Spojte se s námi

Serie A

Lazio touží po Lize mistrů, jeho skalní příznivci po kotli bez žen. Zájemců je však mnoho

Zveřejněno

dne

Klub drží zatím v Serii A čtvrtou pozici, která účast v neprestižnější fotbalové soutěži zaručuje. O své místo na výsluní však bude muset tuze bojovat, adeptů na postupová místa je hned několik.

Embed from Getty Images

V nejúspěšnější sezóně na přelomu let 1999 a 2000 vyhráli římští orli italskou ligu i evropský Superpohár, po éře předsedy klubu Sergia Granottiho na přelomu tisíciletí se ale modrobílí dostali v roce 2002 do velkých finančních potíží a tuto situaci málem neustáli. Granotti o rok později odstoupil a v roce 2004 se novým předsedou klubu stal Claudio Lolito, který redukoval veškeré klubové výdaje a stabilizoval ho. Z českých hráčů v Laziu hrál Pavel Nedvěd, Karel Poborský a nedávno také útočník Libor Kozák.

O prázdninách prolétla médii prohlášení těch nejskalnějších fanoušků klubu, podle kterých by ženy neměly mít přístup do prvních deseti řad v sektoru vyhrazeným ultras. Letáčky s výzvou roznášeli po celém stadionu, svůj sektor prý považují za posvátné místo, kde automaticky platí některá nepsaná pravidla. Fanouškovská iniciativa mířila především proti zamilovaným párům, kteří stáním v kotli vyplňují svůj volný čas. Nicméně u vedení klubu se s pochopením nesetkala.

Vážnějšího prohřešku se příznivci Lazia dopustili, když oblepili domácí stadion podobiznou židovské oběti holokaustu Anny Frankové v dresu městského rivala AS Řím společně s protižidovskými hesly. Důraznému ohrazení klubu následovala kampaň proti rasismu a antisionismu na všech italských stadionech. Odmítavé reakce mnoha fanoušků však dávají znát, že se Italové ani po mnoha desítkách let se svou fašistickou minulostí vyrovnat nedokázali.

Římský klub by chtěl navázat na 3. místo ze sezóny 2014/2015. V dalších dvou sezónách skončil shodně na solidním 5. místě, účast v Lize mistrů mu tak však unikla. Se současnými 32 body může být boj o 4. místo ještě dramatický – bodové rozestupy mezi kluby zůstávají velmi malé. Na záda orlům dýchá AC Milán, konkurenční AS Řím a Sampdoria Janov. Při náskoku bezkonkurenčního Juventusu na prvním místě tak alespoň tento souboj přidává Serii A na atraktivitě. Trenér Simone Inzaghi se může opřít o své útočné hroty, kterými jsou Ciro Immobile a Sergej Milinkovič-Savič. Mužstvo si však vedlo dobře také v defenzivě, když v 19 zápasech obdrželo pouze 21 branek.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama