Pastrňák s Krejčím rozhodli o výhře Bostonu, Voráček třikrát asistoval, zářil také Francouz s Vránou. Jak si vedli další legionáři?

Legionáři z České republiky opět v NHL přes noc úřadovali. Hned sedm jich dokázalo bodovat. Nicméně do hry se jich samozřejmě zapojilo více. Nejvíce však byli opět vidět Pastrňák s Krejčím, Voráček, Jakub Vrána či Pavel Francouz v bráně Colorada. Jak si vedli všichni rodáci z našich luhů a hájů?

V 19:00 našeho času začínal duel Bostonu Bruins proti New Yorku Rangers. Do zápasu nastupovali čtyři rodáci z České republiky a tři bodovali. Bruins si dokráčeli pro výhru 3:2 až v prodloužení. Jako první z legionářů se prosadil Filip Chytil, který zvyšoval na 0:2 pro Rangers, nicméně po gólu Kuralyho na 1:2 začalo úřadovat pověstné duo Pastrňák s Krejčím. Nejprve ve třetí třetině Krejčí asistoval na vyrovnávající gól Pastrňákovi, aby si v prodloužení role vyměnili a Krejčí tak mohl zápas svou brankou rozhodnout. Nutno podotknout, že Pastrňákova asistence stála za to! Do duelu nastoupil také obránce Hájek, který odehrál přes 13 minut.

Prohře Anaheimu 0:3 s Winnipegem pouze přihlížel Ondřej Kaše. Na ledě šikovný útočník strávil přes 11 minut a připsal si jednu střelu na bránu, nicméně s výsledkem nic nezmohl, třebaže strávil jeden a půl minuty na ledě i v prodlouženích svého týmu. Lépe, ale zato bez bodů, si vedli Radim Šimek a Tomáš Hertl v dresu San Jose Sharks. Žraloci zvítězili 4:1 nad LA Kings. Hertl naskočil na necelých 14 minut, přes 18 minut zvládl Šimek ve druhé obranné dvojici.

Skvělý večer prožil Pavel Francouz, který vychytal výhru svému Coloradu. Avalanche vyhráli v Chicagu 5:2 a z velké části právě díky bývalému gólmanu Litvínova. Ten si totiž připsal 34 zákroků a připsal si úspěšnost 94.44 %. Za Blackhawks se nedokázal bodově prosadit ani jeden z dua Kubalík, Kampf. Oba však zvládl odehrát okolo 13 minut.

Nešťastný večer zažil Filip Chlapík v dresu Ottawy. Nejenže jeho tým prohrál 7:2 s Minnesotou, ale sám odehrál 10 minut a do statistik +/- si připsal hned tři mínusové body. Podobně na tom byli Filipové Hronek a Zadina, jejichž Detroit padl s Flyers 1:6. První z Filipů odehrál přes 25 minut a připsal si dva mínusové body, Zadina na ledě strávil minut 13. V dresu Philadelphie pak řádil skvělý Jakub Voráček, který třikrát asistoval na gól

V atraktivním duelu Washingtonu s Tampou Bay zazářil útočník Jakub Vrána. Nejprve ve druhé třetině pomohl Capitals asistencí ke snížení stavu utkání na 1:2, následně sám gólem snižoval na 2:3. Stal se tak druhou hvězdou zápasu a pomohl svému týmu k výhře 4:3 v prodloužení. V první obranné dvojici nastoupil za Capitals Michal Kempný a ve třetí Radko Gudas, který si připsal dva mínusové body. Za Tampu nastoupili Palát s Ruttou, ale ani jeden se nezapsal nějak výrazně do historie utkání.

Las Vegas dokázalo zvítězit nad Arizonou 2:1 po nájezdech a za prvně jmenovaný tým nastoupil ve čtvrté formaci Tomáš Nosek. Odehrál přes osm minut a připsal si jednu střelu a dva hity. Zato Dominik Simon sice dokázal bodovat za Pittsburgh, nicméně Penguins stejně padli s Columbusem 2:5. Bývalý hráč Plzně nastoupil v první lajně a asistoval v první třetině na gól Guentzela.

Nevydařený večer zažila Carolina a spolu s ní Petr Mrázek a Martin Nečas. Hurricanes totiž padli na domácím ledě 0:3 s Nashvillem. Mrázek odchytal celý zápas a připsal si 25 zákroků, což činí úspěšnost 89.29 %. Nečas odehrál ve třetím útoku přes 13 minut, dvě a půl minuty strávil na přesilovce. Přesto si nepřipsal jediný kanadský bod a dokonce ani jednu střelu, naopak v +/- má jeden bod mínus.

Posledním z hráčů, který se v noci bodově prosadil, byl Roman Polák v dresu Dallasu. Asistoval na gól Hintze, který znamenal srovnání na 1:1. Stars však doma prohráli 1:3 s obhájcem Stanley Cupu v podobě St. Louis. Polák krom asistence zaznamenal dva střelecké pokusy, dva hity a odehrál přes 16 minut, během nichž zblokoval tři střely soupeře. Na ledě se objevil také Radek Faksa, který si připsal jeden plusový bod a odehrál necelých 15 minut.