Jarda Kužel se přišel podívat na trénink na nové světle zelené dresy naší fotbalové reprezentace

Česká fotbalová reprezentace bude mít na další dva roky nové dresy a to v netradiční světle zelené barvě. Poprvé v nich vyběhne symbolicky 17. listopadu proti Bulharsku, tedy třicet let od sametové revoluce.

Zdroj: Facebook | @PUMACzechRepublic

I přestože nejde o tradiční české barvy, tak nové dresy obsahují několik českých odkazů. Vzor na dresu je moderním zobrazením struktury lipového listu, stejně jako je barva inspirována odstínem mladých lipových listů.

„U domácích dresů se držíme tradice, ale u variant pro zápasy mimo domácí půdu jsme se vydali novým směrem, více experimentujeme. Stejně jako například Italové s novými zelenými dresy a Švýcaři s růžovými,“ řekl Jan Sochor, generální ředitel PUMA pro východní Evropu na webu repre.fotbal.cz.

„Hlavním cílem PUMA však stále zůstává zachování odkazu k dané zemi. U českých dresů je tímto odkazem lipový list. Je příznačné, že právě dresy inspirované lípou, která nám připomíná národní svobodu, budou poprvé hráči oblékat právě v den výročí 30 let od sametové revoluce,“ doplnil Sochor.

K této příležitosti bylo natočeno i video, v němž vystupuje trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý a Jarda Kužel, kteří společně nové dresy vtipně představí.

Co na ně ale opravdu říká pan Šilhavý? „Přiznávám, že když jsem dresy viděl poprvé, tak mě barva docela překvapila. Ale důležitá je jejich kvalita a také to, aby se v nich dobře cítili hráči. A když v nich budeme vyhrávat, tak se budou líbit jak hráčům, tak fanouškům.“

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..