Spojte se s námi


Ostatní

Hodnota sázky: Proč jedni sázkaři vydělávají a druzí nikoliv?

Publikováno

dne

Sázení se věnují miliony lidí po celém světě. Většina z nich přitom touží udělat si z této vzrušující činnosti hlavní, nebo alespoň vedlejší příjem. Všichni tak nějak tušíme, že to jde. Procento skutečně úspěšných sázkařů je ovšem velice malé. V tomto článku se podíváme na základní otázku – proč jedni sázkaři vydělávají a druzí nikoliv?

Začínající sázkaři jsou přesvědčeni, že k výhře peněz v sázení se musí naučit správně tipovat vítěze. To je ovšem ta největší chyba. Sázení, myslím tím ziskové sázení, je jako obchodování na burze. Cílem sázkaře je najít výhodný obchod, což ve světě sázení znamená výhodný kurz.

Nic jako zaručený vítěz neexistuje

Nejprve však musíte připustit, že neexistuje nic jako zaručený vítěz (což se nám často snaží do hlavy napumpovat různé podvodné sázkové servisy). V každém utkání jsou dvě strany a v každém utkání existuje šance na výhru jednoho nebo druhého týmu.

Šance sice může být mizivá, ale vždycky tam je. Dokonce i v zápase Barcelony s Horní dolní bude mít velký outsider nějakou šanci na výhru. Barcelona se totiž k zápasu může dostavit ve značně obměněné sestavě, hráči mohou být unavení nebo psychicky rozhození, může dojít k podcenění soupeře atd.

Každý zápas má tisíce proměnných. Zkrátka a logicky – kdyby týmy neměly žádnou šanci na výhru, tak by do zápasu ani nenastupovaly, no ne?

Hod mincí

Šance jednotlivých týmů se dá potom vyčíslit pravděpodobností. Kdybychom hráli zcela obyčejný hod mincí, pravděpodobnost na „výhru“ orla by byla 50 %, zatímco pravděpodobnost na „výhru“ panny by byla také 50 %. V ideálním světě bychom na tyto příležitosti dostali kurz 2,00.

Pokud bychom si tedy vybrali například pannu a na každý hod vsadili 100 korun, při každém orlovi bychom přišli o 100 korun, zatímco při každé panně bychom vyhráli 200 korun.

A protože šance na tyto dva hody jsou stejné a protože kurzy této pravděpodobnosti odpovídají, v dlouhodobém horizontu bychom byli na nule – nic bychom neprohráli, ale ani nevyhráli.

Jak se dostat do zisku?

Nyní si ovšem představte, že si půjdete zahrát hod mincí a přitom se dohodnete, že pokud vám padne panna, dostanete 3násobek svého vkladu (tedy kurz 3,00). Co se stane?

Protože šance na to, že padne panna, jsou pořád stejné (tedy 50 %), ale protože v tuto chvíli za každou výhru dostáváte zaplaceno mnohem více, než byste měli, dostáváte se do bodu, kdy v dlouhodobém horizontu budete ziskoví. Jenom pro zajímavost, kurz 3,00 odpovídá 33 % pravděpodobnosti.

Z toho vyplývá, že pokud se vám daří sázet za kurz vyšší, než jaký by měl být vzhledem k pravděpodobnosti dané události, v dlouhodobém horizontu budete v zisku. A toto je právě cíl ziskových sázkařů.

Jak se ziskoví sázkaři liší od sázkařů ztrátových?

Ziskoví sázkaři nehledají možného vítěze, ale pouze výhodnou cenu. Pokud najdou výhodnou cenu, potom si klidně vsadí i na outsidera zápasu.

Představte si to takhle: Barcelona bude hrát se Slavií na jejím hřišti. Slavia v předešlém roce došla do semifinále Evropské ligy a do nového ročníku podržela všechny klíčové hráče, přičemž zkraje nového ročníku hraje v obrovské formě.

V týmu Barcelony navíc před dvěma dny proběhla salmonelóza a tak nebude v plné sestavě. Kurz na výhru Barcelony v tomto zápase je 1,22. Kurz na výhru Slavie potom 11,40. Opravdu má Slavia za těchto podmínek tak malou šanci (podle kurzu je šance asi 8,77 %) na výhru?

Začínající sázkař (či chcete-li ztrátový sázkař) si nejspíš řekne, že Barcelona má mnohem lepší hráče a je favoritem tohoto utkání – a bez ohledu na to, že dostává nižší kurz, než jaký by vzhledem k její pravděpodobnosti na výhru měl být, vsadí na ní.

Ziskový sázkař si však hodně pravděpodobně řekne, že Slavia je ve skvělé formě, má velkou motivaci a doma dokáže přehrávat i velice silné týmy, a že má určitě šanci vyhrát alespoň 2 zápasy z 10 – a zkusí sázku na outsidera.

Ne všechny kurzy na outsidery jsou výhodné

Samozřejmě tím nechci říct, že jsou výhodné všechny kurzy na outsidery. Výhodný kurz může být stejně dobře na favority jako na outsidery. Klíčem je jenom co nejpřesněji stanovit pravděpodobnosti, nebo být ve sportu natolik zběhlý, abychom výhodu dokázali určit tzv. „od boku“.

Někdy stačí jediná informace a dokážete odhalit hodnotu sázky. Tak například již zmiňovaná salmonelóza. Když před pár roky skolila téměř celou kabinu Chomutova, který se v té době snažil na poslední chvíli zachránit přes sestupem do druhé hokejové ligy, v následujícím zápase bylo chytré sázet proti němu.

Tělo se totiž za dva dny nedokáže dostatečně zregenerovat a kurz v hodnotě 5,00 na jeho soupeře byl více než slibný.

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

Cílem ziskového sázkaře tedy není hledání vítěze, ale výhodných cen. Hodnota sázky, jak se této skutečnosti v sázkařském světě označuje, přitom může spočívat stejně dobře na sázce na favorita či outsidera.

Ziskovými sázkaři se můžete stát teprve, až tuto skutečnost přijmete.

Reklama

eSport

Playoff LCS: Souboj favoritů na titul dopadl lépe pro Cloud9. Tým si zajistil účast na MSI

Americká LCS zahájila další kolo playoff. Z pohledu bojů o titul a účast na MSI se utkali největší favorité – Cloud9 a FlyQuest.

Publikováno

dne

Americká LCS zahájila další kolo playoff. Z pohledu bojů o titul a účast na MSI se utkali největší favorité – Cloud9 a FlyQuest.

Čtvrteční večerní zápas mezi nejlepšími týmy ligy měl hodně napovědět nejen o aktuální formě ale také o tom, kdo uzme jedno ze dvou míst pro květnové MSI.

Cloud9 šli do této série v pozici týmu, který má nejstabilnější výkony. FlyQuest naopak zažíval výkonnostní výkyvy a bylo otázkou, zda se hvězdný tým vrátí zpátky na vítěznou vlnu.

Kdo však očekával velmi vyrovnané a atraktivní utkání, ten musel být zklamaný. Cloud9 svého soupeře překvapili a nedovolili mu velký prostor. FlyQuestu nepomohlo ani nejlepší bot ligy – Prince a Eyla.

Utkání se sice vedla ve vysokém tempu ale Cloud9 ukázali naprostou dominanci. Tým ukázal skvělý přechod z early do mid game fáze, na kterou její soupeř s ostřílenými hvězdami LCK v sestavě, nemohl efektivně reagovat.

Výsledek 3-0 hovoří za vše a ukázal, že po převážné dominanci FLyQuestu v lize se týmu začíná hromadit řada problémů.

Zda se na hráčích FlyQuestu podepsala nervozita nebo ne, ukáže opravný zápas. V něm se utkají s vítězem série mezi Golden Guardians a Evil Geniuses.

Cloud9 tímto výsledkem potvrdili aktuální formu a pozici nejlepšího, nejsilnějšího týmu ligy. Odměnou za tyto výkony jim je jisté místo na MSI. Zda to bude přímá účast v hlavní fázi turnaje nebo zrádná kvalifikace, to ukáže až finále LCS.

Zdroje: LCS, YouTube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

Ostatní

VIDEO: Ošklivý pád skokana na lyžích na mamutím můstku v Planici! Náraz nevydržela lyže, která se zlomila vejpůl

Tak tohle mohlo skončit opravdu špatně. V rámci tréninku před Světovým pohárem v letech na lyžích ošklivě spadl osmnáctiletý skokan Taj Ekart, který nezvládl silný poryv větru a nekontrolovaně spadl k zemi. Talentovaný Slovinec naštěstí není vážné zraněný.

Publikováno

dne

Tak tohle mohlo skončit opravdu špatně. V rámci tréninku před Světovým pohárem v letech na lyžích ošklivě spadl osmnáctiletý skokan Taj Ekart, který nezvládl silný poryv větru a nekontrolovaně spadl k zemi. Talentovaný Slovinec naštěstí není vážné zraněný.

V tuzemských vodách bohužel nejsou skoky na lyžích již příliš populární. Avšak v minulosti tomu bylo zcela jinak, jelikož jsme měli mezi elitou pravidelně své zástupce.

Tato generace je ale již u konce a zejména z důvodu tréninkových podmínek není aktuálně žádné světlo na konci tunelu. V Polsku, Norsku, Německu, Rakousku či Slovinsku je tomu ale jinak.

Aktuálně se centrum dění přesunulo do poslední jmenované země, ve městě Planica nás čeká oblíbený Světový pohár v letech na lyžích.

V něm se jako již tradičně dočkáme vyvrcholení celé sezony, přičemž se očekává, že skokani, nebo v tomto případě spíše letci, budou opět atakovat rekordy.

Ovšem jak už to tak u sportu bývá, nechybí ani negativa. Smolný moment si na středečním tréninku vybral osmnáctiletý Slovinec Taj Ekart.

Ten doplatil na silný poryv větru, který jej krátce po odrazu rozhodil a poté bronzový medailista z juniorského šampionátu nekontrolovaně padal k zemi.

Náraz odmrštil jednu lyži vysoko do vzduchu, druhá se rozlomila vejpůl a Ekart se kutálel dolů svahem. Poté se ale okamžitě zvedal a naštěstí neutrpěl žádnou zlomeninu.

Dle dostupných informací má pouhé modřiny a škrábance, tudíž to nakonec dopadlo ještě dobře. Ne vždy tomu tak bývá, stačí si vzpomenou třeba na Jana Mazocha.

Zdroj: Michal Chmielewski, YouTube

Pokračovat ve čtení

eSport

Výkon proti Polsku vynesl Krejčímu místo v prestižní společnosti! Spolu s Ronaldem či Sonem je v Týmu týdne hry FIFA 23

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Publikováno

dne

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Reprezentační pauza není ve fotbale zrovna oblíbená. Přeci jen národnost jsme si vybrat nemohli, kdežto u klubu je situace jiná.

V České republice platí toto pravidlo obzvláště. Ovšem důvodem jsou i mnohdy nemastné a neslané výkony našich svěřenců v reprezentačním dresu.

Utkání s Polskem nicméně ukázalo, že podobné výkony by mohly fanoušky poměrně snadno mobilizovat. Však již ve třetí minutě Češi vedli 3:0.

První gól svého týmu vstřelil v první minutě hlavou po dlouhém autu Vladimíra Coufala Ladislav Krejčí, který tím stanovil i nový rekord svého týmu.

Zápas nakonec skončil výhrou 3:1 a i díky gólu byl Ladislav Krejčí hodnocen jako jeden z nejlepších hráčů svého týmu.

A právě to mu vyneslo ocenění ve hře FIFA 23, jelikož nechybí v Týmu týdne. Jeho vylepšená kartička má aktuálně hodnocení 83.

Mimo něj se v Týmu týdne nachází i Cristiano Ronaldo, Federico Valderde, Heung Min Son, Christian Pulisic či Dani Olmo.

Zdroj: EA Sports

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené