Reklama

Wenger a zranění aneb 2 věci, které bez sebe nemohly existovat. VAR by tomu ale podle něj pomohl

Díky systému VAR se za poslední roky fotbal hodně změnil, čehož si je vědom i Arsene Wenger, kterého těší především méně zákeřných faulů, jenž vedou často k několikaměsíční léčbě. Co by dal za to, kdyby už fungoval za dob, kdy sedával na lavičce u hřiště na největších evropských stadionech.

Wenger dokázal v Arsenalu řadu let držet pohromadě skvělý a stabilní tým, alespoň tedy na to, jakými finančními možnostmi oplýval, což si po jeho odchodu vedení velmi rychle uvědomilo.

Jenomže mnohdy jsme byli svědky toho, že více hráčů sedělo na tribuně mezi zraněnými, než hrálo. Po letech pak Wenger připustil, že cítí vinu za několik svých hráčů, především tedy za Jacka Wilsherea a Aarona Ramseyho

To se však pojí i se změnou pravidel, včetně VAR, když jsou hráči nyní mnohem lépe chráněni než dříve. To se samozřejmě týká hlavně těch technických fotbalistů/záložníků, mezi které rozhodně výše zmíněnou dvojici můžeme zařadit.

“Vidím více pozitivních věcí. Před tím se hráči hodně nakopávali a musím říct, že média to schvalovala. VAR proto přinesl do hry více respektu pro ofenzivní hru,” těší bývalého kouče Gunners přínos VAR.

V tomto tvrzení má určitě pravdu, vzpomene si ještě někdo z vás na to, že by v posledních měsících viděl Neymara, jak se teatrálně skácel k zemi a předstíral zranění?

Navíc se začali nekompromisně trestat i tvrdé fauly na kotníky a kolena, která často končí několikaměsíční pauzou. Díky VAR už většinu těchto zákroků rozhodčí odhalí a určitě to pomohlo mnoha hráčům.

Když se podívám zpět na hráče jako byli Wilshere a Ramsey, kteří byli těžce zraněni v začátcích jejich kariéry, a jste jejich trenér, tak se za to cítíte zodpovědný,” pokračoval Wenger v rozhovoru pro The Telegraph.

Francouzská fotbalová legenda oslaví za necelý měsíc své 72. narozeniny, ale i v tomto věku neustále pracuje na zlepšení hry, pro kterou žil celý život!

Jednou z posledních změn, o které se zasazuje však zvedla vlnu odporu. Wenger je totiž pro, aby se fotbalové mistrovství světa hrálo každé dva roky. Nyní se tento návrh bude projednávat, jelikož se mnohým nelíbí a jsou zásadně proti.

Nutno dodat, že je s podivem to, že právě Wenger se zasazuje o tuto změnu, která by přinesla mnohem větší zátěž na hráče, kterým bude hrozit častější zranění.

Jak vše dopadne se ale dozvíme v následujících měsících či letech. Každopádně Mr. Invincible toho pro fotbal udělal už mnoho, na tom se shodnou bezpochyby všichni!

Zdroj: The Telegraph

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené