Tvrdík očekává trest, Trpišovský s uzavřením stadionu nesouhlasí. Jak zastaví disciplinárka řádění slávistických ultras?

Po sobotním incidentu v kotli pražského Edenu, kdy dopadlo do sektoru příznivců hostujícího klubu dokonce několik světlic, se předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík hodně zlobil. Utkání bylo dokonce přerušeno a Slavia čeká na výrok disciplinární komise, který bude nepochybně následovat.

Slavia už měla na utkání se Sigmou Olomouc uzavřenou svoji severní tribunu, která je hnacím motorem v domácích utkáních sešívaných. Přísný trest přitom následoval po prohřešcích ještě v minulém ročníku.

Na základě tohoto incidentu Slavia zpřísňuje a mění návštěvní řád v Edenu. Přibudou kamery a bude možnost udělit doživotní zákaz vstupu na stadion nepoučitelným jedincům.

Naproti tomu z prohlášení trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského se nezdá, že má s exemplárními tresty pochopení. Zdůraznil především, že na utkání mohlo být bez disciplinárního opatření o pět tisíc diváků více. Proč by tolik lidí nemělo vidět fotbalový zápas kvůli několika chuligánům, kteří se na fotbal jdou pouze vyřádit?

S takovými fotbalovými „příznivci“ český fotbal bojuje už léta, věština opatřeních se však nedotáhne do konce. Vždy zasedne disciplinární komise FAČR a vynese buď podmínečné, nebo nepodmínečné tresty, komplexní řešení problému je však v nedohlednu.

Stačí se podívat do Evropy: například ve fotbalové Anglii si s výtržníky už před mnoha lety dokázali poradit, přitom dnes jsou technologické možnosti ještě mnohem větší. Stačí, aby klub, který pořádá fotbalový zápas, ve spolupráci s policií identifikoval přímo na tribuně maskované chuligány a předvedl je k výslechu.

Jistě to není jednoduchý úkol, ale pokud budou všechny dotčené strany spolupracovat, řešení by bylo nasnadě.

Již dnes lze zakázat fanouškům vstup na několik zápasů či doživotně, při kratším trestu však zákaz bez kontroly přímo na policejní služebně nemá patřičný efekt. Plánovaná databáze problémových fanoušků však stále neexistuje.

FAČR, Ligová fotbalová asociace i policie musí táhnout za jeden provaz a pokud se několik chuligánů podaří identifikovat a dostanou doživotní zákaz na fotbal, ostatní si už dají velký pozor, aby nedošlo i na ně. A nemusely by se zavírat tribuny ani stadiony.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Neexistuje jiná možnost než zavřít stadion. Ta verbež nechodí jen do kotle ale do všech sektorů.

   • A ty dement. Udolak má pravdu ty vole, kam asi pudou tyhle hovada když jim zavřou sektor? DO JINÝHO!!! Takže celej stadion, jiná možnost tady nemůže bejt.

    • PROČ ? V hlavní roli fanouškové AC SPARTA PRAHA

     Ve své době – v druhé půli 80. let – mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Režisér Karel Smyczek sugestivně ukazuje, jak lidé spojení primitivním sportovním fanděním snadno podléhají agresivním choutkám, jak vzájemné hecování vede k tragickým činům, jichž by se jedinec sám o sobě nedopustil. Příběh je inspirován skutečným případem, kdy skupina většinou mladistvých vlajkonošů zdemolovala nejen vlakovou soupravu, v němž cestovali na fotbalový zápas, ale ohrožovali navíc spolucestující i osamělou průvodčí. Stále působivá výpověď si všímá i mravní devastace, i rodiče pachatelů odmítají přijmout svůj díl odpovědnosti

 2. Já sem zažil derby kdy na nás na tribuně naproti hlavní flusali jen proto že sme měli ACS symboly. Ale aspon sme jim to celkem dobře vysvětlili v poločase na hajzlu, pak už si nic netroufli :-)))

  • Nebylo to náhodou při posledním derby? Jinak vzpomínám na inteligenty ze Sparty co jeli vlakem a to byl panečku masakr. PROČ ?

    • “Film Proč byl natočen na základě skutečné události z r. 1985, která se zapsala černým písmem do dějin naší kopané.”

     Cestou na fotbalové utkání o mistrovský titul obsadili část vlaku z Prahy do Banské Bystrice, kde se utkání konalo, alkoholem rozkurážení fanoušci Sparty. Počáteční silácké řeči brzy začaly přerůstat v agresivní, zpočátku zejména slovní útoky proti ostatním cestujícím…

     • “Já taky fandim, slávyjy” – “Se slávyJí di do prdele dědku” 😀

     • To je mazec! Já jsem nejstarší dědek tady na fóru a jak si vyskakuju! Omlouvám se, jsem fakt rudej kokot!

    • ano, mám ho:-( Promiň, ale už jsi mi dva dny nenapsal a nezavolal. Proč? Miluji tě a má prcka čeká…

  • Vysvětlili jsme si to na hajzlu. Vyšpulil jsem na ně svůj hemeroidní zadeček a pak už si netroufli. Táhne mi na sedmdesát, co jinýho můžu dělat na hajzlu?

 3. Já bych stadion nezavíral, za několik desítek omezenců to odnesou nevinní. Soutěžní řád FAČR jasně hovoří o zodpovědnosti klubů za své fanoušky. Tzn. klubu bych za ně napařil pokutu např. 3 i více mio a on už by se postaral, aby se ti pitomci dívali na fotbal jen na policejní stanici. Jinde ve světě to funguje, jen u nás ne. Tady pořadatelská služba ještě těm stupidům to pyro na stadion dodává. Jinak se to tu nepohne. Hráči ještě k těm “fanouškům” chodí na děkovačky a na stadionech je chtějí. To o jistém primitivismu také hovoří.

  • Pokud je těch nevinných taková převaha tak maj těch pár desítek vypráskat ze stadionu. Ale na Slávii je bohužel těch nevinných menšina a většina sou totální hovada. A jestli vedení porušilo pravidla a zavřenou tribunu vychcaně přemístilo jinam tak tady to musí bejt nekompromisní a stadion se musí zavřít. Jakejkoli jinej trest bude jen výsměch.

   • Je vidět, že jsi v Edenu v životě nebyl. Hovada se najdou všude, viz vniknutí Vašich inteligentních fanoušku na hřišti po zápase se Subotici. Kde jsi byl ty internetový hrdino, že jsi jim nezabránil vstupu na hřiště ?

    • V Edenu sem byl několikrát. Jednou na nás taková přivožralá skupinka flusala když sme seděli na tribuně proti hlavní. V poločase sme si je vodchytili na WC a už pak neplivali hrdinové :-)))))). Když vnikli fans na hřiště seděl sem na svym místě na hornim ochozu, co to tady na mě zkoušíš ty hnido??? Před 5 rokama ste se plácali na 14,. místě a jen díky svazu nespadli a najednou ste namachrovaný jak hovado vy šašči :-)))))

     • Vysvětlili jsme si to na hajzlu. Vyšpulil jsem na ně svůj hemeroidní zadeček a pak už si neplivali.

 4. Umim. Tak se profackuj a přečti si svůj první komentář na mě. Až budeš zase bulet tak začni tim že budeš psát slušně ty a pak mužeš kecat vo jiných.

  • Já číst umím, já jsem na tvojí osobu nenapsal jedinou urážku. Bohužel tobě když schází argumenty tak akorát kolem sebe pliveš. No co vlastě čekat od sparťana.

   • Pokud nazveš někoho internetovym hrdinou aniž bys vo něm cokoli věděl tak je to tak trochu urážení. Víš hovno kolik zápasů svýho klubu vidim během roku na vlastní voči, tak si nech tyhle připíče na doma.

    • Ty “fando” stačí si projít tvé “chytré” příspěvky na různých diskuzních stránkách a mám úplnou představu o tvým přehledu o fotbale a pro to tě právem nazývám internetovým hrdinou,což žádná nadávka není….

  • Já už budu hodnej dědečku! To mi všude říkají, tak jsem se změnil a budu taky hodnej připosranej rudej dědek.

 5. Říkej mi rudej dědku, já už se změnil a píšu trošku jinak než dřív. Od té doby co jsem bukvice jsem prozřel. Na záchodky chodívám moc rád si vše hned vyřizovat, třeba se tam někdy potkáme. Vyšpulím se ti moc rád, třeba budeš první kdo se z toho pohledu nepozvrací a neuteče…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.