Reklama

Osakaová se nebude účastnit tiskových konferencí, za svoje rozhodnutí schytala tvrdou kritiku

Japonská tenistka Naomi Osakaová oznámila, že se během Roland Garros nebude účastnit tiskových konferencí. Její rozhodnutí se okamžitě stalo terčem kritiky tenisové veřejnosti.

Zdroj: Peter Menzel, CC BY-SA 2.0

„Během Roland Garros nebudu dělat žádné tiskové konference. Když sleduju tiskovku nebo se jí účastním, často cítím, že lidi neberou žádné ohledy na mentální zdraví sportovců. Často tam sedíme a oni nám kladou otázky, na které už se nás ptali, případně které nám v mysli tvoří pochybnosti. Nebudu se vystavovat lidem, kteří o mně pochybují,“ oznámila japonská tenistka Naomi Osakaová.

Toto rozhodnutí však popudilo tenisovou veřejnost. Nejvíc kritický byl k Osakaové Australan Sam Groth, jenž uvedl: „Její oznámení je pro mě nepochopitelné a plné pokrytectví. Nechce mluvit se skupinou novinářů, kteří sledují okruh po celém světě, přesto ráda zveřejňuje obrázky milionům anonymních následovníků na sociálních sítích?“

Groth navíc mluvil o naprostém pohrdání sportem ze strany Osakaové.

K věci se vyjádřil například i Novak Djokovič. „Chápu, že tiskové konference někdy mohou být velice nepříjemné. Není to něco, co byste si pokaždé užili, zvlášť když prohrajete zápas a podobně. Ale ke sportu a životu na okruhu to patří. Musíme na ně chodit, jinak nás čeká pokuta,“ uvedl srbský tenista.

Svůj úhel pohledu přinesl i Rafael Nadal. „Média z nás udělala to, co jsme. Jako sportovci musíme být připraveni přijímat otázky a snažit se odpovídat,“ okomentoval Nadal.

Z českých tenistů se ještě k tématu vyjádřila i Petra Kvitová, která s postojem Osakaové také příliš nesouhlasí. „Četla jsem její vyjádření a upřímně řečeno, moc ho nechápu. Je součástí našich životů, že musíme komunikovat s médii, sponzory a dalšími.“

Bude zajímavé sledovat, jestli v průběhu turnaje svůj postoj Osakaová přehodnotí. Nicméně se japonská tenistka postarala ještě před startem turnaje o pořádný rozruch.

Zdroj: Tenisový svět

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené