vyrovnanou bitvu, ve které nepadne velké množství branek.

Utkání hvězd NHL se blíží, a tak neočekáváme, že se týmy poženou neustále do útoku. Oba týmy se preferují silnými útočníky, ale jejich obránci také pracují velmi dobře. Zápas nemá jasného favorita.

Zdroj: NHL

Extraliga

Last minute přestupy TELH: Obránce ze zámoří, případ Machovský. Kdo měnil před uzávěrkou dres?

Jednatřicátý leden je pro manažery v Tipsport Extralize zásadním a možná i klíčovým dnem sezony. Poslední možnost udělat nějaké změny v kádru, vyladit či posílit tým padá právě tímto termínem.

Jednatřicátý leden je pro manažery v Tipsport Extralize zásadním a možná i klíčovým dnem sezony. Poslední možnost udělat nějaké změny v kádru, vyladit či posílit tým padá právě tímto termínem. Na extraligovém trhu však nebylo tak živo, jak bychom si asi představovali. Některé zajímavé transfery se ale přece jen udály. Tady nabízíme všechny na jednom místě za posledních 48 hodin.

O mnohém se spekulovalo, něco se událo, v jiných případech zase k dohodě nedošlo. Divoký a nejistý hokejový život však některé borce nemohl nechat v poklidu. Lovilo se v zahraničí, ale i v rámci české hokejové mapy.

MISTŘI ZBROJÍ OBRANU

U Ocelářů se velmi dlouho mluvilo nahlas o tom, že shánějí posilu především do obranných řad. Ještě začátkem roku 2023 to vypadalo, že by mohl pod Javorový zamířit Daniel Gazda ze Zlína. Kluby se však mezi sebou nedohodly. Gazda zůstává do konce sezony ve Zlíně, od té další by měl zamířit do Komety. V případě, že Beranům sen o rychlý návrat do extraligy padne, má Gazda vyjednané střídavé starty v Dynamu.

A tak se musel Třinec podívat jinde. Nakonec obranné řady úřadujícího mistra posilují o šestadvacetiletého Adama Smitha, který pochází z Wheeling Nailers ze zámořské ECHL. Smith si zahrál v minulosti také AHL, do NHL se však nepodíval, přestože si ho v roce 2016 v sedmém kole draftu vybral Nashville Predators.

V rámci třinecké obrany došlo na poslední chvíli ještě k jedné změně. Čtyřiatřicetiletý Jan Jaroměřský odchází do Plzně, opačným směrem míří do konce sezony pětadvacetiletý Lukáš Kaňák. Ve 41 zápasech nasbíral produktivní obránce 15 kanadských bodů za 3 góly a 12 asistencí.

Jan Jaroměřský se potýkal se zdravotními problémy, proto stihnul odehrát jen 26 zápasů. Ryze defenzivní bek si připsal tři asistence a taky sedm startů v dresu partnerského Frýdku-Místku.

ZAMOTANÝ PŘÍPAD MACHOVSKÝ

Velká šachová partie se odehrála v posledních dnech v brankovišti hradeckého Mountfieldu. Spekulovalo se o odchodu Henriho Kiviaha, který nakonec v Hradci zůstává. Od další sezony získal klub do svých řad Patrika Bartošáka, tudíž chtělo vedení doladit brankářský post ještě na zbytek aktuální sezony.

Nakonec Mountfield zlanařil do konce tohoto ročníku Matěje Machovského. Jeho situace nebyla zrovna běžná. Devětadvacetiletý brankář působil od začátku sezony ve finském KalPa Kuopio, kde však údajně nebyl příliš spokojen. V prosinci se pak sbalil, odletěl do Česka a na sever se už nevrátil.

Finský klub si kroky českého brankáře vyložil jako porušení smlouvy. Oznámil, že v týmu skončil, ale nadále na Machovského vlastnil práva. Za jeho „přestup“ požadoval nemalé peníze. Nakonec bývalý gólman Plzně či Sparty našel spásu v Hradci Králové. Tamní klub vyplatil podle informací deníku Sport finskému klubu částku mezi 450-600 tisíci korun.

Naopak brankář Mountfieldu číslo dvě Jan Růžička se s klubem rozloučil. Nyní se stěhuje do nedalekých Pardubic, které jsou největším rivalem Hradce. Růžička se stane v Dynamu dvojkou za Romanem Willem, nahradí tak po zbytek sezony zraněného Dominika Frodla.

DALŠÍ TREJDY A PŘESTUPY

Zajímavou posilu získaly například také Vítkovice. Po necelé sezoně strávené v Rakousku se do Česka vrací Richard Jarůšek. Sportovní ředitel Roman Šimíček přiznal, že o jednatřicetiletého útočníka byl na českém trhu enormní zájem: „Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli,” uvedl šéf vítkovické sestavy na klubovém webu.

Velmi aktivní byla na přestupovém trhu v posledních hodinách Plzeň. Kromě výměny s Oceláři se také pustili do obchodování s prvoligovým Zlínem. Výsledkem je příchod útočníka Antonína Honejska. Opačným směrem míří jednadvacetiletý forward Martin Lang.

Vlastňák jako řemen ve valašském derby. Tohle si Zhukov za rámeček nedá

K hokeji patří i kuriózní góly, včetně těch vlastních. Vsetínský brankář Maxim Zhukov nebude na čtvrté derby v sezoně doma se Zlínem vzpomínat v dobrém. V polovině utkání za stavu 1:1 si nahrnul kotouč do vlastní branky a poslal Berany do vedení. I díky tomu nakonec zvítězili Ševci ve Vsetíně 3:2.

Zápasy mezi Vsetínem a Zlínem patřily kdysi k ozdobám české nejvyšší soutěže. Po 32 letech, kdy Zlín opustil extraligu, se připojil do Chance ligy a slavné valašské derby znovu ožilo. V pondělí se tyto týmy utkaly spolu v rámci základní části druhé nejvyšší soutěže už počtvrté v aktuální sezoně.

A vůbec poprvé byli úspěšnější hokejisté Zlína, kteří vyhráli na ledě Vsetína 3:2. Za prvním vzájemným triumfem v tomto ročníku nastartoval Berany v polovině utkání velmi nestandardní gól.

Maxim Zhukov si chtěl po nahození Martina Novotného přitáhnout odražený puk pod lapačku. Udělal to však tak nešikovně, že ho nahrnul pod sebe a ten proklouznul až do branky.

Po této brance navýšil Zlín po dalších sedmi minutách skóre na 3:1, které už dokázali domácí ve třetí třetině jen korigovat. Berani zvítězili po mizerném období už pošesté za sebou, díky čemuž se dostali na sedmé místo v tabulce. Na přímý postup do čtvrtfinále ztrácejí Ševci aktuálně šest bodů.

Hlavní kouč Beranů po utkání vysekl svému týmu poklonu za nasazení: „Každý zápas v derby je svátkem a průběh utkání podle toho vypadal. Ve dvou třetinách jsme byli lepším mužstvem, vytvořili jsme si více šancí a měli i více ze hry. Dodrželi jsme taktiku, i když bylo jasné, že Vsetín ve třetí třetině nás zkusí zatlačit,” řekl na klubovém webu po utkání.

Děkuji celému týmu za enormní obětavost a perfektní práci v celém zápase,” nešetřil Říha pozitivními slovy. Spokojenost na sociální síti Twitter vyjádřil také generální manažer Beranů Robert Hamrla. Ve svém stručném příspěvku použil jen dvě slova: „Díky týme,” což ale ke spokojenosti zlínských fanoušků stačí.

Obzvlášť po tom, co se ještě nedávno potácel Zlín v suterénu tabulky. Právě generální manažer Hamrla sáhnul k nepopulárnímu kroku, kdy vzal hráčům 40 procent platu. Tomuto tématu jsme se také věnovali v jednom z našich hokejových dílů Ruik Talk.

Dokonce v jednom rozhovoru Hamrla zmínil, že jeho tým hraje regulérně o záchranu v Chance lize. Jestli byl tohle důvod, který na kabinu zapůsobil, můžeme jen spekulovat. Od té doby každopádně hokejový Zlín po delší době šlape jako dobře namazaný stroj. Rázem se tak reálně vrací k myšlenkám o návratu do Tipsport Extraligy.

Zdroj: Chance liga