Kluby nemají právo snižovat platy. Nemohou si nic vynucovat, říká Česká asociace fotbalových hráčů

Určité kluby se již z důvodu koronaviru dohodly s hráči na snížení mezd. Dle České asociace fotbalových hráčů ale není možné si toto právo vynucovat. Očekává se ale, že k podobným krokům nakonec dojde většina klubů.

Zdroj: fkjablonec.cz

“Je nutné říci, že profesionální i amatérské fotbalové soutěže v ČR jsou pouze přerušeny a odloženy, nikoliv zrušeny, a že tento stav nemá jakýkoliv vliv na platnost profesionálních hráčských smluv. Kluby z tohoto důvodu nemají právo hráčské smlouvy jednostranně ukončovat ani měnit jejich podmínky,” znělo ve vyjádření ČAFH.

Kluby se nemohou nic vynucovat, musí k tomu dojít po dohodě s hráčem. “Z našeho pohledu pro krácení odměn hráčů není důvod, neboť hráči nadále plní své povinnosti vůči klubům, i když se v této době jedná hlavně o dodržování individuálního tréninkového plánu.”

“Stávající situace navíc již má zásadní dopad na odměny hráčů, neboť v jejich odměňování hraje velkou roli prémiová složka (bonusy za vítězné či odehrané zápasy, vstřelené branky apod.), která v současné době samozřejmě nevzniká a hráčům náleží pouze základní výše odměny.”

Reakce přišla i na Mladou Boleslav, která svým hráčům snížila platy o 20 procent na půl roku. “I pokud se hráči rozhodnou vyjít klubu vstříc, není opodstatněné, aby souhlasili s krácením odměny na dlouhé období, jak se již v některých případech stalo a hráči akceptovali snížení dokonce po dobu 6 měsíců.”

V případě, že bude hráč donucen ke snížení svého platu, může se na ČAFH obrátit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Se sniženim platu měli přijid ti frajírci hráči a celý realizační tým !! Tak to se jen potvrdilo že to jsou jen bezcharakterní draze placení frajírci a lidé by jim to měli vrátit nezájmem o jejich zápasy a prázdnými stadiony při soutěžnich zápasech !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.