Spojte se s námi


Tenis

Případ Djokovič: Zrušili mu víza, nyní čeká na pondělní soud

Novak Djokovič přiletěl do Austrálie i přes to, že není očkován na koronavirus a ani nepředložil dostatečné důkazy o to, že nemůže být očkován. Australské úřady mu nakonec z tohoto důvodu odebraly víza a Srb nyní čeká na hotelu na pondělní soud.

Publikováno

dne

Novak Djokovič přiletěl do Austrálie i přes to, že není očkován na koronavirus a ani nepředložil dostatečné důkazy o to, že nemůže být očkován. Australské úřady mu nakonec z tohoto důvodu odebraly víza a Srb nyní čeká na hotelu na pondělní soud.

V pondělí 17. ledna začíná Australian Open a do země protinožců se nyní stěhuje tenisová špička. Teda alespoň tak, která splňuje přísné podmínky země.

Novak Djokovič není očkován a přesto se do Austrálie vydal, problémy ale nastaly tehdy, jakmile se zjistilo, že má špatný typ víza, jelikož chtěl vstoupit do země v rámci dokumentu, který nedovoluje výjimku z očkování.

I proto mu byla víza zrušena a hráč s právníky podal odvolání. Hlavní líčení proběhne v pondělí a hráč do té doby musí zůstat na hotelu.

Veřejnosti se nelíbilo, že Djokovič dostal výjimku a mohl do země i přes neočkovanost přiletět, proto byli mnozí rádi, že mu víza byla sebrána a tenista nebude mít speciální zacházení.

„Vízum pana Djokoviče bylo zrušeno. Pravidla jsou pravidla, zvláště pokud jde o naše hranice. Nikdo není nad těmito pravidly. Naše přísná hraniční politika byla zásadní pro to, aby Austrálie měla jednu z nejnižších úmrtností na covid na světě, jsme i nadále ostražití,“ napsal na Twitter australský premiér Scott Morrison.

Je velmi pravděpodobné, že Srb odletí zpátky domů, jelikož by se strhla taková nevole, že by to Austrálie dozajista nechtěla riskovat.

Zdroj: iSport

Reklama

Tenis

Krejčíková titul v Paříži neobhájí! V prvním kole nestačila na teenagerku a vypadne tak z top 10 světového žebříčku

Mohl to být velkolepý comeback. Barbora Krejčíková se po třech měsících vrátila na tenisové kurty. Navíc na grandslamu Roland Garros, kde minulý rok získala titul ve dvouhře i čtyřhře. Nechtěla na sebe vyvíjet tlak, pouze nechtěla vypadnout v prvním kole. Jenže přesně to se stalo.

Publikováno

dne

Mohl to být velkolepý comeback. Barbora Krejčíková se po třech měsících vrátila na tenisové kurty. Navíc na grandslamu Roland Garros, kde minulý rok získala titul ve dvouhře i čtyřhře. Nechtěla na sebe vyvíjet tlak, pouze nechtěla vypadnout v prvním kole. Jenže přesně to se stalo.

Smutný den pro moravskou tenistku. Kvůli zranění lokte nehrála tři měsíce. Nestihla se ani rozehrát na turnaji ve Štrasburku. Hned po zranění naskočila do grandslamu Roland Garros.

Mohl to být velký návrat. Právě v Paříži získala minulý rok Barbora Krejčíková tituly v singlu i čtyřhře. Právě v Paříži odstartovala svůj velkolepý kariérní vzestup ve dvouhře, když se dokázala vypracovat až na druhé místo světového žebříčku.

Krejčíková se na svůj návrat těšila. Nicméně na sebe nechtěla vytvářet velký tlak a nechtěla mít přehnaná očekávání. Jejím přáním bylo pouze to, aby nevypadla v prvním kole.

Ostatně měla i poměrně příznivý los. V cestě jí stála 19letá Francouzka Diane Parryová, která je na 97. místě světového žebříčku. Favoritka tedy byla zřejmá. A podle toho zápas i začal. Krejčíková získala první sadu s přehledem 6:1.

Další dva sety se jí ovšem nevyvedly podle představ a prohrála je 2:6 a 3:6, což znamenalo jediné. Parryová poprvé v kariéře porazila hráčku z první desítky světového žebříčku. Ostatně to pro ni byl vůbec první zápas proti hráčce z top 10.

Krejčíková vypadne z top 10, o ostudu se nejedná

Barbora Krejčíková tak nedokáže ani zčásti obhájit body, které zde před rokem získala. Proto se může rozloučit nejen s druhou pozicí v žebříčku, ale vůbec s první desítkou. Není však jediná. Je už třetí hráčkou top 10, která na turnaji v prvním kole vypadla.

Stejný osud, co se týká konce v prvním kole, ale také vypadnutí z top 10, potkal Ons Jabeurovou, která byla světovou šestkou, a Garbine Muguruzaovou, světovou desítku.

A že by snad byla ostuda, že šampionka grandslamu vypadne v dalším ročníku hned v prvním kole? Kdepak. V open éře vypadly v prvním kole turnaje hned dvě jejich obhájkyně, konkrétně se jednalo o Anastasiu Myskinovou a Jelenu Ostapenkovou.

Zdroj: WTA, Roland Garros

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Bouzková si ve Spojených státech udělala bakalářský titul

Česká tenistka Marie Bouzková se před pařížským grandslamem vydala do Spojených států, aby se zde na univerzitě zúčastnila promoce a definitivně si převzala bakalářský titul.

Publikováno

dne

Od

Česká tenistka Marie Bouzková se před pařížským grandslamem vydala do Spojených států, aby se zde na univerzitě zúčastnila promoce a definitivně si převzala bakalářský titul.

Marie Bouzková studovala na americké univerzitě Indiana University East, kde studium v oboru obchod se zaměřením na sportovní marketinga management úspěšně dokončila a na slavnostní promoci si došla pro bakalářský titul.

Promoci musela vyměnit za přípravný turnaj v Římě před Roland Garros a nemálo bodů do žebříčku WTA. I přesto Bouzková o účasti na promoci dlouho nepřemýšlela.

„Rozhodnutí pro mě bylo celkem lehké, promoce je jednou za život. Šaty jsem si koupila už minulý rok, takže jsem věděla, že pojedu. Jen se mi ulevilo, že se to nekrylo s grandslamem, to nevím, co bych dělala. Jsem ráda, že to vyšlo,“ uvedla česká tenistka dle serveru TenisPortal.

Vzhledem k tomu, že Bouzková svůj obor studovala online, užila si i přímé setkání se svými profesory. „Jsem šťastná, že jsem tu cestu podnikla. Celý den jsem strávila v kampusu, pak jsme měli promoci. Potkala jsem pět set dalších studentů. Taky bylo fajn vidět profesory, naživo jsem je nikdy nepotkala, teď jsme měli možnost si trochu promluvit,“ prozradila Bouzková ze svého důležitého dne.

Marie Bouzková se samozřejmě uživí tenisem, nicméně se nechce na něj plně spoléhat, a tak se rozhodla studovat na univerzitě. Dle její slov si navíc tuto zkušenost užila.

Univerzita Indiana University East spolupracuje s organizací WTA, a tak Bouzková není první tenistkou, která se zde rozhodla studovat. Úspěšně vystudovaný svůj obor na této univerzitě má například Venus Williamsová nebo Leylah Fernandezová.

Zdroj: Twitter, TenisPortal

Pokračovat ve čtení

Tenis

Takhle by to šlo! Muchová a Siniaková jdou v Paříži do dalšího kola, mohou však narazit na těžké soupeřky

Roland Garros, tedy druhý grandslam v sezoně, v neděli odstartoval a do akce šly hned tři tenistky z České republiky. Jmenovitě Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Jak si vedly?

Publikováno

dne

Roland Garros, tedy druhý grandslam v sezoně, v neděli odstartoval a do akce měly jít hned tři tenistky z České republiky. Jmenovitě Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Jak si vedly?

Muchová zažila hladký start, další kolo tak snadné mít nebude

Hned tři zástupkyně České republiky se představily při prvním dni druhého grandslamu v sezoně Roland Garros. V první řadě šla do akce jediná rodačka z Moravy Karolína Muchová.

Soupeřkou Muchové byla francouzská naděje Carole Monnet, která je aktuálně 249. hráčkou v žebříčku WTA. Favoritka tedy byla zřejmá, pro moravskou tenistku to byl poměrně příjemný los.

Podle toho se ostatně odvíjel i průběh zápasu. Muchová totiž dokázala zápas vyhrát ve dvou setech, oba získala poměrem 6:3 a oba trvaly téměř identický čas. K první výhře na turnaji potřebovala rodačka z Olomouce hodinu a 45 minut.

Hned v dalším kole však může Muchová narazit na problém. Její soupeřkou se totiž může stát Maria Sakkariová, světová čtyřka. Ta však ještě musí projít přes Claru Burelovou, což by neměl být problém.

Siniaková porazila Petričovou, narazit může na finalistku US Open

Stejně jako Karolína Muchová zvládla svůj zápas skvěle také východočeská rodačka Kateřina Siniaková, která narazila na Petru Martičovou, kterou již v minulosti dokázala jednou porazit.

Oproti tři roky starému zápasu v Dubaji se však nedělní výhra nerodila nijak snadno. Ostatně Chorvatka vstupovala na pařížské kurty v dobré formě. V Římě porazila Muchovou či světovou pětku Anett Kontaveitovou.

První sadu ovládla Siniaková 6:4, druhý set však nebyl nikterak snadný. Hned dvakrát totiž Martičová získala brejk a dostala se tak do vedení, dokonce šla na podání za stavu 6:5 v její prospěch. Češka ovšem zabojovala a vybojovala tie-break.

V tie-breaku už tahala Siniaková za delší konec provazu. Ani jednou nepustila soupeřku do vedení a ovládla jej 8:6.

A co bude dál? Siniakovou nečeká zřejmě nic jednoduchého. Hrozí jí totiž talentovaná světová sedmnáctka a finalistka loňského US Open Leylah Fernandezová, která však musí porazit Kristinu Mladenovičovou.

Bouzková čelí nepříjemné změně soupeřky

Jako poslední půjde do akce Marie Bouzková, která letos nehraje vůbec špatně, když se například probojovala do finále na turnaji v Guadalajaře a v Madridu porazila Karolínu Plíškovou. Neměla to ovšem vůbec jednoduché.

Původně se měla utkat s Lauren Davisovou, nicméně ta ze zápasu poměrně krátce před jeho konáním odstoupila. Náhradou za Davisovou se stala Ruska Anastasia Gasanovová.

Zápas se bude konat podle odhadů okolo 19. hodiny.

Zdroj: Roland Garros

Pokračovat ve čtení

Oblíbené