Reklama

Sparta a její nekončící trable krajních obránců. Alternativy na tyto posty nedosahují požadované úrovně

Sparta a krajní obránci, to je příběh jako z mexické telenovely. Dlouhá léta letenské tyto posty trápí, vedení s tím však zatím nic nedělá. Jediným přínosem byl Casper Højer, který se však po pár zápasech zranil na půl roku.

V ideálním světě by jako pravý bek fungoval Tomáš Wiesner, na druhé straně by operoval Casper Højer. Jenže je třeba počítat i s tím, že první varianty krachnou. A být na ně náležitě připraveni. To se však ve Spartě neděje.

Jako alternativy jsou na tyto posty připraveni Andreas Vindheim a Matěj Polidar. A oba se dostali na hřiště v utkání Evropské ligy proti Brondby. Jenže ani jeden kvalitativně nedosahuje úrovně Sparty, minimálně ne na postu krajních obranců.

Sparťanští fanoušci logicky nemají rádi srovnávání se Slavií, ale přesto dovolte jedno malé srovnání. Sešívaní mají jako alternativy na krajní obránce Lukáše Masopusta a Oscara Dorleyho, oba jsou přitom možná ještě lepší než první volba beků ve Spartě. To je poněkud alarmující stav.

Andreas Vindheim není špatný jako halfbek v systému 3-5-2, za určitých okolností si odehraje i pravé křídlo. Ale rozhodně to není pravý obránce, protože se vším respektem k norskému fotbalistovi, neumí bránit.

Když přišel na hřiště proti dánskému mistrovi, Brondby drtivou většinu útoků tahalo právě přes sparťanskou pravou stranu, kde byl nejistý Vindheim. Kdyby stáli letenští proti kvalitnějšímu soupeři, zřejmě by Vindheimovy chyby potrestal.

Do konce roku bude absentovat Højer, Polidarovo zranění bude zřejmě také delšího rázu. V tuto chvíli tak Pavlu Vrbovi zbývají snad jen špatné a horší varianty. Proti Brondby se na levého beka posunul Wiesner, na pravém beku hrál Vinheim.

Druhou možností je model, který si Sparta neúspěšně vyzkoušela v Plzni. Tedy posunutí Hancka na levého beka a do stoperské dvojice k Čelůstkovi by naskočil jeden z dvojice Štetina-Panák.

Jenže Hanckovi to na levém beku nevyšlo, nechával za sebou tunu volného prostoru, čehož plzeňští dokázali vhodně využít. Trenér Vrba je tak v tuto chvíli v nepříjemné situaci, krajní beci jsou přitom palčivé problémy letenských už roky. A stále nepřichází řešení.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jestli to jelito z kanceláře umí číst, tak po tom článku vezme bratříčka a svý kamarády za ruku, vyklidí kancelář, odšroubuje nesmysl ze dveří ,,sportovní ředitel,, upřímně se omluví a v tichosti vystřelí.

  • 200% souhlas !!! Ale on sám od sebe užasný flek za 1mil.kč měsičně neopustí a ten idiot Křetinský je nevyhodí ani jednoho z těch nýmandu Rosických !!! A oni jsou si toho oba moc dobře vědomi že dokud bude idiot Křetinský ve Spartě tak maj tyhle dvě žáby na prameni místa ve Spartě jistá ! Spartu k lepším zítřkum posune jediné – někdo musí Křetinskému Spartu “sebrat” vyházet tam od Čupra dolu komplet všechny – najmout zkutečné odborníky pokud možno se Sparťanskym srdcem kteří budou pro Spartu povtivě makat pokud bude potřeba i v sobotu a neděli nebo o vánočních svátcích a kteří velmi rázně pročistí jak hráčský kádr tak nesmyslný 20 člený realizační tým !!! Vše ostatní je točení se v kruhu bez šance na to že alespoň od letošní sezony bude Sparta 3 roky po sobě kralovat v lize a hrát každoročně skupinu EL !!!

 2. sparta má dobře zajištěný střed obrany, hancko, čelůstka, panák a štětina jsou na poměry
  české ligy velmi dobrá sestava, první dva asi i na evropu. na okraji obrany je situace
  neuvěřitelně zoufalá, slavia má na kraj kombo bah-masopust a bořil-oskar, tak sparta
  kraje obrany flikuje halfbeky, kteří zvládnou podporovat útok ale dozadu dost hoří.
  motanici se sebeublížením, kterou včera předvedl levý obránce, to by nezvládl ani klaun
  od berousků. hujera jsem neviděl, nemohu posoudit zda je lepší než současní tragedi ???

 3. Špatný náhled.Když nemáte na to dát více gólů než dostanete,tak musíte mít tu pevnou obranu,ale to není ke koukání.Vždy platilo a platí pravidlo,chci li zvítězit a dostanu 2 branky, musím vstřelit 3.A to už je i pro diváka ke koukání,že Sparta nemá obránce je výmluva,nemá útočníky střelce,tak to je.Stojí daleko od stoperů a nenarušují hru obrany, vyčkávají,myslí víc na obranu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené