Spojte se s námi

Blog

Slovácko nezvládlo závěr zápasu, ale hlavní rozhodčí do Fortuna fotbalové ligy určitě nepatří !

Publikováno

dne

V Uherském Hradišti se hrál bláznivý zápas se šťastným koncem pro hosty z Mladé Boleslavi. Domácí neproměnili pokutový kop, nebyl jim uznán gól pro ofsajd, ale to, co předváděl hlavní rozhodčí Cieslar a někdy i pomezní Vitner a Dresler ve druhém poločase, to je přesně to, proč znechucení diváci přestávají chodit na české fotbalové stadióny.

zdroj: fcslovacko.cz

Přitom první poločas nabídl divákům, sice průměrný, ale přitom bojovný fotbal. Domácí Slovácko se dostalo ve 31. minutě do vedení 1:0, když hlavičkoval přesně Stanislav Hofmann.

Nic nenasvědčovalo tomu, co se bude dít druhý poločas. Hned po začátku vystřelil domácí Marek Havlík zpoza šestnáctky a míč skončil v síti. Domácí se radovali, ale rozhodčí tento gól pro údajné postavení mimo hru neuznali. Video na tomto utkání přítomno nebylo, tak gól hlavní rozhodčí neuznal a proti tomuto rozhodnutí nebylo odvolání.

Po tom rozhodnutí předvedli ovšem rozhodčí nevídaný kolotoč chybných rozhodnutí a omylů, kterými tento zápas divákům úplně znehodnotili. Omyly dělali na obě strany, ale vypadalo to, že na hráče Slovácka měl hlavní rozhodčí přísnější, mnohem přísnější metr.

Slovácko své šance včetně penalty neproměnilo a Mladá Boleslav v poslední minutě nastavení vyrovnala.

Řadový divák se ptá, jak mohl tento arbitr být vůbec zapsán na listinu profesionálních rozhodčích ? Tady nešlo o to, že dělal chyby, chybovat je přece lidské, ale hlavně hlavní rozhodčí i sem tam oba dva pomezní rozhodčí ukázali to, že nemají žádný cit pro fotbal a že se absolutně nehodí pro řízení fotbalového profesionálního zápasu. Dostat se na profesionální listinu rozhodčích by se měli jen opravdu ti nejlepší rozhodčí.

Jestli hlavní rozhodčí tohoto zápasu pan Cieslar patří mezi naše nejlepší začínající rozhodčí, tak to s českým fotbalem nevypadá vůbec dobře. Jak ale řekl v minulém týdnu předseda FAČRu Martin Malík, pro změny v komisi rozhodčích nejsou zatím takové pádné důvody, protože to není zatím tak hrozné.

Fotbal se přece hraje pro diváky a ti jsou přece kořením fotbalu. Pokud nechceme, aby jich stále více a více ubývalo, tak by především kluby měly začít jednat. To by ovšem znamenalo se spojit v jeden celek a jednat jako LFA, ale taková LFA, aby byla rovnocenným partnerem FAČRu.

Fotbal totiž hrají hráči a ne rozhodčí. Podle toho by vystupování LFA mělo vypadat. Ovšem, aby se české kluby spojily v jeden celek a to nejen na papíře, ale i ve skutečnosti, to je asi daleká budoucnost. To by muselo být ubližováno všem stejně a to se určitě nestane. Takže po každém ligovém kole si nějaký klub zaprotestuje a to bude vše. V ochozech bude čím dále méně diváků, ale to určitě FAČRu nevadí, vítejte v českém fotbale.

Reklama

Oblíbené