Reklama

Konec pro Peltu? Státní zástupce mu navrhl 9 let vězení

Miroslav Pelta je jednou z nejkontroverznějších osob v českém fotbale. Poté, co odstoupil z pozice předsedy FAČR, je trochu v ústraní. Ale minulost ho možná přece jen doběhne, hrozí mu totiž 9 let vězení.

Kauza rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství pořádně zahýbala českým fotbalem. Peníze pochopitelně nedošly tam, kam měly, a na tom měl největší podíl tehdejší předseda FAČR Miroslav Pelta a bývalá náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová.

Kvůli tehdejší kauze v roce 2017 rezignovala tehdejší ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD. Své místo nejvyššího šéfa českého fotbalu opustil i Pelta, který rezignoval z vazby. O post přišla také Kratochvílová.

A po několikaletém vyšetřování se případ blíží ke konci. Státní zástupce Ondřej Trčka dnes totiž navrhl tresty pro obžalované. Nejdelší odnětí svobody žádá pro Kratochvílovou, do vězení by jí poslal na 10 let.

Pro Peltu žádá devítileté vězení a trest 25 milionů korun. Pro šéfa České unie sport (ČUS) Miroslava Janstu žádá pětileté odnětí svobody a trest 2 miliony korun.

Státní zástupce Trčka zároveň žádá tresty i pro obě obžalované organizace. ČUS by měl podle něj zaplatit 2,5 milionu korun, FAČR pět milionů.

Pelta už dříve několikrát deklaroval, že se cítí nevinný a že věří, že před soudem svou nevinu prokáže. Je tak jasné, že s návrhem státního zástupce nebude vůbec spokojený.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. SPORT JE TOVÁRNA NA NOVOU GENERACI.
    Je nade vše potřebné a nevyhnutelné vytlačit všechny tyto extrémně četné a nesmírně toxické kauzy a s nimi spojené osoby a gangy z českého sportovního prostředí a dořešit je mimo tento důležitý prostor pro výchovu nové generace. Sport se musí stát v České republice zdravým a radostným a také férově náročným a konkurenceschopným. To však se zločinci, s mafii a s trafikami v řídících institucích nelze uskutečnit.

  2. Zní to dobře, ale proč si myslím, že to dopadne max podmínkou. Těch lidí okolo bude podstatně více a hlavně státních zaměstnanců, tak se to zamete pod koberec jako vždy.

  3. Včera bylo pozdě!Tento kriminálník ,komunistický udavač a pochopitelně funkcionář zločinecké ODS,měl být dávno na Mírově!Jaká pak pokuta,ale zabavení majetku a pokud převedl majetek na manželku a syna,zavřit i je!Existuje paragraf trestného činu spolupachatelství a pokud o tom nevěděli,zbavit svépravnosti pro imbecilitu!Je si třeba pospíšit,nebotˇ se k moci derou jemu podobná kriminální individua v rámci Demagogického bloku!A s berbrem a Damkovou si také pospíšit,nebotˇ “spravedlnost” povede největší parazit v PS(32 let) z ODS,který již tedˇ je věrným obrazem svého věčně nalitého fotra!

    • Tvůj výraz “Demagogický blok” už předurčuje, že jsi babišovské hovado, minimálního rozumu, schopné leda opakovat lži toho mamrda, ale určitě budeš velký národovec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené