Jak hodnotí výkony slávistů proti Arsenalu zahraniční server?

Slavii se rozplynul sen v podobě zisku evropské trofeje. Za svoji cestu si zaslouží obrovský respekt a určitě se ji zkušenosti z těchto zápasů vrátí. Na londýnský Arsenal byli slávisté včera krátcí a podlehli mu jasně 0:4. Jak zahraniční server WhoScored hodnotí jejich individuální výkony?

Zdroj: SK Slavia Praha

Pražská Slavia dostala v součtu všech výkonů podprůměrnou známku 5,88. Arsenal, který během 6 minut rozhodl zápas třemi góly, naopak vyinkasoval průměrné hodnocení 7,15.

Samozřejmě, když tak kvalitní hráči dokáží v rychlém sledu událostí rozhodnout o svém vítězství, tak se s nimi hraje velice těžko. Kanonýrům narostlo sebevědomí a naopak pro sešívané to byla facka do tváře, která psychicky ovlivnila rozpoložení hráčů.

Fotbal je z velké části o hlavě a včerejší kritická šestiminutovka víceméně rozhodla o celém zápase. Slávisté se snažili, ale v kombinaci s naakumulovanou únavou byl Arsenal jednoznačně nad jejich síly.

Hodnocení individuálních výkonů dle WhoScored

Celá defenzíva, včetně brankáře Ondřeje Koláře, dostala zcela logicky podprůměrné známky. Nejlépe hodnocení obránci byli hráči, co nastoupili do druhého poločasu – Oscar Dorley (6,4) a Lukáš Masopust (6,1).

Nutno podotknout, že střední obránci Tomáš Holeš (111) a David Zima (90) měli v zápase vůbec nejvíce doteků ze všech hráčů na hřišti. Zároveň měli nejvyšší počet přihrávek.

I jejich úspěšnost byla famózní, Zima přihrál přesně v 96,3 %, což znamená, že byl v tomto ukazateli nejlepší na hřišti. Tyto fakta nasvědčují hernímu stylu Slavie, která se snaží budovat svou hru postupným útokem od vlastní branky.

Problém však nastal s udržením míče v druhé a třetí třetině hřiště. Arsenal s manažerem Mikelem Artetou byl takticky perfektně připravený.

Ze středových hráčů, kteří do utkání nastoupili v diamantovém rozestavení, dostal nejlepší známku dobře hrající Petr Ševčík (6,18). Vyprodukoval 66 přihrávek z nichž bylo 89,4 % úspěšných.

Ofenzivní dvojice Peter Olayinka a Jan Kuchta se snažila, bojovala, ale obránci Arsenalu ji skvěle dostupovali a byli nepříjemní.

Kuchta dostal za svůj výkon hodnocení 5,97 a nigerijský ofenzivní hráč 6,25. Olayinka měl během zápasu 39 doteků s míčem, provedl dvě klíčové přihrávky a udělal dva úspěšné driblinky.

Mužem utkání byl zvolen francouzský útočník Alexandre Lacazette, který zlobil slávisty již před týdnem. To svoje šance neproměnil! V odvetném zápase už ale vstřelil dva góly a od serveru WhoScored dostal rating 8,54.


Zdroj: WhoScored

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nějak nechápu tu neustálou potřebu referovat o tom, jak hodnotí zahraniční servery, nebo co píšou, co si myslí a co tweetujou v zahraničí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?