Vitrína dneška: Koronavirus zrušil fotbal včetně nesmyslné přípravy v USA

Všechny fotbalové soutěže byly přerušeny, některé i dokonce zrušeny, jiné odsunuty. Planetě vládne koronavirus. Padla i příprava reprezentace v USA, která měla původně ukázat, jak je český tým po soubojích s Hondurasem a Mexikem nachystán na evropský šampionát. Fanoušci Slavie označili za epicentrum nákazy strahovské vedení FAČR. Výměny na trenérských lavičkách – Paník se vrátil do Zlína, Horváth převzal Příbram.

Koronavirus zrušil fotbal

Světovému fotbalu nevládnou rozhodčí, jako v dobách normálních, ale koronavirus. Zhoubná nákaza ho zrušila ve všech jeho vrstvách – odloženo je EURO, přerušily se evropské poháry, stojí domácí soutěže. Hráči mnoha klubů jsou v karanténě (někteří i nakažení), nemohou spolu ani trénovat, aby se epidemie nešířila.

Vyskakuje spousta otázek, co bude s fotbalem dál, ale ty budou zodpovězeny, až se lidstvo s virusem vypořádá. Zatím je asanace v nedohlednu. I ta fotbalová.

Do USA se neletí

Ale i pandemie může vyřešit některé nesmysly, jako byla příprava české reprezentace před evropským šampionátem v USA, kde se měla střetnout s Hondurasem a Mexikem. Jako test před zápasy s evropskými soupeři vskutku sofistikovaný nápad.

Stejně jako evropské státy zavřely hranice i USA, nikam se neletí, vybraní cestovatelé želí, že přišli o exotický výlet. Miami na Floridě a Charlotte v Severní Karolíně jsou jistě lákavé destinace. Hráči to tedy ale nejsou.

Epicentrum je na Strahově

Fanoušci Slavie z tvrdého jádra Tribuny Sever se shromáždili před sídlem fotbalové asociace na Strahově a označili vedení spolku za epicentrum nákazy českého fotbalu. Smutné je, že až při kolapsu celého státu se fotbaloví mocipáni dozvěděli, jak jejich působení veřejnost hodnotí.

Incidentem se bude zabývat policie, která už šetří, kolika trestných činů a přestupků se dopustilo vedení asociace – výkonný výbor – při shánění státních peněz pro své zasloužilé pracovníky. Nyní má další podnět, na zničení nákazového epicentra však její síly nestačí. Vyčistit prostředí si musí fotbal sám.

Horváth má dost času

Pohyboval se v Příbrami, když však zavolal jeho srdečná záležitost Zlín, trenér Bohumil Páník neváhal ani chvilku a vstoupil do téže řeky, přestože se před časem z ní vynořil s dosti rozhozenou náladou. Ale srdci neporučíš, sedí opět na zlínské lavičce.

Poslední Příbram převzal nováček na prvoligové lavičce Pavel Horváth, hráčská osobnost let nedávných. Pranic mu nevadí, že středočeský tým už mnozí odepsali, přijímá angažmá jako výzvu. A státní karanténa mu umožňuje náležitě své svěřence poznat a připravit je na závěr soutěže, bude-li nějaký.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.