Azevedo prodloužil v Baníku, pevné pouto pokračuje

Devětadvacetiletý brazilský křídelník Azevedo je s Baníkem Ostrava spjat již dlouhé roky. Do Slezska přišel již v lednu roku 2014 a od té doby se s jednou přestávkou v podobě hostování ve Francii bije za modrobílé barvy. Nyní si vysloužil prodloužení kontraktu.

Zdroj: fcb.cz

Carlos de Azevedo má za Baník odehranou již slušnou porci zápasů, konkrétně 135. Z nich 104 odehrál na trávnících nejvyšší domácí fotbalové soutěže, zbytek odkopal ve druhé lize.

Vedení klubu v čele s majitelem Brabcem a trenérem Kozlem je s jeho službami, zdá se, spokojeno. Hráči byla předložena smlouva do konce aktuální sezóny s následnou opcí na další rok. Obě strany se domluvily a kontrakt byl potvrzen jejich podpisem.

“Jsem rád, že jsme se dokázali takovým způsobem dohodnout. Myslím si, že toto řešení je dobré pro obě strany. Věřím, že Dyjan Carlos de Azevedo ještě odvede v Baníku dobré služby,” prohlásil v článku na klubovém webu další z mužů ve vedoucích pozicích, sportovní ředitel Alois Grussmann.

Carlos de Azevedo se prezentuje typickým jihoamerickým způsobem hry, slabinou je možná nedostatečná produktivita a menší fyzická odolnost. Soupeř mu kolikrát dokáže tvrdou hrou fotbal znechutit, pak se Azevedo z trávníku vytrácí.

I přesto se mohl v Baníku již devatenáctkrát radovat ze vstřelené branky a na dalších patnáct spoluhráčům přihrál.

Uvidíme, zda bude nadále pokračovat v kvalitních výkonech a dokáže dotáhnout své angažmá třeba až na celou dekádu. Zatím se blíží sedmi odehraným ročníkům za Baník.

Zdroj: fcb.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.