Tipsport zimní liga a Malta Cup: Jestli turnaje proběhnou, bude to malý zázrak, soudí patron Jaromír Blažek

Zimní přestávku mají okořenit tradiční Tipsport liga na umělých plochách a také mezinárodní turnaj Malta Cup, který se bude vzhledem k okolnostem však konat dříve než v minulých dvou letech. „Jestli všechno proběhne, zápasy se odehrají a všichni se vrátí, tak to bude malý zázrak,“ soudí bývalý český reprezentant brankář Jaromír Blažek.

Zdroj: David Sedlecky, CC BY-SA 4.0

Věřil jste, že se turnaje uskuteční?

Když mi začátkem listopadu volal tiskový mluvčí Václav Sochor, že turnaje proběhnou, jenom jsem otevřel pusu. A to říkám slušně. Moje reakce byla, že se zbláznili. Nevěřil jsem, že v této situaci se jim podaří všechno zvládnout a ještě k tomu v takovém složení.

To jsme ještě byli přesvědčení, že na Maltu odletí obhájce Mladá Boleslav a rovněž Viktorie Plzeň. V Boleslavi se však vyměnil trenér, přišel Karel Jarolím, který si stanovil jiné priority, a k něčemu podobnému dojde podle mého nejpozději v zimní přestávce také v Plzni.

Bez ohledu na složení účastníků, pokud to zdárně proběhne, stane se malý zázrak. A bude to strašně povzbuzující pro všechny, kteří chtějí něco organizovat.

Jste patronem turnajů už déle. Nebylo by to i vaše selhání, že jste nedokázal zajistit organizátorům vyšší přízeň.

Asi ano, bylo by mi nesmírně líto, kdyby se jeden ročník vynechal, nebo kdyby dokonce celý projekt padl. To by byla i vina patrona, bezesporu.

Zimní ligy se zúčastní i pražská ´S´, byť B týmy, ovšem v jiné skupině. Není škoda, že nedojde k tradičnímu derby?

Samozřejmě by to bylo okořenění zimní ligy, ale pak mi vysvětlili, proč k tomu došlo. Slavia byla jenom vyměněná za Vlašim, která přihlášku na poslední chvíli odvolala, pořadatelé už nechtěli hýbat s celou skupinou.

Naskočilo mi, že to nevadí, že se mohou setkat v závěrečných kolech, v semifinále či finále, než mi došlo, že vzhledem k pandemii se hrají jen skupiny. Škoda, snad příště a A mužstva.

Je hodně nepříjemné, že o zápasy přijdou fanoušci, kteří docela dost chodili?

Někdo si řekne, podívají se v televizi. Ano, ale přímá účast je docela něco jiného. A hlavně fanoušci mají na výkony hráčů značný vliv. I v Lize mistrů, která se dohrávala na podzim, přišly výsledky, které bych ani nečekal.

Jak to myslíte?

Jsou fotbalisti, kteří jsou geniální na tréninku, ale plné ochozy je zničí. A pak je skupina, kterou naopak narvaný stadion nabudí, nepodělají se z toho a předvádějí famózní výkony.

Jak se těšíte na Maltu?

Nebude to jednoduché. Jeden test před odletem, další při příletu, pak průběžně, znovu před návratem. Není to nic příjemného. Ale těším se. Jestli to proběhne, zápasy se odehrají a všichni se vrátí, tak je to fakt malý zázrak.

Posledním účastníkem je zatím neznámý rakouský tým. Oprášíte svou němčinu?

Já ji poprašuju pravidelně, když se potkám s Helmutem Amhofem (zástupce maltské sportovní agentury, původem Rakušan). Občas mi však v němčině dojdou slova, tak přejdeme do angličtiny a nějak se vždycky domluvíme.

Účastníci zimní Tipsport ligy:

Skupina A (Xaverov)

Dukla Praha

Sparta Praha B

FC Hradec Králové

MAS Táborsko

Skupina B (Xaverov)

MFK Chrudim

Slavia Praha B

FK Ústí nad Labem

FK Varnsdorf

Skupina C (Trnava)

Spartak Trnava

MFK Skalica

AS Trenčín

ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Účastníci Malta Tipsport Cupu

Sigma Olomouc

Zbrojovka Brno

Spartak Trnava

Rakouský prvoligový tým

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Má vůbec cenu pořádat takový turnaj v tomto období?Fotbal se přece hraje pro(diváky,kteří na něj nesmí) sponzory a kvůli penězům.Státní dotace se rozmělní ve vedení FAČRu,ačkoliv jsou primárně určeny na mládež.Bafuňáři si za ně jezdí schůzovat do zahraničí.Tak se peníze tímto způsobem utratí a jedinými diváky budou opět bafuňáři.To je smysl celé akce.

  2. Nojo kdo pojede s rozhodčíma na Kanáry?Hlavní školitel je asi nedoprovodí.Paní Damková by mohla ,aby mohla naučit rozhodčí pravidla a současně poděkovala za naušnice a podporu manžela ve složité životní situaci.Za peníze daňových poplatníků by bylo chyba se řádně nepřipravit na jarní část a domluvit rovnou pořadí týmů v lize a hlavně účast v Evropských pohárech.Že nemají žáci na vesnicích na dresy a míče to není podstatné.Chtělo by to ještě nějakou kompenzaci pro sudí zato že trpí tím nesmyslným Varem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.