Reklama

Rosický touží po větší finanční soběstačnosti Sparty. V čem vidí největší progres?

Tomáš Rosický, sportovní ředitel pražské Sparty, byl hostem Jiřího Hoška v jeho podcastu s názvem Angličan. Rozhovor se však netočil jen kolem anglického fotbalu, Rosický promluvil i o Spartě. Co prozradil?

Od konce roku 2018 je Tomáš Rosický sportovním ředitelem pražské Sparty, v jejímž dresu ukončil svou hráčskou kariéru. Dle jeho názoru se za tu dobu tým znatelně změnil.

„Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, a nebavme se o fotbalové technice a podobně, tak momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého,“ vysvětlil největší změnu v týmu Rosický.

Sparta navíc dává více prostoru mladým hráčům, navíc dostala svůj B-tým do druhé ligy. S tím je Rosický pochopitelně spokojen.

Co však Rosickému úplně nesedí? Že očekávaní jsou prý větší a rychlejší než plánované změny. V klubu se na jeho poměry až moc měnili trenéři, kteří navíc doplatili na to, že před nimi klub vedl Andrea Stramaccioni.

Sportovní ředitel Sparty prozradil, že při jeho nástupu do funkce bylo v kádru několik hráčů, kterých se nešlo zbavit, protože měli obrovské kontrakty, přičemž si angažmá v Praze představovali jako pohodičku, kterou si mohou odsedět. Problémy prý byly skoro při každém tréninku.

Cíle má Rosický srovnané jasně. Chce, aby Sparta coby nejúspěšnější klub v České republice byl každoročně v Evropě. To by pochopitelně znamenalo větší prestiž klubu i hráčů, tedy i dražší přestupy a tím pádem větší zisky. Každoroční boje o titul jsou pak samozřejmostí.

Bývalý hráč Arsenalu či Borussie Dortmund touží po větší finanční soběstačnosti. Nelíbí se mu, že je Sparta odkázaná na majitele, který lepí díry v rozpočtu.

Daniel Křetínský chce prý pro Spartu to nejlepší a chce vyhrávat. Rosický se tedy neděsí toho, že by se aktuální majitel letenského celku na klub vykašlal.

Jak dlouho bude trvat, než Sparta naplní své cíle a ambice?

Zdroj: Podcast Angličan, Seznam Zprávy

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. O čem to vlastně Rosický “sní” a na co vzpomíná? Na dobu Stramaccioniho. Je ubohost se na tu dobu odvolávat. Kdo ho tam dosadil? To byl nějaký kovaný antisparťan? Pokud se nepletu, tak majitel je tentýž, stejně jako jeho našeptávač Hřebík. Vždy mi vrtalo a stále vrtá hlavou, kdo těsně před příchodem (po skončení jara) Stramaccioneho vyhazoval hráče z kádru, když Str. tu ještě nebyl, na čí popud byli vyraženi. Že by to byl právě ten Hřebík, který pak hačal vedle Tomíka? Taky si Rosický chválí skutečnost, že na rozdíl od doby jeho nástupu do funkce, citace: „Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, a nebavme se o fotbalové technice a podobně, tak momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého”. Takže zcela evidentně se současní hráči vzhlédli v neutuchající bojovnosti a nasazení, kterým současný ředitel oplýval. Dovolávat se bojovnosti u královsky placených (na české poměry) hráčů je vskutku geniální postřeh velkého fotbalového myslitele.
    Já spíš nabývám dojmu, že se bude Křetinský ženit a budoucí stará mu položila nůž na krk, že takový vyhazování peněz mu zatrhne.( pro méně chápavé sparťanské fanoušky, kteří převažují, je to jen můj chabý pokus o vtip. I když…..)

  2. ty simulanty bych vyhodil,koukaji na ty prasule co jim tecou do kapes i kdyz nehraji.Toto kdysi nebylo”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené