Reklama

Vyjádření Fouska a Poborského: Kdo by se měl stát novým předsedou?

Po necelých čtyřech letech si na valné hromadě FAČR zvolí nové vedení i s novým předsedou. Na post nejvyšší kandidují dva uchazeči – Karel Poborský a Petr Fousek. Vzhledem k blížící se valné hromadě už také podali svá vyjádření.

Zdroj: Ik ben groot, CC BY-SA 4.0

Ve čtvrtek se vše rozhodne. Po končícím Marku Malíkovi se na jeho post derou dva kandidáti – Karel Poborský a Petr Fousek. A očekává se velmi vyrovnaný boj. Delegáti mají také rozhodnout o zbylých jedenácti pozicích ve výkonném výboru.

O tom, kdo bude v českém fotbale stát na stupínku nejvyšším, rozhodne celkově 199 delegátů – 128 z české a 71 z moravské komory. Všech 32 klubů první a druhé ligy má taktéž v hlasovacím prostředí své zastoupení, osmnáct klubů z ČFL a třináct z MSFL.

76 zástupců je z okresních svazů, čtrnáct z krajů a jedenáct z pražského svazu. 35 delegátů vysílají kluby divizí. Cílem obou kandidátů je samozřejmě navrátit českému fotbalu transparentnost a důvěryhodnost, zvláště po nedávné kauze spojenou s Romanem Berbrem.

Český internacionál je již nyní ředitelem oddělení elitní mládeže, v minulosti byl dokonce členem výkonného výboru a především je považován za legendu českého fotbalu. Snad každý český fanoušek zná jeho brilatní gól z Eura 1996 proti Portugalsku.

Fousek je naopak dlouholetým funkcionářem, zejména ještě za dob Českomoravského svazu zastával několik funkcí. V letech 2001 až 2007 byl generálním sekretářem. Působil jako nezávislý expert pro řecký svaz a od roku 1994 se pohybuje v mezinárodních organizacích FIFA a UEFA. Taktéž byl poradcem Miroslava Pelty.

Podle médií je však mírným favoritem právě Poborský: “Jestli se cítím jako favorit? To nevím, to asi není to pravé slovo. Ale nepochybuji, že bych neměl uspět, řekl v superdebatě pro O2TV.

A jak odpověděl na otázku, proč nezveřejnil, kdo ho na pozici předsedy nominoval? “Nezveřejnil jsem to z toho důvodu, že jsem hlavně s těmi kluby a lidmi nebyl domluvený, že to mám zveřejnit. Odevzdal jsem asi 30 nominací, bral jsem to tak, že to je jedna z povinností, abych se dostal k valné hromadě. Lidi, kteří se ke mně chtěli přihlásit, se přihlásili. Volba je tajná, jsou to demokratické volby a nechci je dostávat pod tlak.

“Má skutečná podpora ale bude nepoměrně větší, drtivá většina okresních a krajských svazů i značná část profesionálních klubů ocenila můj program, vizi i mé funkcionářské zkušenosti. Myslím, že mě bude volit většina zastánců Vládi Šmicera, ale mohou nastat i ojedinělé výjimky. Každopádně bych Vláďu v případě zvolení rád viděl vedle sebe,” takto ohledně blížící se valné hromady reagoval 58letý funkcionář Fousek.

Závěrem pak Poborský zmínil, že odstoupivšího kandidáta Vladimíra Šmicera by si měl český fotbalový národ vážit, jelikož je nejen legendou českého fotbalu, ale také výrazným jménem ve fotbalovém světě. “Vláďa stojí na druhé straně barikády. I po tom všem, co jsem od Vládi slyšel, si ale osobně umím představit spolupráci. Lidí, kteří mají takovéhle jméno, by si měl český fotbal cenit.”

A koho byste si přáli vy na post předsedy? Valná hromada FAČR začíná ve čtvrtek, 3. června v Nymburce.

Zdroj: Eurofotbal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pokud dnes vyhraje pan Poborský s Berbrovskou partou v zádech,tak to bude super námět na divadelní představení tipu Ivánku kamaráde.Čtvrtníček s Lábusem budou sklízet ovace před vyprodanými jevišti.Může se to klidně jmenovat Karlíku,už předal Hořejší obálku rozhodčím?Doufám že se tak nestane a delegáti si před dnešní volbou uvědomí ,kolik tisíc obyčejných členů Fačru zastupují a budou hlasovat s vědomím,že se můžou podívat do očí i malým žáčkům.

  2. Jestli Sparta skutečně podpoří Poborského, tak se stydím, že jsem sparťan. Jestli se jen chtějí vymezit vůči Slavii, tak je to hodně slabé, krátkozraké a hloupé. A pokud mu věří, tak je to jen banda pánských pohlavních orgánů 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené