Reklama

Komentář: Výpověď Rooneyho potvrzuje smutnou povrchní dobu, do které jsme se dostali

Jméno Wayne Rooney je ve fotbale uznáváno snad všemi fanoušky tohoto sportu. Díky své tvrdosti, pracovitosti a oddanosti získal řadu ocenění. Co však ze všeho nejvíce nesnášel, byly machrovinky!

Typickým příkladem předchozí věty bychom mohli uvést Rooneyho setkání s Cristianem Ronaldem na hřišti, když si portugalský talent pohrával s velmi tenkými nervy svého budoucího spoluhráče.

Rooney neváhal moc dlouho a Ronalda poslal nekompromisně k zemi, aby pochopil, že tohle na něj rozhodně neplatí!

Dalším důkazem jeho výjimečnosti byl závěr utkání mezi D. C. United a Orlandem. Rooneyho tým zahrával v poslední minutě zápasu za stavu 2:2 roh, na který přišel i brankář.

Jenomže ten se podařil hráčům Orlanda odvrátit a naopak šel jeden jejich hráč do protiútoku na prázdnou bránu. Prohru však Rooney odmítal a tak se za soupeřem rozeběhl, skluzem mu sebral míč, který následně poslal z půlky hřiště zpět před bránu, kde ho spoluhráči dokázali dostat do brány. Neskutečný zápas!

No a nyní se konečně dostáváme k podstatě tohoto článku.

“Pamatuji si, jak jsme museli jít po prohraném zápase ještě ten den na trénink. Já byl stále ještě hrozně naštvaný a když jsem přišel s Michaelem Carrickem do šatny, tak jsme našli Jesseho Lingarda a Paula Pogbu smát se a tancovat,” rozpovídal se Rooney v jednom z mnoha rozhovorů pro Sky Sports.

Na užívání si života a tanci rozhodně není nic špatného, ba naopak. Ovšem když pak někdy vidíte Pogbu, Neymara a některé ostatní hráče chodit po hřišti a vidíte, jak vypouštějí jeden souboj za druhým a teatrálně padají po každém lehkém kontaktu, je z toho až smutno, jak se ta doba změnila od dob minulých.

Rooney byl sám s tímto jednou konfrontován a velmi trefně poznamenal, že pokud se budou hráči tak neskutečně moc přeplácet, nemohou mít sportovní motivaci, jelikož je finanční stránka věci tak moc silná, že se v určitém bodě kariéry zkrátka něco vytratí.

I proto se nelze divit výsledkům studie s názvem Contract year phenomenon, která je známá již delší dobu.

Studie zkoumala výkony hráčů před podepsáním a po podepsání smlouvy. Je logické, že člověk se bojí o budoucnost a když se blíží konec jeho smlouvy, tak se snaží mnohem více než normálně, aby dostal novou a lepší nabídku. Někdy to však až neskutečně bije do očí.

Jenomže tohle Rooney a další neřešili. Hráli, protože ten sport milovali a rádi vyhrávali, pro což obětovali mnohé.

I dnes najdeme plno takových srdcařů, kteří mají na prvním místě především sport, ovšem na druhé straně je plno takových, kteří využívají peníze, sociální média a další věci k tomu, aby se kvůli chybějícímu talentu dostali tam, kam by bez toho nemohli.

Fanoušci z Formule 1 by mohli vyprávět…

Zdroj: Youtube, Sky Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené