Už v sobotu se Dortmund utká s Bayernem! Jací hráči budou hrát klíčovou roli?

O tomto víkendu, konkrétně v sobotu v 18:30, bude rozehrán Der Klassiker, tedy zápas mezi Bayernem Mnichovem a Borussií Dortmund. Oba dva týmy samozřejmě budou sázet jako obvykle na své klíčové hráče.

Zdroj: Gepa Pictures | RB Leipzig

Bayern Mnichov:

Joshua Kimmich – 26 let, záložník

Německý reprezentant je srdcem hry Bayernu. V této sezóně nasbíral již 12 kanadských bodů, z toho 10 za gólové asistence. Je také jedním z nejběhavějších hráčů Bundesligy, průměrně za 90 minut urazí 12,5 kilometru.

Thomas Müller – 31 let, záložník

Ofenzivní eso Bayernu je v této sezóně nesmírně produktivní. Müller již nasbíral 10 gólů, k nimž přidal 11 asistencí. Se zápasy proti Borussii má mnoho zkušeností. Proti sobotnímu soupeři nastoupil již jednadvacetkrát, z toho 11 střetnutí vyhrál a vstřelil 6 branek.

Robert Lewandowski – 32 let, útočník

Samozřejmě nesmí chybět ani polský kanonýr, který v této sezóně dal již 28 gólů a atakuje rekord Bundesligy Gerda Müllera, který v jedné sezóně skóroval čtyřicetkrát. Polák je první v počtu proměněných šancí, střel a ze svých 21 dosavadních zápasů proti Dortmundu vyhrál hned 15.

Borussia Dortmund:

Mats Hummels – 32 let, obránce

Pilíř zadních řad Borussie vyhrál v probíhající sezóně 67 procent soubojů a patří v tomto ohledu k nejúspěšnějším zadákům v lize. Hraje také férově, ve 23 zápasech si připsal jen 20 faulů. Jak důležitý je pro rozehrávku, dokládá i fakt, že má v průměru na 90 minut 101 kontaktů s míčem.

Jadon Sancho – 20 let, záložník

Anglický křídelník se v novém roce 2021 dostal do slušné formy. Na první gól v této sezóně čekal až do 13. kola, v tomto roce se trefil ale již šestkrát a přidal 6 gólových asistencí, to všechno zvládl v deseti zápasech.

Erling Haaland – 20 let, útočník

Norský zázrak střílí gól za gólem. Celkově má v Bundeslize bilanci 33 zápasů a 30 gólů. Má také vysokou úspěšnost proměňování šancí. V průměru střílí gól každých 87 minut. Nejraději skóruje v druhých poločasech, v nich se trefil už třiadvacetkrát.

Použité zdroje: Bundesliga