Reklama

Vítězem 11. etapy Schmid, Bernal opět útočil

Nezastavitelný Bernal. Vedoucí muž byl na složitých šotolinových úsecích ve svém živlu a dokonale toho využil. Spolu s Buchmannem zaútočil a získal další cenné vteřiny na své největší soupeře. Poraženým dnem se stal favorit Evenepoel. Tomu tato etapa vůbec nevyšla a na Bernala ztratil 2 minuty. Vítězem 11. klání se stal opět jezdec z úniku – Švýcar Mauro Schmid.

Zdroj: Pixabay

11. etapa byla velmi nevyzpytatelná. Jezdce čekaly náročné šotolinové pasáže, v závěru bylo na programu opět krátké stoupání.

Tentokrát se peloton nechtěl nikam hnát a dal úniku dostatečné množství prostoru. Náskok vedoucí skupiny narůstal a bylo jasné, že vítězem etapy se stane opět někdo ze skupiny uprchlíků.

Velké věci se děly i v pelotonu. Vedení přebral Ineos. Zvýšil tempo a pořádně to ostatním týmům ztížil. Na šotolině měli velké problémy i favorité. Nejvíce se na ní trápil Vlasov a Evenepoel. Vlasov se v pelotonu nakonec udržel. Belgický favorit naopak ne. 20 kilometrů před cílem svůj boj vzdal a definitivně si vystoupil z hlavní skupiny.

Zatímco si Schmid spurtoval pro vítězství, přišel další útok Bernala. Kolumbijec těsně před cílem zaútočil a dokázal se ho udržet pouze Buchmann. Růžový muž Gira dojel na 11. místě a největší favorité s půlminutovým odstupem až za ním.

Nešťastník Evenepoel schytal dvouminutové manko a propadl se celkově až na 7. místo. Bernal opět demonstroval svou ohromnou sílu. Je definitivně zpět.

12. etapa bude opět horská. Čtyři horské prémie, celkové převýšení 3700 metrů. Bude one man show Egana Bernala nadále pokračovat?

Výsledky 11.etapy:

1. Schmid 4:01:55, 2. Covi +1, 3. Vanhoucke +26, 4. De Bondt +41, 5. Guglielmi +41, 6. Battaglin +44, 165. Hirt +26:15

Celkové pořadí:

1. Bernal 42:35:21, 2. Vlasov +45, 3. Caruso +1:12, 4. Carthy +1:17, 5. S. Yates +1:22, 6. Buchmann +1:50, 50. Hirt +44:59

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama