Spojte se s námi

La Liga

Velké interview s Ernestem Valverdem: V odvetě s Liverpoolem jsme si vzpomněli na porážku od Říma

Publikováno

dne

Přesně na Štědrý den, jako už je tradicí každým rokem, zveřejnil oficiální klubový web Barcelony rozhovor s trenérem A-týmu, Ernestem Valverdem, který v něm shrnul uplynulých 12 měsíců a zhodnotil i výkony nových hráčů, které má k dispozici. Řeč však padla i na Lionela Messiho, jenž se podle něj blíží k dokonalosti a také na nechvalné jarní selhání na Anfieldu.

http://gty.im/1195242602

Krok za krokem splňujeme naše cíle a další rok chceme začít přesvědčení, že jsme odvedli naši práci před rozhodující fází sezony. V roce 2019 se objevilo hodně dobrých chvil a vzpomínáme hlavně na mistrovský titul. Je zřejmé, že se vždy můžete zlepšit a měli jsme i několik velkých klopýtnutí. Pokaždé chceme, aby ten nadcházející rok byl lepší.

Výzvou je vyhrát všechny zápasy. Vždy potřebujete trochu štěstí, ale my se postaráme o to, aby nám přálo a vydáme ze sebe to nejlepší. Ligový ročník jsme nezahájili dobře, ale je to čím dál tím lepší. Vedeme tabulku, ale ještě je toho před námi hodně. Tato sezona je ještě vyrovnanější a vyhrávat zápasy je obtížné.

V roce 2020 se pokusíme vést si v určitých okamžicích, když jsme třeba inkasovali dvě branky v rozmezí několika minut, lépe. V předešlých letech jsme měli velký náskok před našimi soupeři a to je dle mého velký úspěch. Je normální, že se liga vyrovnala a všichni si jsou navzájem blízko. Situace v minulých letech normální nebyla. Stala se několikrát, tak se to zdá logické, ale není.

El Clásico byl uzavřený zápas a v průběhu hry se objevilo hodně těžkostí. Jako obvykle si Real vedl na Camp Nou velice dobře, nebereme-li v potaz loňský zápas, kdy jsme zvítězili 5:1. Vždy nám to činí těžší.

V Lize mistrů jsme dosáhli našeho cíle, který si vždy nastavujeme a zdá se snadný, nicméně není. Postup ze skupiny ještě před posledním kolem je pro nás extrémně důležitý a Neapol je soupeřem, kterého respektujeme. Na Sao Paolu je vždy úžasná a silná atmosféra.

V ročníku 2018/19 byl rozhodující zápas proti Atlétiku na Camp Nou. Ty tři body znamenaly, že nám nemůže titul utéct. Vyhráli jsme v Seville 4:2, v Madridu jak v lize, tak v poháru a byly to klíčovíé zápasy v rozmezí úžasného týdne. Byli jsme velmi motivovaní. V Madridu jsme v Copě del Rey měli pochybnosti a naši hru jsme nalezli až ve druhé půdě. V lize jsme na to navázali a odehráli kompletní duel.

Odehráli jsme úžasnou sezonu v Lize mistrů, než přišlo vypadnutí s Liverpoolem. Rychle jsme dostali první branku a z psychologického hlediska nám před očima proběhlo to, co se stalo v Římě. Měli jsme slabý moment a ten nám ublížil. Jedná se o jeden z nejobtížnějších okamžiků v rámci té sezony. Následně jsme byli trochu rozrušení před finále poháru a naše nálada nebyla dobrá. Kdybychom porazili Liverpool, tak bychom ten finálový zápas vyhráli.

Ernesto Valverde s Lionelem Messim na jednom z tréninků (zdroj: fcbarcelona.com)

Béčko si vede čím dál tím lépe a kádr se vyjasňuje. Hráči jako Riqui Puig, Collado či Araújo se vyvíjí. A stejně tak se vyvíjí i ženský tým. Hraje na vysoké úrovni, což přitahuje dívky, které by se rády přidaly do naší akademie. A z toho bude klub těžit v budoucnu.

Noví hráči v A-týmu se pomalu adaptují a pomůžou nám v dosažení našich cílů. Doufáme, že úsilí klubu přinese ovoce. Griezmann nedává jen góly, ale rovněž na hřiště pracuje. Dokáže spolupracovat ve středu pole, ví, kdy pomoci na křídle a jsme s ním velice spokojení.

Frenkie hraje dobře v kompaktnější i uvolněnější formaci a prezentuje se na dobré úrovni. Může nám však dát ještě více a to hlavně na posledních metrech před bránou. Neto a Júnior nám pak oba dali to, co jsme očekávali. Júnior si uměl poradit a nahradil Albu. S každým zápasem se více zapojoval do hry. Neto je vždy připraven naskočit a jeho úroveň konkurence je vysoká.

Messiho talent je tak zřejmý a je obtížné dodat něco, co už nebylo řečeno. Každým dnem ukazuje dokonalost v každém herním elementu. Suárez umí dobře tlačit na soupeře a pokud se útočníkovi nedaří často proměňovat šance, je to dobré znamení, jelikož to značí, že je vždy blízko ke skórování. Nakonec zvítězí pokaždé instinkt.

Poslední Dembélého zranění bylo kruté, protože byl zaměřený na práci. Má prvky, které chceme na hřišti vidět a nyní se zotavuje. Chceme si užívat jeho hru. Vstup Carlese Péreze a Ansua Fatiho do prvního týmu je pro klub skvělou zprávou a oba jsou klíčoví pro naší budoucnost, ale zároveň i současnost.

Reklama

Oblíbené