Hakimiho budoucnost? Mám srdce rozděleno mezi Dortmund a Madrid, v Borussii jsem šťastný, nechal se slyšet kat pražské Slavie

V létě se zřejmě strhne zajímavá bitva o služby jednadvacetiletého Maročana, jehož kvality poznala na vlastní kůži i Slavia Praha. Achraf Hakimi jest na dvouletém hostování v Borussii Dortmund, jenomže to na konci sezony končí a největší talent afrického fotbalu se bude stěhovat zpět do domovského Realu Madrid. Vestfálský celek se ale hráče nechce vzdát a pokusí se jej získat natrvalo, to však nebude snadné, neboť jej Zinedine Zidane nebude chtít uvolnit.

Embed from Getty Images

Achraf Hakimi v Bundeslize vyrostl. Ohromně vyrostl. Stal se z něj jeden z nejlepších krajních beků světa. Navíc jej Lucien Favre dokáže vhodně využívat i na křídle, což Dortmundu nejednou zachránilo krk. Hostování ve vestfálském celku mu zkrátka neskutečně prospělo. Navíc se mu zde zalíbilo a oblíbil si ligu i klub.

Jenomže se blíží konec žlutočerné pohádky. Již v létě se bude muset stěhovat zpět do Realu Madrid, neboť mu končí dvouleté hostování a královský celek s ním počítá do sestavy nejen pro příští ročník. Hakimi má patřit ke klíčovým postavám budoucnosti španělského giganta. Dortmund jej ale chce koupit natrvalo, což však nebude mít lehké.

Hlavní roli tak budou hrát zřejmě především dva faktory. V první řadě hráčova volba a to, ke kterému klubu se jeho srdce přikloní. V řadě druhé pak výše částky, kterou bude vedení Borussie za svého klíčového hráče ochotno utratit.

Co se pak týče Hakimiho a jeho srdce, to se zdá býti rozpolcené. V minulosti se vyjádřil jak o touze hrát za Real Madrid, tak o touze setrvat v Dortmundu. Evidentně se toho mnoho nezměnilo: „Kdybych si měl vybrat mezi těmito dvěma kluby? Vyberu oba. Mé srdce je rozděleno mezi Madrid a Dortmund.“

„Stále se zlepšuji a učím. Ještě nejsem na konci svého vývoje. A má budoucnost? Do léta ještě zbývá šest měsíců a mnoho utkání. Nyní můžu říct jen to, že jsem velice šťastný v Dortmundu a cítím se v Borussii velice pohodlně a příjemně,“ zakončil Maročan své vyjádření.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.