Spojte se s námi

Fortuna liga

Řepka se dostal na trenérskou licenci A. K tomu, abych byl trenér, už mi nic nebrání, raduje se

Tomáš Řepka byl jako hráč pořádný bouřlivák. A dá se tak očekávat, že stejně horkokrevný bude i na trenérské lavičce. Momentálně se totiž dostal na trenérskou licenci A, což oznámil na svém Instagramu.

Publikováno

dne

Tomáš Řepka byl jako hráč pořádný bouřlivák. A dá se tak očekávat, že stejně horkokrevný bude i na trenérské lavičce. Momentálně se totiž dostal na trenérskou licenci A, což oznámil na svém Instagramu.

Celkem osm let strávil Tomáš Řepka ve Spartě. Byl kapitánem, lídrem a symbolem několika úspěchů. Zároveň si ale také na své konto připsal několik zkratů a blikanců.

Po konci kariéry však zůstal s fotbalem spjatý. Na svém Instagramu se hodně aktivně ke Spartě vyjadřuje, často také velice kriticky. Založil si i svůj pořad RED Card, kam si zve své hosty.

Zároveň se ale chce k fotbalu vrátit přímo k trávníku. Dlouho totiž informoval o své myšlence stát se trenérem. A teď ji začal realizovat.

„Dnešek bude navždycky patřit k důležitejm dnům. Právě jsem se dozvěděl, že jsem se dostal na trenérskou licenci A a udělal jsem přijímačky! Kdo s tím má nějaký zkušenosti, ví, že to není tak jednoduchý a připravoval jsem se na to půl roku. Nevěřil jsem, že se to napoprvé povede!“ oznámil na svém Instagramu Řepka.

„Gratuluju všem mým kolegům, kterým to taky vyšlo a je mi líto, že některý bývalý skvělý hráči tohle štěstí neměli a musí to zkusit za rok. Jsem rád! K tomu, abych byl trenér a vrátil fotbalu všechno, co mi dal, nic nebrání! Zatím je to remíza! Ale dneska jsem jeden důležitej zápas vyhrál! dodal bývalý stoper.

S licencí A ale Řepka ještě profesionální fotbal moct trénovat nebude, na to je potřeba UEFA licence PRO. S licencí A může kouč trénovat třetí ligu nebo být asistentem ve druhé lize.

Řepka však už dříve deklaroval, že chce v budoucnu trénovat Spartu. Jenže to bude ještě chvíli trvat, jelikož studium licence A trvá zhruba 200 hodin a je rozloženo do čtyř pětidenních soustředění.

Mnohem náročnější je však studium UEFA licence PRO. Na tu se totiž dostane jen zlomek přihlašovaných a délka studia je dva roky.

Zdroj: Instagram, Tomáš Řepka, Fotbal

Reklama

Oblíbené