Reklama

AS Řím si pojistil Pellegriniho do roku 2026

V historii AS Řím není těžké najít hráče, kteří v klubu strávili celou kariéru, nebo její naprostou většinu. Jména jako Francesco Totti a Daniele de Rossi jsou zde nesmazatelně zapsána. Pokud má někdo ze současného kádru Říma šanci vypracovat si podobný status, je to nepochybně Lorenzo Pellegrini.

Pětadvacetiletý záložník patří ke klíčovým hráčům Giallorossi a skvělými výkony to potvrzuje i tuto sezonu. Není proto překvapením, že mu vedení nabídlo smlouvu.

A odchovanec klubu s podpisem dlouho neváhal. “Nedokážu vyjádřit, co to pro mě znamená. Tohle je to, co jsem vždy chtěl – stvrdit svoje pouto s tímto klubem a městem,” prohlásil po podpisu smlouvy pro klubový web.

“Nedokážete si představit lepší pocit. Jsem poctěn, že mě lidé z klubu berou jako důležitého hráče. Jejich důvěru se budu vždy maximálně snažit splatit výkony na hřišti a snahou neustále se zlepšovat.”

Fanoušci Říma si mohou oddychnout i z jiného důvodu – v Pellegriniho původní smlouvě údajně byla výstupní klauzule ve výši 30 milionů liber, což je na dnešní dobu vyloženě směšná částka za hráče takového kalibru. V nové smlouvě by už žádná klauzule být neměla.

Pellegrini si debut za Řím odbyl v roce 2015 ve svých 18 letech. Následně odešel do Sassuola, po dvou letech ovšem AS využil možnost zpětného odkupu. Od té doby se Pellegrini vypracoval v jednoho z nejlepších záložníků Serie A, o kterého býval zájem napříč celou Evropou během každého přestupového období.

Podepsat ho na další roky bylo pro Řím klíčové z několika důvodů. Nejenže jde o fantastického hráče, Pellegrini navíc zastává roli kapitána a v celém kádru je to jeden z mála odchovanců klubu.

Důležitost tohoto podpisu si uvědomuje i generální manažer Tiago Pinto: “Od doby, co jsem sem přišel, bylo našim hlavním cílem prodloužit s Lorenzem smlouvu. Tento den je pro mě tedy velmi významný.”

“Lorenzo skvěle charakterizuje náš sportovní projekt. Jde o skvělého hráče, který se navíc narodil v Římě, klubu fandil a odmala působil v naší akademii. S klubem ho pojí silné pouto a proto je základním pilířem toho, co se zde snažíme vybudovat.”

V této sezoně zatím Pellegrini vstřelil 6 gólů a na 2 přihrál, díky gólu proti CSKA Sofia se také stal prvním hráčem v historii, který skóroval v Lize mistrů, Evropské lize a Evropské konferenční lize.

S výkony svého svěřence je spokojen i José Mourinho, který celek z věčného města vede od letošního léta. “Lorenzo je pro nás velmi důležitý. Má velkou kvalitu a potenciál. Je to náš kapitán a bude kapitánem ještě spoustu let.”

AS Řím čeká na významnější úspěch od roku 2008, kdy Giallorossi ovládli Coppa Italia. Pellegrini už nyní patří k oblíbencům místních fanoušků, pokud by však pomohl ukončit dlouhé čekání na trofej, jeho popularita by nepochybně ještě mnohonásobně stoupla.

Zdroj: Football Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené