Azevedo prodloužil v Baníku, pevné pouto pokračuje

Devětadvacetiletý brazilský křídelník Azevedo je s Baníkem Ostrava spjat již dlouhé roky. Do Slezska přišel již v lednu roku 2014 a od té doby se s jednou přestávkou v podobě hostování ve Francii bije za modrobílé barvy. Nyní si vysloužil prodloužení kontraktu.

Zdroj: fcb.cz

Carlos de Azevedo má za Baník odehranou již slušnou porci zápasů, konkrétně 135. Z nich 104 odehrál na trávnících nejvyšší domácí fotbalové soutěže, zbytek odkopal ve druhé lize.

Vedení klubu v čele s majitelem Brabcem a trenérem Kozlem je s jeho službami, zdá se, spokojeno. Hráči byla předložena smlouva do konce aktuální sezóny s následnou opcí na další rok. Obě strany se domluvily a kontrakt byl potvrzen jejich podpisem.

“Jsem rád, že jsme se dokázali takovým způsobem dohodnout. Myslím si, že toto řešení je dobré pro obě strany. Věřím, že Dyjan Carlos de Azevedo ještě odvede v Baníku dobré služby,” prohlásil v článku na klubovém webu další z mužů ve vedoucích pozicích, sportovní ředitel Alois Grussmann.

Carlos de Azevedo se prezentuje typickým jihoamerickým způsobem hry, slabinou je možná nedostatečná produktivita a menší fyzická odolnost. Soupeř mu kolikrát dokáže tvrdou hrou fotbal znechutit, pak se Azevedo z trávníku vytrácí.

I přesto se mohl v Baníku již devatenáctkrát radovat ze vstřelené branky a na dalších patnáct spoluhráčům přihrál.

Uvidíme, zda bude nadále pokračovat v kvalitních výkonech a dokáže dotáhnout své angažmá třeba až na celou dekádu. Zatím se blíží sedmi odehraným ročníkům za Baník.

Zdroj: fcb.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.