Reklama

Brzké ukončení zápasu Hošek vs. Naruszczka? Rozhodně to nebyla chyba, říká rozhodčí Pavel Touš

Oktagon 28 vyvolal v lidech rozporuplné emoce. Turnaj napěchovaný hvězdami organizace zastínily dva momenty, v jednom z nich hrál hlavní roli rozhodčí Michal Popelák. Ukončil správně zápas mezi Davidem Hoškem a Marcinem Naruszczkou? Na to odpovídal člen komise rozhodčích a rozhodčí Pavel Touš.

Turnaj Oktagon 28 nabídl skvělé bojovníky a výkony. Některé zápasy ale dopadly poměrně rozporuplně. Dva z nich ale vynikaly.

Hojně probíraný je titulový souboj Viktora Pešty se Stephanem Pützem, který byl po třech kolech ukončen doktorem. Německý zápasník měl totiž dle něj mít naprasklou kost na nose.

Spousta lidí srovnávala zranění nosu s Monstrem, ten měl rupnutý nos, který byl schovaný pod kůží, což extra nevadí. U Pütze to nebyl vyloženě prasklý nos, to je zase ta spekulace. Tam byl primární problém, viděl jsem to na vlastní oči, a to byla naprasklá kost.

Já jsem se opakovaně doktora ptal, jestli je přesvědčený, že se má zápas ukončit, že jde o titulový fight. Když doktor řekne, končíme, tak já ho musím respektovat. Doktor je v oktagonu nad rozhodčím,” řekl serveru Kaocko Pavel Touš.

Ten je členem komise rozhodčích a také rozhodčím. Velkou chybu dle mnohých udělal jeho kolega Michal Popelák, který ukončil zápas Hoška s Naruszczkou i přes to, že polský zápasník pokračovat po pádu v boji.

“Jeho první myšlenka je, aby chránil zdraví bojovníka. Marcin padal dolů, bouchnul se hlavou o podlahu a zřejmě naskočil. V ten okamžik už tam byl Michal Popelák rozhodnutý skočit. Marcin reflexivně chytl nohu a vypadalo to, že chce pokračovat dál, ale když se vzápětí postavil, bylo vidět, že ztrácí rovnováhu.

Tohle je jeden z okamžiků, kdy se nedozvíme, jak by to mohlo vypadat, když by se jelo dál. Tohle rozhodně nebyla chyba. Měl jsem na Michala jedinou otázku: Když jsi to ukončil, byl jsi přesvědčený, že takhle to je správně?

On bez sekundy zaváhání řekl, že by to udělal znovu. V tento okamžik to je pro mě správné rozhodnutí,” dodal Touš. Nyní je tak otázkou, jak tento verdikt vezme veřejnost.

Zdroj: Kaocko

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené