Vydělával miliony v Arsenalu, teď je na dně: Bojím se doma si i jen rozsvítit

Bývalý fotbalista anglického klubu FC Arsenal Emmanuel Eboue prožívá v současnosti nelehké životní období.

http://gty.im/175383112

„V mojí těžké situaci jsem přemýšlel o samovraždě. Chci, aby mi Bůh pomohl. Jenom on dokáže dostat ty myšlenky z mojí hlavy,“ citoval 34-letého obránce internetový portál sport1.de.

Pád hráče z Pobřeží Slonoviny odstartoval v létě 2015 zákaz činnosti na rok a půl, kterým ho potrestala Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) za nevyplacení agenta.

Eboue však nezměnil životní styl: „Jenom v Turecku jsem vydělal osm milionů eur. A kde jsou? Navíc po rozvodu s manželkou, která se starala o finance mu zůstal jenom dům na severu Londýna. Ten se aktuálně stal předmětem exekuce.

„Když jsem doma bojím se rozsvítit, aby nikdo nevěděl, že jsem doma. Čekám, že jednoho dne bude stát u dveří policie. A já nemám ani na advokáta, tak raději přespávám často u známých,“ popsal svoje problémy hráč, kterému nezůstali finance ani na pračku: „Co mám přes den na sobě, si přes den vyperu v rukách.“

Ve své otevřené zpovědi nabádá mladé africké fotbalisty, aby vedle fotbalu mysleli i na vzdělání. „A nakládání s penězi nenechte na jiných,“ zakončil Eboue.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.