Jaroslav Tvrdík udělal z úterního zasedání LFA gladiátorské hry. Prospěje to ale českému fotbalu?

Na úterním zasedání se asi budou dít věci. Místo toho, aby tam představitelé jednotlivých oddílů dorazili s klidnou a chladnou hlavou, tak to spíše vypadá na pravý opak. Z rozhovoru předsedy představenstva Slavie pro Lidové noviny vyplynulo hodně problémů, na které budou mít jednotlivé kluby určitě rozdílné názory.

Už v prvním bodě prohlášení dle Jaroslava Tvrdíka bude Slavia hlasovat pro dokončení ligové soutěže, ale zároveň chce, aby nikdo nesestupoval, protože soutěž nebude regulérní. To ale nedává žádný smysl. Proč zrovna Slavia nehlasuje proti pokračování Fortuna ligy? To spíše vypadá, že se chce ukázat v tom smyslu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Co by tomu řekly mužstva národní ligy, která by chtěla postupovat, nebo alespoň hrát baráž? To by nemělo žádný smysl v pokračování ani této soutěže, protože i kdyby se druhá liga dohrála a byl by znám přímý postupující společně se dvěma mužstvy, která by postoupila do baráže, kolik účastníků by pak měla Fortuna liga příští rok?

O jednoho, dva nebo dokonce o tři více než tento rok, nebo by se dohrála jen z povinnosti? Červenobílí si musejí ujasnit, pro co budou hlasovat. Možnosti jsou dvě: pokračování ligy se vším všudy, nebo ukončení soutěže. Žádná střední cesta neexistuje.

Ohledně kritiky Dušana Svobody má předseda představenstva Slavie v některých bodech pravdu. Největším jeho problémem je to, že sedí na dvou židlích, což je samozřejmě v zemích západní Evropy nepřípustné. Člověk nemůže být jednak předseda LFA a zároveň místopředseda Sparty.

Jenže to zástupci oddílů věděli už před minulou volbou a stejně Svobodu předsedou zvolili. Nyní se chystají další volby, kde je jediným kandidátem stávající předseda. Kritika současného předsedy LFA je oprávněná, ale proč Slavia nenašla vhodného protikandidáta, který by se pokusil tuto funkci získat?

Kritizovat je totiž velmi snadné, horší je dokázat přesvědčit i jiné oddíly, že jimi navrhovaný kandidát je mnohem lepší a dosáhnout jeho zvolení. V tomto bodu Jaroslav Tvrdík zklamal a měl by především zkritizovat sám sebe.

V posledním bodě chce předseda Slavie, aby se vše vyřešilo dohodou, a ne silou. Po tomto svém prohlášení je to sice krásně řečeno, ale jak chce vytvořit dohodu s těmi, které předtím zkritizoval? Necháme se zítra překvapit. Nehovoří z šéfa Slavie spíš obava z neúspěchu?

Jarní pokračování zahájil klub katastrofálním způsobem a jasný zisk dalšího titulu dostává velké trhliny. Náskok na čele tabulky se ztenčil a v případě dohrání všech jedenácti kol se klidně může stát, že sešívaní o titul přijdou. To by bylo po výborném podzimu velké zklamání, které by klub z Edenu těžko rozdýchával.

Fortuna liga může v případě výskytu další pandemie skončit každým odehraným kolem, ale Slavia by si, pokud to bude alespoň trochu možné, měla vybojovat titul na hřišti a nespekulovat. Neměla by se na nic vymlouvat, kádr na to rozhodně má.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co se děje s Brabcem? Místo trofeje si špatnými výkony řekl o předčasný odchod

Když se vracel ze zahraničí domů, vyvolala jeho volba velký poprask. Místo návratu do Sparty, které je odchovancem, zvolil Viktorii Plzeň. Západočechům měl pomoct k trofeji či postupu do Evropy.

Fantazie! Petra Kvitová za hodinu smetla soupeřku a vítězí na turnaji v Dauhá

Petra Kvitová dokázala ve finále porazit španělskou konkurentku Garbine Muguruzaovou a vyhrává tak po dvou setech turnaj v Dauhá!

Mstivý Tvrdík! Fotografovi, který vyfotil Prymulu, vystavil stopku na stadion

Jaroslav Tvrdík, šéf představenstva pražské Slavie, vystavil stopku fotografovi, který v utkání proti Leicesteru vyfotil Romana Prymulu ve VIP lóži. Jedná se snad o odvetu?