Spojte se s námi


Různé

Dlouhodobé sázky: Výhody a nevýhody

Dlouhodobé sázky, které se někdy označují také jako „sázky budoucí“, jsou definovány jako sázky, o jejichž výsledku se rozhodne ve vzdálenější budoucnosti, například v horizontu několika měsíců až let. Mezi tyto sázky patří sázka na vítěze Fortuna:Ligy nebo na vítěze Zlatého míče.

Publikováno

dne

Dlouhodobé sázky, které se někdy označují také jako „sázky budoucí“, jsou definovány jako sázky, o jejichž výsledku se rozhodne ve vzdálenější budoucnosti, například v horizontu několika měsíců až let. Mezi tyto sázky patří sázka na vítěze Fortuna:Ligy nebo na vítěze Zlatého míče.

Dlouhodobé sázky lze uzavírat prakticky na jakékoliv sporty – fotbal, hokej, tenis, basketbal, ale i na méně známé sporty a události. Specifickým druhém dlouhodobých sázek jsou například sázky na to, jaký počet medailí získá vybraná země na Zimních či Letních olympijských hrách.

Jaké jsou druhy dlouhodobých sázek?

V rámci dlouhodobých sázek lze vsadit nejen na široké spektrum sportů, ale také na širokou paletu nejrůznějších příležitostí. Jedná se například o:

  • Který tým vyhraje ligu
  • Kdo postoupí do play-off
  • Kolik zápasů daný tým vyhraje
  • Kdo se stane nejlepším střelcem
  • Kolik gólů dokážou vstřelit vybraní hráči

Možnosti dlouhodobých sázek jsou přitom den za dnem pestřejší, sázkové kanceláře se totiž neustále snaží o rozšiřování své nabídky, aby mohly zaujmout co největší počet hráčů. Vzhledem k tomu je stále z čeho vybírat.

Jaké jsou výhody dlouhodobých sázek?

Do dlouhodobých sázek obvykle promlouvá velká spousta proměnných, proto ani sebelepší bookmaker občas není dostatečně přesný. To znamená jediné – některé dlouhodobé sázky bývají ohodnoceny velice lákavými kurzy. Vzhledem k tomu přinášejí obrovskou hodnotu a v dlouhodobém horizontu také velký zisk.

Pakliže na dlouhodobé sázky jdete tzv. „od lesa“ (a podle mého názoru správně), potom se při sázení na dlouhodobé sázky zaměřujete na trošku vyšší kurzy (řekněme 3 a výš). Tyto kurzy přitom mohou přinášet opravdu zajímavou potenciální odměnu.

A nakonec, protože v průběhu sezóny se situace může výrazně měnit (a často se fakt výrazně mění), dost možná dostanete příležitost k tomu, abyste svou sázku zajistili. Díky tomu se dostanete do situace, kdy budete mít pokryté všechny možné výsledky a bude vám naprosto jedno, jak sezóna skončí – vy v ní zcela jistě dosáhnete na zisk.

Jaké jsou nevýhody dlouhodobých sázek?

Největší nevýhodou dlouhodobých sázek je samozřejmě fakt, že se jedná o dlouhodobé sázky. Tyto sázky jsou tedy uzavírané s obrovským předstihem (před vyhodnocením dané události). To znamená, že může nastat spousta nepředvídatelných událostí, které váš tip úplně zhatí.

Kvůli sázení s předstihem se navíc musíte připravit na to, že peníze na sázku vložené vám budou v sázkovce tzn. „ležet“ hodně dlouhou dobu. A to aniž byste na ně mohli sáhnout. Na dlouhodobé sázky se tak doporučuje sázet řádově méně peněz.

Tipy a triky pro dlouhodobé sázky

U dlouhodobých sázek, stejně jako u většiny dalších sázek platí, že čím dříve je uzavřete, tím pravděpodobněji na ně dostanete lepší kurz. Pakliže jste si totiž vyhlédli kurz s hodnotou, potom je velmi pravděpodobné, že na tuto hodnotu přišli i někteří další sázkaři a svými sázkami ji pomalu stlačí, až se kurz dostane do normálu. To samozřejmě neplatí v případě, kdy se chystáte sázet proti veřejnosti.

Protože kurzy na dlouhodobé sázky se v průběhu roku mění a to často poměrně výrazně, je celkem možné, že nastane situace, kdy svou sázku můžete podpořit nebo dokonce zajistit nějakou další sázkou. Pokud taková situace nastane, měli byste tuto možnost minimálně zvážit, protože dlouhodobé sázky bývají poměrně ošemetné.

Poslední radou je potom obecně se vyhýbat sázkám na hodně sledované týmy a střelce. Tak například sázet na začátku sezóny na to, že Lionel Messi se stane nejlepším střelcem La Ligy v kurzu pouhých 1,45 je zcela kontraproduktivní. Ne, že by Messi nebyl hlavním favoritem, ale protože na něj budou ve velkém sázet i další lidé a protože sezóna je dlouhá a může se stát cokoliv (třeba přijde zranění), jedná se o obrovské riziko s malou potenciální odměnou.

Dlouhodobé sázky – závěrečné shrnutí

Dlouhodobé sázky jsou specifickým druhem sázkových příležitostí, který přináší obrovské výhody i nevýhody. Pokud to s dlouhodobými sázkami umíte, může se jednat o velice příjemný způsob přivýdělku. Tyto sázky jsou ovšem méně frekventované, takže se v případě sázení na plný úvazek dají používat pouze jako doplněk.

Reklama

Fotbal

Tiket dne: Vsazení vysoké sumy na jihokorejský pohár vyšlo na jedničku! Z 5 555 korun vydělal sázkař 60 tisíc

Reprezentační pauza je u konce a sázkaři se mohou opět soustředit na ligový fotbal. Dnes se ovšem podíváme na poměrně netradiční tiket šťastného sázkaře, který vsadil poměrně vysokou částku na korejský pohár.

Publikováno

dne

Reprezentační pauza je u konce a sázkaři se mohou opět soustředit na ligový fotbal. Dnes se ovšem podíváme na poměrně netradiční tiket šťastného sázkaře, který vsadil poměrně vysokou částku na korejský pohár.

Svět sázek nám otevřel kraj dříve nepoznaný. Sázkaři si mohou vsadit takřka na cokoliv a díky tomu mnohdy sledují až bizarní sporty či soutěže.

Podobný, ačkoliv ne doslova stejný, případ je u dnešního Tiketu dne. Sázkař s přezdívkou radim92 se totiž rozhodl podívat se na jihokorejský pohár, který se hrál v tuzemském čase dnes po poledni.

V každém utkání vsadil na to, že padne více než 1,5 gólu, přičemž kurzy nebyly nikterak vysoké. Ovšem pokud vsadíte 5 555 Kč jako on a vše vám vyjde, můžete se dočkat pohádkové výhry.

Ta dosáhla výše 55 994,4 korun. Jaké zápasy mu vyšly a měl i pořádný kus štěstí? Měl, a to bezpochyby. Už první zápas mezi Junju Citizen a Siheunh Citizen dopadl 2:1, přičemž všechny góly padly ve druhé půli.

U souboje Gyeongju a Geoje to bylo mnohem těsnější, v základní hrací době byl výsledek 1:1 a hostující mladík Jin-hyeok Choi vstřelil druhý gól zápasu až v 87. minutě.

Zápas Daejeon Korail s Gimcheonem Sangmu dopadl 1:2 a hosté rozhodli až v 94. minutě, avšak zelená fajfka na tiketu byla splněna již v 66. minutě.

Poslední událostí na tiketu byl gólový zápas Cheonanu City s Yangju Citizen, který dopadl výhrou domácích 3:2. Zde bylo hotovo v 70. minutě.

Radim92 se tak může radovat z příjemného výdělku. A co vy, také zkoušíte štěstí za takové vysoké sumy?

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Zajištění sázky (hedging): Kde a jak se používá a příklady z praxe

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

Publikováno

dne

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

O tom, zdali by člověk měl zajistit sázku, se vedou sáhodlouhé, nikdy neutuchající debaty. Výhody lze najít na obou stranách barikády. O zajištění sázky se sázkaři rozhodují především na základě své tolerance vůči riziku a také výši svého bankrollu. Čím vyšší tolerance vůči riziku a čím vyšší bankroll sázkař má, tím menší pravděpodobnost, že by chtěl zajistit sázku a naopak.

Pokud je vaším cílem co nejbezpečnější způsob sázení, potom by zajištění sázky mohlo být pro vás. Ovšem i pokud se zajištění sázky věnovat nechcete, měli byste o ní alespoň vědět. Pojďme si tedy tento způsob sázení představit.

Co je to zajištění sázky?

Zajištění sázky je postup, kdy po úvodní sázce vsadíme na protichůdný výsledek takovým způsobem, abychom dosáhli zisku, nebo abychom alespoň snížili ztrátu. V podstatě se jedná o formu „pojištění“ předchozí sázky.

Kde se používá zajištění sázky?

Zajištění sázky se nejčastěji využívá u dlouhodobých sázek, případně u sázek, kde se mohou rychle měnit výšky kurzů (například tenis). Zajištění sázky lze dobře využívat i při live sázení.

Pro tento způsob sázení jsou ideální kurzy / sázky, které nabízejí pouze dvě protichůdné možnosti, tedy například výhra jednoho týmu (bez remízy) nebo více / méně stanovený počet gólů / gamů / setů atd.

Jak vypadá zajištění sázky v praxi?

Zajištění sázky probíhá ve dvou samostatných krocích. V první řadě si vybereme úvodní sázku a vsadíme na ní. V druhé řadě počkáme, až nastane ideální příležitost pro zajištění (tzn. až se kurzy pohnou v požadovaném směru) a sázku zajistíme.

Pozn.: Mohou nastat situace, kdy není třeba čekat na to, až se zvýší kurz na protilehlou sázku. Pokud jsme se dozvěděli informaci, která zcela znehodnocuje naši předchozí sázku, můžeme shledat jako výhodné vsadit na protilehlou hodnotu za nevýhodného kurzu, abychom získali zpět alespoň část naší předešlé sázky.

Příklad:

Před zápasem mezi Kanadou a Francií vsadím na výhru Francie do rozhodnutí v kurzu 13,00. Jakmile zápas začne a Francie dá v rychlém sledu dva góly, vsadím live na výhru Kanady do rozhodnutí v kurzu 1,90 tak, aby bylo dosaženo zisku bez ohledu na výsledek.

Pokud jsme na výhru Francie do rozhodnutí dali 100 Kč, potom na výhru Francie nám stačí vložit přibližně 800 Kč. Ať se v takovém případě stane cokoliv, dosáhneme zisku cca 800 Kč.

Pakliže byste sázku nezajistili, dosáhli byste vyššího zisku, ale zase byste neměli jistotu, že vyhrajete vždy. A skutečně byste o své peníze v některých případech přišli, protože ať Francie nad Kanadou povede třeba i o tři nebo čtyři góly, stále existují situace, kdy Kanada své manko dožene a Francii porazí.

Kalkulačka pro výpočet správné sázky

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

Pro hedging, tedy pro zajišťování sázky existují kalkulačky, které spočítají přesně na korunu správnou výšku sázky. Pokud nechceme využívat této kalkulačky, lze sázku dopočítat pouze přibližně. Přitom je třeba počítat s úvodní sázkou i sázkou pro zajištění – výhra by v obou případech měla přinést pokrytí obou těchto vkladů a navrch požadovaný zisk. Není to však podmínkou.

Kalkulačka pro výpočet správné výšky sázky pro hedging se někdy nazývá také jako „Holandská kalkulačka“.

Měli bychom zajistit sázku?

Jak už bylo řečeno výše, na toto téma se vedou nekonečné sporty. Vše závisí na vašich vlastních preferencích – pokud při sázení máte rádi spíše jistotu, potom sázky zajišťujte vždy, když k tomu budete mít příležitost. Pokud naopak preferujete vyšší zisky (i vyšší risk), potom na zajištění sázky zapomeňte.

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Tiket dne: Vysoké kurzy přes noc vynesly šťastnému sázkaři z devíti korun zisk přes 6 tisíc

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Publikováno

dne

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Tak na tenhle tiket neznámý sázkař pravděpodobně jen tak nezapomene. Nahodil totiž tiket s vysokými kurzy za pouhých devět korun, přesto může slavit příjemnou výhru.

Díky kurzu 677,5 je z toho výhra 6 097,50 Kč, přičemž stačilo trefit pouhých šest zápasů! Jaké události mu vyšly? Stačilo sázet na noční zápasy jihoamerických lig.

První zápas na tiketu obstaraly celky Deportes Temuco a Barnechea, které hrají nejvyšší ligu v Chile. Právě zde zaúřadovalo obrovské štěstí, jelikož druhý gól domácích padl až ve 3. nastavené minutě.

Následoval brazilský souboj mezi Noroeste a Novorizontino, kde potřeboval sázkař dva góly, které padly v 73. a 77. minutě.

Salvadorské celky Chalatenango s Metapanem pouze remizovaly, to by ale nebyl náš sázkař, aby mu nepomohla štěstěna. Druhý gól hostů totiž padl až v 91. minutě.

S klidem to nebylo ani v Kostarice, kde se utkaly celky Guápiles a Cartagines. Hosté vyhráli 2:0 a další položka na tiketu se zelenala. Stejně tak vyšel i zápas mexických týmů San Nicolas de los Garza vs. San isidro Laguna, kde bylo potřeba, aby oba týmy vstřelily jeden gól.

Nejvyšší kurz na tiketu byl 4,5 a k jeho úspěchu bylo potřeba, aby v prvním poločase kolumbijského zápasu Deportivo Cali vs. America Cali padly 2 góly. Poslední událost na tiketu vyšla, druhá branka padla ve 40. minutě.

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené