Vitrína dneška: Liga je zpátky, české rozhodčí nic nesklátí

Po dlouhých 74 dnech se opět hrála nejvyšší soutěž, trenéři k hráčům nesměli, ale toto opatření už padlo. V přípravě se objevily dva podezřelé zápasy, v nichž možná došlo k ovlivnění výsledku. FAČR vše vyšetří. Všichni rozhodčí prošli testy na koronavirus, nic je nezničí. Dynamo Drážďany čeká zběsilý program.

Zdroj: sparta.cz

Start po 74 dnech, trenéři do šatny nesměli

Dlouhých a až nesnesitelných 74 dnů trvala fotbalová pauza, naštěstí o kousek ji ukrátil dvakrát odložený zápas Teplice –Liberec pro nezpůsobilý terén.

Pořadatelé za špatně odvedenou práci dostali od disciplinární komise pokutu 120 tisíc korun, a přestože ve dnech obnovené soutěže vytrvale pršelo, bylo všechno už v pořádku. I v hledišti. Hrálo se dle nařízení bez diváků, v podavače míčů se převtělili nejvěrnější permanentkáři.

Některé podmínky omezení byly ovšem hodně tísnivé, přímo nepochopitelné. Například trenéři nesměli o poločase do hráčské šatny, což především pro hostujícího kouče – jeho tým dostal gól krátce před přestávkou – bylo hodně nepříjemné. Vyrovnat se Liberci nepodařilo.

Ale další dějství už taková opatření mít nebudou. Jaké by to bylo, kdyby do šatny rozhodčích nemohla o přestávce velmi důležitá osoba, která by je navedla, jak utkání dále řídit? Obnovená soutěž by úplně ztratila smysl.

Podezření z ovlivnění, FAČR vše vyšetří

Ale fotbal v českém provedení se vrátil o trochu dříve. Přípravné zápasy Opava-Vítkovice a Zlín-Kroměříž, které shodně skončily 4:1, upadly do podezření, že byly ovlivněny černými sázkaři. Konkrétně šlo o tzv. asijský model sázek na více gólů v utkání.

Případem se bude zabývat FAČR, což je jediné správné řešení. Orgán, jehož vedení (výkonný výbor) čelí státní žalobě a jehož vůdce Roman Berbr je symbolem nedůvěryhodnosti, jistě prokáže své morální kvality a bude postupovat přísně a spravedlivě vůči podřízeným.

Rozhodčí naštěstí v pořádku

Testy na koronovirus podstoupili i rozhodčí a na rozdíl od hráčů – pozitivní nálezy ve Slavii a Mladé Boleslavi – jsou naprosto v pořádku. Neustále prokazují vynikající kondici ve všech sférách, jsou imunní proti všem okolním vlivům. České arbitry zkrátka nic nesklátí.

Výborná zpráva pro všechny. Jsou připraveni plnit náročné úkoly, které před ně Ligová fotbalová asociace – včetně nadstavby – vytyčila.

Dynamo Drážďany už mohou hrát

Karanténa německého druholigového klubu Dynama Drážďany už končí, posledního května mohou hráči opět do bojů o body. Dynamo, kde hrají i čeští legionáři Ondřej Petrák a Josef Hušbauer, je v tabulce poslední v druholigové tabulce a na barážovou příčku ztrácí čtyři body. Nyní musí zvládnout nabitý program devíti zápasů v 29 dnech.

„Člověku se svírá žaludek z pocitu, že to není fér,“ nechal se slyšet trenér Markus Kauczinski. Po rozhovoru s hráči ale získal pocit, že mají chuť bojovat. „To jim dodá sílu a zvláštní motivaci,“ uvedl kouč. Naštěstí v české lize jsou i jiné motivace.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?

Jaké soupeře si přejí trenér Trpišovský a kapitán Jan Bořil?

Pražská Slavia šokovala Anglii! Na půdě Leicesteru zvítězila 2:0 a postupuje mezi 16 nejlepších týmů Evropské ligy. Koho si v dalším kole přejí trenér Jindřich Trpišovský a kapitán Jan Bořil?