Reklama

Tvrdík: Skotská strana se snažila, aby nás UEFA vyloučila. Nejvíce nás poškodil banner fanoušků

Jaroslav Tvrdík se v podcastu Angličan rozpovídal nejen o finanční situaci v klubu a hráčských přestupech, ale také se vrátil k incidentu ve Skotsku, tedy rasismu. A uvedl, že skotská strana se snažila o vyloučení Slavie z evropských pohárů.

Zdroj: SK Slavia Praha

Jestli rasistický incident Slavii poškodil, se podle bosse sešívaných Jaroslava Tvrdíka, uvidí až v létě. Do jaké míry například může klesnout cena hráčů z důvodu nálepky rasistický klub, jak sešívané ve Velké Británii přezdívají.

Jaroslav Tvrdík ale uvádí, že pokud by to mělo poškodit například Abdallaha Simu, tedy afrického hráče tmavé pleti, tak to bylo opravdu groteskní.

Uvedl zároveň, že Slavii moc nepomohl dopis od hradního kancléře Vratislava Mynáře, který poslal rozhněvaný dopis směřovaný UEFA. Také ale dodal, že mnohem víc sešívaným uškodil banner fanoušků, na kterém pár individuí dalo najevo svůj názor.

Zhruba 10 jedinců se nechalo zvěčnit s nápisem “Kamara je zk**vený ne*r”. Jaroslav Tvrdík uvádí, že po dobu jeho prezidentování v klubu už se na stadion nepodívají, ideální by bylo doživotí. Tento banner měl totiž ve Velké Británii obrovský ohlas a nejvíce přispěl k nálepce rasistický klub.

Pokud by se v příštích zápasech pořádaných UEFA objevily podobné bannery, pokřiky či nedejbože rasistické nadávky, pan Tvrdík uvádí, že by to mohlo mít fatální následky. Mohlo by to znamenat možné vyloučení.

“Mimochodem, o to se skotská strana na tom samém začátku intenzivně snažila. To jako potřeba je připomenout, že vlastně můžeme být svým způsobem rádi, že se to Slavie jakkoliv netýká a v tomhle my musíme udělat tlustou čáru,” říká předseda představenstva čtvrtfinalisty Evropské ligy.

Také se vyjádřil ke svému prohlášení, ve kterém se omlouvá Rangers a Glenu Kamarovi, které řada slávistických fanoušků nepřijala v dobrém. Podle nich to bylo hození Ondřeje Kúdely přes palubu.

Podle Tvrdíka jde o poučení. V minulosti dostal za své výtky proti UEFA po zápase s Dynamem Kyjev čtvrt milionu. Slavia se dobrovolně přihlašuje do soutěží UEFA a zavazuje se, že bude respektovat její pravidla. V tuto chvíli prý vyčerpali všechny své možnosti a nezbývalo nic jiného, než reagovat takto.

“A já jsem se neomluvil Kamarovi za vše, aby to takhle nevyznělo. Já jsem řekl to, co si myslím celou dobu, že se my jako klub musíme k tomu incidentu chovat racionálně a tam, kde je to naše chyba, tak ji pojďme přiznat. Naše chyba byla, že neměl tam jít, neměl si zakrýt pusu, nemělo se to stát,” uvádí Tvrdík objektivní pohled na věc.

“A za tuhle naši chybu jsem se omluvil. Že se Rangers doposud neomluvili Ondřeji Kolářovi, jak UEFA přistupuje k trestům hráčů Rangers, ty všechny souvislosti, tak to spíš vypovídá o nich než o nás,” připomíná Tvrdík dále nepříliš fér chování Rangers.

Tvrdík také vysvětluje, že toto prohlášení nebylo mířeno do České Republiky, ale naopak do Velké Británie. Je si vědom toho, že moc českých fanoušků nepotěšilo, ale stojí si za tím, že to bylo prohlášení správné. Hasilo totiž škody.

“A mimochodem máme už konkrétní indicie, že u řady sponzorů nám to reálně pomohlo, že tohle přesně bylo to stanovisko klubu, co nám velmi pomohlo,” dodává Jaroslav Tvrdík.

Zdroj: Podcast Angličan

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Skotové ??? Co čekat od babochlapů v sukních cha cha ???? GENDEROVĚ VYVÁŽENI SKOTOVÉ ZE SVOU SKOCKOU SRAČ?OU !!KDYŽ WHISKEY TAK JEDINĚ IRSKOU nebo BURBON nebo JAPONSKOU !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené