Limberský měl po půlroce skončit, říká o svém působení v Plzni Erik Janža

Do Plzně přicházel s tím, že za několik měsíců bude pravidelně nastupovat na levé straně obrany. Erik Janža byl koupen s vidinou nahrazení Davida Limberského. Slovinský obránce po dlouhém čekání Plzeň opustil. Pro naši redakci sdělil, s jakou vizí přicházel do Plzně a proč nikdy pravidelně nenastupoval.

zdroj: www.fcviktoria.cz

Když jste odcházel do Plzně, ležela Vám na stole ještě nějaká jiná nabídka? A proč jste zvolil odchod právě do České republiky?

Měl jsem pár nabídek z Polska. Ale vybral jsem si Českou republiku, protože mi vedení Plzně řeklo, že David Limberský bude za půl roku končit. Takže jsem měl mít nějakou dobu na adaptaci a pak se stát levým obráncem č. 1. No, jak můžeme vidět, tak stále hraje. (smích)

Jak na Vás Plzeň zapůsobila na první dojem? Přijali Vás do kabiny?

V Plzni bylo všechno skvělé, až na moji minutáž. Spoluhráči byli příjemní, bavili se se mnou úplně normálně. V kabině jsem žádný problém neměl.

V Plzni jste odehrál pouze tři zápasy. Znáte vy sám důvod, proč jste nenastupoval?

Myslím si, že jsem ty tři zápasy odehrál velmi dobře. Ale proč se počet zastavil právě na trojce nevím. Nikdy mi k tomu nikdo nic neřekl.

V Plzni tou dobou hrálo hodně „legend“, které měli své místo pojištěné. I kdybych odehrál nejlepší zápas svého života, tak přesto bych další zápas seděl na lavičce nebo dokonce na tribuně.

Bylo v Plzni něco, co se vám nelíbilo?

Všechno mi vyhovovalo. Akorát mě mrzí, že jsem nedostal pořádnou šanci ukázat, co ve mně je.

zdroj: www.fcviktoria.cz

Když jste byl na hostování v Paphosu, tak jste se opět dostal do formy. Doufal jste, že se vrátíte do Plzně a prosadíte se i tam?

Na Kypru jsem odehrál fantastickou sezónu. (2 góly a 5 asistencí, pozn. red.) Doufal jsem, že bych mohl v Plzni pravidelně nastupovat, ale poté, co přišel pan Vrba, a viděl jsem, že se mnou nepočítá do přípravy, tak jsem se rozhodl s Plzní rozvázat kontrakt a zkusit štěstí jinde.

Nyní jste v týmu s bývalým hráčem Plzně Romanem Procházkou. Bavili jste se spolu někdy právě o Plzni?

Ano, o Plzni jsme spolu několikrát mluvili, ale snažíme se více soustředit na Gornik.

Kdyby teď přišla další nabídka z Plzně, uvažoval byste nad ní?

To je těžká otázka…

Kdyby to nebylo za stejných podmínek, jako u prvního přestupu, tak bych nad přesunem možná uvažoval. Ale nad tím teď nepřemýšlím. V Gorniku jsem šťastný a daří se mi tady.

S jakým hráčem Plzně jste se nejvíce bavil?

Nejvíce jsem si povídal s Andreasem Ivanschitzem, protože je z Rakouska a já ze Slovinska, žili jsme kousek od sebe (smích). Často jsem se bavil i s Diegem Živuličem. Z těch, kteří mluvili česky, jsem si povídal s Jakubem Hromadou, Tomášem Hořavou a Patrikem Hrošovským, tihle byli největší pohodáři.

Momentálně působíte v Gorniku Zabrze. Jak se Vám v Polsku líbí? Adaptoval jste se na tamní styl života?

V Polsku se mi líbí. Mají tu hezkou ligu a stadiony. Musím tu pochválit propojení s médii, které kvalitu ligy posouvá o level výš! Líbí se mi i v samotném klubu. A fanoušci? Ti jsou nejlepší v celé lize. V každém zápase jsou naším dvanáctým hráčem.

Životní styl se mi také líbí. V Polsku je spousta dobrých obchodů a hlavně kaváren, takže jsem tu spokojený.  

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Dost mně překvapuje že naše noviny dají rozhovor kde se chválí Polsko. Většinou se píše o Polsku negativně. Kdo byl v Polsku tak viděl že je z bývalých soc. států na tom nejlépe. Hlavně tam není taková korupce jako u nás.

    • Já tam žil 6 let a proti Polákům nemůžu říct nic špatného. Poláci mají nás Čechy velice rádi. Něco je lepší v Polsku (třeba ceny produktů a překvapivě i jejich kvalita v běžných obchodech – to, že si na objednávku necháváme vyrábět ošizený hnůj, není vina Poláků, ale toho, kdo to objedná a nám prodá), něco lepší u nás (zdravotní systém). Míra korupce mi přijde v obou zemích stejná a spíš si myslím, že jsme na tom ještě lépe my, protože v Polsku spoustu věcí tutlá, cenzuruje a ovlivňuje vládnoucí katolická mafie.

      Ale pokud jde o fotbal, tak lepší se hraje u nás. Finance, zázemí a návštěvnost i v nižších soutěžích – v tom jsme kromě top trojky pozadu.

      • To ano, přestože se v Polsku nehraje lepší fotbal než u nás, tak tam na něj chodí podstatně víc diváků a jejich kluby jsou bohatší než naše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparťanské béčko válcuje ČFL! Kdo jsou největší hvězdy týmu směřujícího za postupem?

Loňské znovuobnovení B-týmů se nese velké oblibě, talentovaní mladíci mají totiž možnost poměřit své schopnosti v dospělém fotbale.

Soupeř Slavie se naladil na Play-off Ligy mistrů výhrou

Dánští šampioni, kteří stojí v cestě pražské Slavii za vysněnou účástí v Lize mistrů, v sobotu zvítězili na domácí půdě v rámci 3. kola dánské Superligy 1:0 nad Randers.

Sparta musí posílit! Na dvou postech má nedostatečnou kvalitu

Sparta vyhrála i v pátém kole a jako jediná z ligy je dosud stoprocentní. Přesto se nedá říci, že by vše bylo růžové. Výkony sparťanů i přes výhry nebyly optimální a ukázalo se, že dva posty je jednoznačně potřeba posílit, pokud chce nadále bojovat o titul a uhrát dobrý výsledek v Evropské lize.