Souhrn hokejové extraligy z neděle 6. prosince

V neděli 6. prosince se odehrálo celkem 7 zápasů. Třinec hostil Mladou Boleslav, Litvínov Budějovice, Liberec Zlín, Mountfield Hradec Králové Plzeň, Sparta Praha Kometu Brno, Olomouc Vítkovice a na pardubickém ledu se představily Karlovy Vary.

Třinec nakonec po nájezdech prohrál s Mladou Boleslaví 3:4. První třetina skončila nerozhodně 1:1, druhou ovládli hosté z Boleslavi 1:0 a ve třetí třetině domácí vyhráli 2:1.

Celkové skóre tedy bylo 3:3 a v prodloužení branka nepadla. Na nájezdy vyhráli hosté z Boleslavi, když proměnili 2 nájezdy, zatímco domácí ani jeden. Třinec 3:4 Mladá Boleslav po sn.

Litvínov hostil České Budějovice, které porazil 3:2 po třetinách 1:1, 0:1 a 2:0. Branky vstřelili za Litvínov Patrik Zdráhal, Martin Hanzl a Polák Pawel Zygmunt. Za Budějovice se prosadili Ondřej Slováček a Vít Jonák. Litvínov 3:2 České Budějovice.

Na ledu Liberce se představili hosté ze Zlína, které v minulém kole porazila Plzeň vysoko 7:5. Průběh utkání tomu moc neodpovídal, Liberec po třetínách 1:1, 0:2 a 1:1 prohrál 2:4. Liberec 2:4 Zlín.

Plzeň po vysokém vítězství nad Zlínem 7:5 v minulém kole zavítala na led Mountfieldu Hradce Králové. Svou velmi dobrou formu potvrdila a po vítězství 5:1 a skalpu Třince s Mladou Boleslaví se dotáhla právě na Oceláře, se kterými je už jen o skóre horší. Mountfield Hradec Králové 1:5 Plzeň.

Sparta na svém ledu v O2 aréně v Libni přivítala Kometu Brno. S ní si po třetinách 3:1, 2:0 a 1:0 poradila celkem 6:1. Sparta tak navázala na skvělý výkon z minulého kola, kdy porazila České Budějovice 5:1. Kometa naopak nenavázala na minulé kolo, kdy porazila Olomouc 5:1. Sparta 6:1 Kometa Brno.

Vítkovice se představily na ledu Olomouce. Olomouc utkání začal dobře, po první třetině vedl 1:0. Hosté z Ostravy však lépe zvládli třetinu druhou, kdy vyhráli 2:0. Třetí třetinu a tím i celé utkání však vyhráli Olomoučtí a tak slavili výhru po dvou zápasech bez zisku bodů. Olomouc 3:2 Vítkovice.

Pardubice na svém ledu v Enteria Aréně hostili Karlovy Vary. Po třetinách 1:0, 0:1 a 0:0 se šlo do prodloužení. V něm jsme branku neviděli. Samostatné nájezdy lépe zvládli hosté z Varů a Pardubice porazili 2:1. Pardubice 2:1 Karlovy Vary po sn.

Zdroj: livesport.cz