Anglická policie zadržela 12letého chlapce. Rasisticky urážel hvězdu Crystal Palace

Wilfried Zaha byl před nedělním utkáním Crystal Palace s Aston Villou opět obětí rasismu. Tentokráte na sociálních sítích ze strany pouze dvanáctiletého hocha. Ten byl zadržen policií.

Zdroj: cpfc.co.uk

S rasismem je třeba bojovat. Nicméně spoustu diskusí zřejmě vyvolá zadržení teprve dvanáctiletého chlapce v Anglii. Hoch na sociálních sítích rasisticky urážel fotbalistu Crystal Palace Wilfrieda Zahu.

Ten si na rasistické urážky a násilné zprávy namířené proti jeho osobě veřejně postěžoval před nedělním kláním jeho celku s Aston Villou. Policie z West Midlandu na Twitteru ihned reagovala a ujistila, že se případem bude zabývat.

Tak se také stalo a pár hodin nato bylo oznámeno zadržení již zmíněného dvanáctiletého chlapce. „Dvanáctiletý hoch ze Solihullu byl vzat do vazby. Díky všem, kdo ho vychovali. Rasismus nebude tolerován,“ stojí ve vyjádření na Twitteru westmidlandské policie.

Vyjádřilo se také vedení Premier League: „Toto chování je naprosto nepřijatelné a Premier League stojí za Wilfriedem Zahou v boji proti tomu rasismu a proti diskriminaci v jakékoli formě.“

„Budeme i nadále podporovat hráče, manažery, trenéry a jejich rodinné příslušníky, kteří se setkávají s vážným diskriminačním zneužíváním online,“ stojí také ve zprávě nejvyšší anglické soutěže.

Zdroj: BBC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!